Menštruačné tampóny

anexis
29. apr 2014

ahojte
mozno si pomyslite ze blba tema od dospelej zeny, ale potrebovala by som par rad a nemam sa koho opytat.
chcela by som zacat pouzivat tampony, lebo vlozky mi uz riadne lezu na nervy, len ani neviem ci su tampony pre mna vhodne a ze ktore, kedze su na vyber mini, normal a maxi....podla coho si vybrat?
kupila som si normal, vcera som jeden " na skusku" pouzila a stala sa mi taka vec, ze po vybrati uz takmer vobec nic na vlozke nemam a matne si spominam, ze asi pred 15 timi rokmi som tiez skusala a stalo sa to iste, po vybrati tamponu menstruacia skoncila
bezne mam 6-7 dni, dnes je len stvrty a od vcera mi staci intimka na tych par kvapiek ..je to normalne? a mozem si dat tampon, ked teraz neviem ci este ma co vstrebat alebo nie...aby tam nebol na sucho
som z toho jelen 😒
ak by som ho pouzila hned prvy den a uz by mi dalej menstruacia nepokracovala? co to znamena?

stefka33
29. apr 2014

😀 Ja si nemyslím, že by ti menštruácia ďalej nepokračovala keby si tampón použila prvý deň. 😀 Ak by to tak bolo tak som šťastná ako blcha. 😉 Tampóny sa používajú podľa sily menštruácie. Prvé dni maxi alebo super, potom normal a ku koncu mini. Zrejme máš slabšiu menštruáciu tak ti stačí na prvé dni normál a ku koncu mini.

anexis
autor
29. apr 2014

@stefka33 no, ale naozaj sa mi to stalo uz druhy krat, takze ja mam trocha aj strach to este skusat nabuduce
nenajde sa tu nikto, komu sa take stalo?

sissy27
29. apr 2014

@anexis tampóny si vyber podľa sily krvácania, meniť je dobré najneskôr každé 4hodiny, aby si predišla infekcii, takže pokiaľ nemáš silné krvácanie, tak ti budú stačiť aj mini, prípadne kým sa tak nejak naučíš to odhadnúť, tak používaj aj intimku "pre prípad" ... menštruácia sa svojim spôsobom skracuje - nie doslovne, ale to špinenie, čo pri používaní vložiek máš posledný deň-dva, je už vlastne len také čistenie, steká to po stenách pošvy a tým tampónom to ako keby vytrieš, preto sa zdá krvácanie kratšie...
ja používam len tampóny dlhé roky, vložku len na noc, a neviem či by ma niečo donútilo vrátiť sa späť k vložkám

adriana1980
29. apr 2014

@anexis Ahoj. Nerozmýšlala si nad menštruačným kalíškom? Je to super vec a zdravšie ako tampóny. Mňa tampóny strašne vysušovali. S kalíškom môžeš aj plávať, cvičiť, tak isto ako s tampónom, iba ho sem tam vyleješ, opláchneš a dáš späť. Po menzese vyvaríš a na další mesiac môžeš znova použiť. Zdá sa mi aj hygienickejší ako tampón

stefka33
29. apr 2014

@adriana1980 Ako je to s tými kalíškami? Ako sa vyberá veľkosť? To aj v lekárni sa dá kúpiť? A ako sa to zavedie?

0silvia0
29. apr 2014

@stefka33 ja to používam už rok a neviem si vynachváliť. Daj si do vyhľadávača "menštruačný kalíšok diskusia" a nájde ti to kopu názorov, návodov ako si kalíšok vybrať, ktorý je najlepší a aké sú s ním prípadné problémy. Aj tu na MK je už diskusia založená, zbytočne to znova všetko vypisovať. U mňa jednoznačná spokojnosť, nemenila by som.

stefka33
29. apr 2014

@0silvia0 Som to chcela zneužiť a získať infošky bez akejkoľvek námahy. A ty mi to tak pokazíš! 😀

0silvia0
29. apr 2014

@stefka33 som ťa odhalila 😀 😀 😀 ja som si ten svoj kúpila myslím v zľavomate cez internet za výhodú cenu. Veľkosti sú len dve (podľa typu) pre ženy pred pôrodom a po pôrode, možno iné typy majú veľkostí viac. No informácie ako sa to zavádza no... hm... to je také ošemetné písať, neviem či vyberiem tie správne slová... ak chceš tak radšej do ip 😀 ale určite sa oplatí vyskúšať 🙂

stefka33
29. apr 2014

@0silvia0 No keď ti je blbé to napísať, čo takto natočiť inštruktážne video? 😀 😀 Už som si to pohľadala. Díky. 🙂

0silvia0
29. apr 2014

@stefka33 vzhľadom k mojej introvertnej povahe inštruktážne video neprichádza do úvahy, ale určite by sa našli iné herečky ktoré by ho radi natočili 😀 😀 😀

anexis
autor
29. apr 2014

@adriana1980 ach jaj..no neviem si to predstavit...uz tampon som mala problem zaviest, nie este nejaky poharik 😕
vyskusam nabuduce mini a ked nic, tak budem mat dve skoro plne balenia tamponov na darovanie...keby niekto chcel 😀

jabadaba
29. apr 2014

prosim Ta ,tampony nie su ziadna veda, ja zas obdivujem milovnicky vloziek. Ja mam z nich des. 😝 Ak si tampony este nepouzivala zacni tymi najmensimi a postupne sama uvidis co Ti sadne. Krvacanie aj mne ustava pri pouzivani tamponov. Neriesim, tesim sa z toho, no este aby som to reklamovala.... 😀

stefka33
29. apr 2014

@jabadaba Si viem tú reklamáciu predstaviť. 😀 Alebo že prídeš za doktorom a povieš: Pán doktor, mám takú miernu menštruáciu, nemôžete mi dačo predpísať aby sa zo mňa poriadne lialo aspoň týždeň? 😀 😀 😀

jabadaba
29. apr 2014

@stefka33 😀

lia09
29. apr 2014

@anexis tak ja mam tiez problemy s tamponmi a uz mi to ide na nervy.Vzdy som mala problem ho zaviest,proste to neslo.Tak som myslela ze po porode "sa to tam roztiahne" a pojde to lepsie ale prd makovy 😠 Zaviest viem iba tie s aplikatorom

A nahodou nemali ste niektora taky problem,ze po zavedeni tamponu by vam presiakal?Lebo mne uz po pol hodine vdzy presakuje a ked ho si ho vyberiem,tak tampon je skoro cely suchy.Takze aj pri tamponoch si musim davat intimky tak som sa na to vykaslala,aj ked velmi rada by som sa zbavila tych hnusnych vloziek

anexis
autor
29. apr 2014

@lia09 ja som rodila cisarskym, tak to beriem ako normal, ze to nejde najlahsie, ale aj von sa mu nejak velmi nechcelo..treba si na to zrejme zvyknut
a ze presiakal, to sa mi stalo pred tymi 15 timi rokmi, ze snurka spinava, takze intimka musela byt...vtedy som si hovorila, ze na co je to dobre...teraz bola snurka cista po 4 hodinach, ale uvidim ako to bude ked sa odhodlam na mini..ty pouzivas mini? mozno v tom bude problem, ze treba vacsi
ale asi baby lepsie poradia nez ja

mokon
29. apr 2014

@lia09 ma napadlo, že zavádzaš na správne miesto? 😀

lia09
29. apr 2014

@mokon no to si ma pobavila 😀 .Tak hadam hej 😀 😀

lia09
29. apr 2014

@anexis tak ja som uz skusala vsetky velkosti a aj pri slabej menstruacii s vacsim tamponom mi presiakal 😒

lencika
1. máj 2014

ja som pouzivala jedneho casu len tampony a potom mi nieco zacalo vadit tak teraz len vlozky a to mam taku trojdnovu slabu menstruaciu, vyber si dobru znacku ake ti sedia a hlavne ci si zvyknes na ten pocit ale presakovat ti urcite nebudu ak si ich tam nenechas dlhsie ako treba aspravne vyberies typ

stefka33
1. máj 2014

@lia09 Ale vieš, že ten celofán máš dať dole že? 😀 😀

0silvia0
1. máj 2014

@stefka33 😀 😀 😀 😀 😀
@lia09 to je fakt zaujímavé že ti to stále presakuje. Aj v téme o menštruačných kalíškoch niektoré ženy si to nevedia nasadiť, presakuje im to, nesedí atď. No ja neviem asi sú ženy s prirodzeným talentom nasadzovania si týchto ženských potrieb a ženy ktoré prirodzený talent jednoducho nemajú 🙂 Takéto ženy sa musia asi uspokojiť s vložkami alebo byť stále tehotné 😝
Teda ja som s týmito dámskymi hygienickými potrebami nemala nikdy žiadny problém, preto mi je to také nepochopiteľné, tak prepáč že tvoj problém nadľahčujem, dúfam že ti to nevadi 🙂

mojaniku
17. jún 2014

ahojte kočky, @lia09 mám presne podobný problém ako ty. Bolo mi trápne zavádzať novú diskusiu alebo otázku ohľadom spomínaného presakovania na šnúrku. XY rokov používam tampóny úplne v pohode, ale teda toto "presakovanie" mám teraz posledných pár mesiacov,,,,
(chvíľu po zavedení sa na šnúrke zjavuje krv a musím nosiť aj intimku, ja v nervoch, že ako veľmi krvácam a samozrejme po okamžitej kontrole je tampón v stave ako pred zavedením)

Ja už neviem, či vyskúšať akú značku tampónu alebo sa dať na ten kalíšok... ☹ 😅

kiki68
17. jún 2014

cez snurku? to sa mi este fakt nestalo, skusit inu znacku....

mojaniku
17. jún 2014

@kiki68 však to. Ja som z toho na nervy, už to bude čochvíľa dobrých 16 rokov, čo používam tampóny, v živote som s tým problém nemala.
Už som aj rozmýšľala, že dám otázku - anketu, nech baby napíšu iba názov s ktorým sú najviac spokojné. 😀 😀

používam O.B - oba typy (klasické aj tie "krivkové" hladké), Kotex, Naturellu
...
mám plán, že idem doradu skúsiť všetky značky a keď nič nezaberie, tak je problém asi fakt len vo mne 😀 😀 😀 smola

kiki68
17. jún 2014

@mojaniku ja som nakoniec okrem kalisku skoncila s tampaxom, O.B a ten ich nejaky vyvrtkovy system mi nejak prestal sediet. Skus aj ine znacky a uvidis 🙂 ked tak kalisok a budes mat pokoj od siahlodlhych investicii 🙂 Ja som pouzivala tampony odkedy menstruujem,cize tiez roky rokuce... 😉

nutrimas
29. aug 2014

@mojaniku
Radi by sme Vam odporucili z nasej ponuky cisto prirodne 100% bavlnene vlozky znacky MASMI, nebielene, bez chloru a syntetickych latok, neparfumovane. Dostupne su v roznych variantach, na denne, nocne pouzitie, intimky, flexibilne. Taktiez tampony v roznych velkostiach podla intenzity krvacania, s aplikatorom, aj bez neho.
Vyhody:
- pomáhajú udržiavať optimálne pH vnútornych pohl. orgánov
- znižujú riziko vzniku podráždenia a alergií
- udržujú optimálnu vlhkosť, čím chránia pokožku
- sú biologicky odbúrateľné a ani pri ich výrobe nedochádza k zaťažovaniu životného prostredia
- sú dokonale priedušné, vďaka tomu, že ich vlákna umožňujú ľahký priechod vzduchu
- zásluhou 100% prírodného materiálu nedochádza k vzniku nepríjemných pachov

Pestry vyber prirodnej damskej hygieny ako aj prirodnej kozmetiky, prevazne v BIO kvalite najdete na nasom eshope, radi Vam poradime pri vybere.

mojaniku
2. sep 2014

@nutrimas dakujem, pozriem si vasu ponuku

ninah1486
1. dec 2021

skus namiesto tamponov menstruacne nohavicky alebo kalisok

beahavala
2. dec 2021

ja pouzivam kalisok a uz by som ho nevymenila za nic ine