Menštruačné krče - ženský čaj

sabinaaaa
1. nov 2015

Mávam veľmi silné menštruačné krče...počula som že alchemilkový čaj a čaj rebriček obyčajný (mýši chvost) na to zaberujú ...chcela by som sa opýtať že ako mám kombinovať ich pitie? čítala som že alchemilkový sa pije týžden pred a pocas menštruácie ? ako mám ich piť spoločne? alchemilkovy tyzden pred a rebricek pocas menstruacie? 🙂

jeennyv
1. nov 2015

@sabinaaaa ja som pila alchemilku lebo som jeden cas mala problem s ms, vela prace, stres.... a citala som, ze je vhodna hlavne na upravu cyklu...mala som priznaky ms, ale stale nic tak som si to pred pocitom ms dala, ale krce a ms stavy k tomu mi to nejak nepomohlo...ale to som ja mne celkovo take alternativne riesenia nezaberuju..ja pokial si nedam tabletky tak mozem trpiet

jankazav
1. nov 2015
Používateľ jankazav je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od jankazav.

Ahoj 🙂 Na silnú menštruáciu ti môžem odporučiť bylinku lodhra v bylinnej zmesi Zdravie pre ženu . Ja ju užívam už dlhšie a teraz som ju začala kupovať aj dcére na harmonizáciu cyklu a proti kŕčom, keďže mala naozaj silné menštruácie, že prvý deň nevedela ani vstať z postele 😒 Ale pomohlo jej to, takže môžem iba odporučiť 🙂

viera77
1. nov 2015

u mna jednoznacne len caj z praslicky rolnej, kupis v lekarni, pijem 2-3x denne pocas ms.

mishelita
1. nov 2015

no a u mna zaberal caj z jasminu-kvet.tiez v poho kupis v cajovni.ked prisla mrcha tak som prve 2-3dni vypila2-3litre caju.dost mi pomahal,ale aj tak som este popritom brala tabletky.pomahal sumivy cerveny panadol-neviem ci to je extra rapid alebo ako sa presne vola.bez caju cca 6 tabletiek za den a s cajom 2.no a este teplo na brucho.ja mam taku tu zelatinu do mikrovlnky

zdena12345
2. nov 2015

ja som pila len alchemilku +- po ovulacii a este prve dni menstruacie cca3-4 x tyzdenne a pomohlo

vvrka
2. nov 2015

Mne na toto pomohol jedine zeleny jacmen. Dovtedy som sa musela tlacit Nurofenom ci Ibuprofenom trikrat denne, prve dva-tri dni som bola uplne odpisana, zvijajuce sa klbko, uplne ma to vzdy vyradilo z normalneho zivota. Teraz uz v podstate ani neviem, ze to mam, obcas mam prvy den len neprijemny pocit (oproti brutalnej bolesti, ako keby ma niekto rezal na polovicu hrdzavou pilkou), tak vtedy si zarobim jacmen a ulavi sa mi. Za toto som velmi vdacna, je to uplne nova kvalita zivota.

mata38
2. nov 2015
Používateľ mata38 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mata38.

Mne pomohlo šatavari 🙂

nikush
3. nov 2015

Alchemilku treba dlhodobejsie

nutrimas
3. nov 2015

@sabinaaaa Pri problemoch s menstr, a celkovo na upravu hladiny hormonov velmi dobre posobi pupalka. Ucinna je vo forme oleja, pomaha pro roznych zenskych problemoch ako je nepravidelna, bolestiva mestr., ovulacia, cysty, myomy, PMS, menopaza a pod. Odporuca sa uzivat dlhodobo, 1KL rano a vecer, nema ziadne vedl. ucinky: https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...
Rovnako je napomocna aj ajurvedska bylinka shatawari, bud vo forme bezkofeinovej kavy alebo caju. Oba najdete aj na nasom eshope.