Menštruácia na dovolenke

susedaaa
16. aug 2016

Ahoj baby, v piatok odchadzam na dovolenku k moru a na sobotu-nedelu mi vychadza menzes. Chcem sa s vami poradit, myslite si, ze mam riesit nejake posuvanie, alebo nie ? Pred 2 mesiacmi som vysadila antikoncepciu, a snazim sa o to, aby sa mi cyklus upravil, a nie rozhadzal nejakymi tabletkami, ale zase mat menzes na dovolenke hmmm nic moc... alebo to nemam riesit a kupit si tampony o.b. super plus? Co by ste robili vy ? Pripadne co sa tyka toho posuvania, viete mi poradit ci mi v lekarni na to nejake tabletky predaju ? Lebo take ako citron..to mi velmi nezabera 🙂 dakujem za kazdu odpoved a radu

sardinka335
16. aug 2016

@susedaaa pozri Noretisteronom sa akurat rozhadzeš, mozeš byt nafuknuta a v celkovej pohode telo bude ,,zblbnute,, a zvlášť ak máš problémy s cyklom tak neviem či to za to stoji. Samozrejme kazda sme ina. Možno si s tým vysadením HAK mohla počkat po dovolenkovej sezone kazdopadne nech je ako chce ja by som si nakupila tampony....Ja som bola takto v Turecku a mala som kališok a kupala som sa ,,non stop,, ani som nevedela, ze niečo mam. Teraz mi to chvala bohu nevyšlo na dovolenku pri mori, ale kamoška s ktorou sme boli praveze si posuvala menzes HAK aby to paradoxne nemala na dovolenke a na tej dovolenke na just špinila tak musela mat tampon koli tomu špineniu, skoro ju šlahlo...

andrea235
16. aug 2016

Pokiaľ viem, na tabletky si musíš vybaviť recept usvojej gyn. A pokiaľ sa snažíš " usporiadať" menzes, tak nimi si naozaj nepomozes. Ďalšia vec v neprospech, nie na všetky to pôsobí rovnako - áno účinok oddialenie ms pride- ale môže (nemusí) to ovplyvniť psichyku. Kolegyni sa to stalo a povedala že nikdy viac. Preplakala celú dovolenku a netušila prečo.
Pokiaľ nemas ms, že týždeň mega krvácanie, tak by som to asi radšej riešila tamponmi. Ale uznávam, mať kramy na dovolenke je dosť obštara.

tyelde
16. aug 2016

ja osobne by som to riešila tampónami, veď to nie je také hrozné 🙂 pokiaľ samozrejme nemávaš menzes taký, že ťa bolí aj dýchať a z dovolenky by si mala prd 🙂

pribinak
16. aug 2016

Najjednoduchšie riesenie su tampóny, okrem toho zmena klímy moze tiez urobiť svoje a menstruacia sa ti moze posunúť

vlasta1818
16. aug 2016

Tampóny sú najrozumnejšie riešenie. Jeden rok si si dávala u doktorky niečo pichnúť a poviem ti, že mi to vôbec neurobilo dobre ☹

saturday
16. aug 2016

Menstruacny kalistek. Tampony treba menit po kazdom plavani. A to pri malych detoch je cca kazdu stvrt hodinu, co leziem do vody. Takze to riesim menstrucanym kalistekom, ten nepreteka, a staci dodrziavat normalnu hygienu ako aj ked neplavam.

laura0
16. aug 2016

Aj ja radim menstruacny poharik,ja som mala menzes tiez cez dovolenu hned ako sme tam prisli som dostala a vdaka pohariku som ani nevedela ze ho mam... 😉

carrie4
16. aug 2016

Ak nechceš tabletky, injekcie tak asi len tie tampony a snažiť sa menštruáciu zmierniť kyslím a pod. Už som zažila takú dovolenku a veru nič moc, ale prežila som... posledné dva roky mi to tiež presne vyšlo tak som brala norethisteron na oddialenie, všeličo som čítala, ale mne naštastie cyklus nerozhádzalo a ani žiadne zmeny som nezaznamenala... ale treba ho brať cca 5 dní pred začiatkom

susedaaa
autor
16. aug 2016

Dakujem za rady kazdej jednej. Chcem sa opytat, myslite ze kalisok kupim v lekarni normalne ? Nikdy som ho nepouzivala, ani neviem kde ho kupim :D a vobec neviem ako sa s nim manipuluje :D

ejmylia
16. aug 2016

@susedaaa nie som si zrovna istá či v lekárni, ale dá sa bez problémov objednať cez internet a do dvoch dní, troch ho máš doma. 🙂

susedaaa
autor
16. aug 2016

@ejmylia dakujem za info.. 🙂 len kym sa s tym naucim narábať, bude aj po dovolenke :D hahaha

ejmylia
16. aug 2016

@susedaaa ja som tiež si chcela objednať ten ladycup, ale nakoniec som z toho povolila, pretože nočné mory som mala z toho ako by som si ho zavádzala a vyberala. Moje predstava hneď bola, že skončím celá od krvi 😀 😀 tak snáď tebe sa niečo také nestane 🙂

susedaaa
autor
16. aug 2016

@ejmylia no presne ja sa desim toho isteho :D ze isto si to zavediem zle, a budem mi to pretekat :D

laura0
16. aug 2016

Byby s tym kaliskom to chce len trening,ja som sa to naucila za 3 mesiace cca a teraz by som bez neho uz nebola...

laura0
16. aug 2016

Baby s tym kaliskom to chce len trening,ja som sa to naucila za 3 mesiace cca a teraz by som bez neho uz nebola...

sardinka335
16. aug 2016

@susedaaa ja som videla kališok aj v niektorých DMkách...tak chce to aj trpezlivost. Ale ked sa to podari tak je to super.

ejmylia
22. aug 2016

@susedaaa po nohách dolu...vááááá 😀 je mi zle keď si to predstavím 😀