Menzes 2x v mesiaci. Čím by to mohlo byť?

sloto
30. aug 2007

Ahojte baby...

Tak ako vy aj my sa s manželom snažíme otehotnieť. Aby som bola presná už piaty mesiac sa snažíme. Stále mám cyklus, ktorý trvá 28 dní a teraz sa mi stalo, že behom augusta som mala menzes dva krát. prvý krát od 1.8 a druhý krát od 24.8. zdá sa mi to divné...Neviete čím by to mohlo byť?

mirica
30. aug 2007

Nie je to divné - občas sa to stane - mala si ho len trochu posunutý , môže to byť aj zmenou prostredia alebo ak si letela a podobne . Dôležitá je dĺžka trvania menzesu.

sloto
autor
30. aug 2007

no veď to. ani prostredie som nemenila, ani stresy nemám žiadne, ani som nikam neletela...proste žiadna zmena prostredia ani ničoho. Menzes trval aj v prvom aj v druhom prípade 5 dní. ešte sa mi to nestalo. teraz vôbec neviem kedy by mala prísť ovu - keď to mám takto rozhádzané....

terezicka
30. aug 2007

Sloto ja som toto mala cca pol roka úplne bežne, 2x do mesiaca menzes. A neviem z čoho to bolo, lebo to bolo uprostred roka, nezažívala som žiadne strasy, nemenila som prostredie, proste len som ho mávala príliš často

marcela24
30. aug 2007

ahoj sloto, ja som mala presne to ci ty 2 x v mesiaci som dostala M, taktiez som nemenila prostredie, ani stres, proste nic a ovulaciu som mala od poslednej za 14 dni, aj doktorka mi povedala, ze to je teraz tazko povedat z coho to bolo. ale teraz pokracujem dalej ako hodinky. takze to bol asi len nejaky vykyv.

sloto
autor
30. aug 2007

takže je to normál? no dobre teda trošku som sa ukludnila. veľmi by sme chceli bábenko s manželíkom ale nedarí sa - tak som sa teraz normálne až zľakla, že čo sa deje....
no nič, asi len pokúšať ďalej - budeme musieť

scarlet
30. aug 2007

Soloto, ak budeš mať i naďalej pravidelný menzes, tak sa nič nedeje, mohlo ísť len o malú hormonálnu disbalanciu, to sa stáva mnohým ženám. Ale ak postrehneš zmeny v menštruačnom cykle, malú nepravidelnosť, alebo anovulačné cykly, tak navštív gynekológa.

sloto
autor
30. aug 2007

ďakujem 🙂 na gynekologiu sa chystam teraz tak ci tak - takze mu to aj poviem nech mi povie o co sa jedna.

scarlet
30. aug 2007

Držím palčeky, aby si dobre dopadla 😉.

lenoc
30. aug 2007

Sloto, podla mna je to v poho. Aj ja som to tak niekedy mavala, taky kratsi cyklus a potom to vyslo tak, ze som mala MS 2x do mesiaca. Myslim, ze dalsiu ovulku by si potom asi mala ratat podla toho, kedy si mala MS poslednykrat (24. 8.) a nie podla toho, kedy si mala mat.
Drzim palceky pri dalsom snazeni.

sloto
autor
30. aug 2007

dakujem babenky. dufam ze sa nam uz coskoro podari otehotniet. uz teraz sa babenka nevieme dockat

melle
17. sep 2007

sloto, aj mne sa to stalo tento mesiac. Dostala som mrchu na 15. den! A navyse mi klesol progesteron a odisla mi ovulka ☹ O tehu sa marne snazim uz 15 mesiacov. A teraz toto. Najhorsie je, ze moj endokrilnolog mi vobec nepovedal co s tym. Zajdem este ku gyndacke, ale ktovie ako dlho bude trvat, kym sa to znovu da dokopy.

sloto
autor
28. sep 2007

no baby dnes je 28 a ja som to furt nedostala. uz neviem co si mam mysliet. cakam este do nedele a ked nic testnem.

lauritka
28. sep 2007

samozrejme, ze MS ti vyjde aj dvakrat do mesiaca ked ti zacne uplne na zaciatku ;) ved mesiac ma 30 alebo 31 dni 😅 aj pri ktratsich cykloch sa da otehotniet. zalezi od dlzky lutelnej fazy..ci je dostatocne dlha aby sa mimi stihlo uhniezdit. najlepsie je merat BT pre taketo pripady, aby clovek zistil na com je ;) vela stastia. 😵

sloto
autor
28. sep 2007

ahoj lauritka. no mne teda do dnes nikdy dva krat v mesiaci menzes nevysiel. asi vazne zacnem merat BT len najhorsie je ze sa mi nedari rano vstavat v rovnaku hodinu - tak to bude asi problem

lauritka
28. sep 2007

sloto na to si zvyknes.. skus nastavit budik, odmerat a spat dalej 😉 nie je to ziadna veda. zvyknes si na to ako na chodenie na zachod 😀

alex2001pd
1. okt 2010

haha ja som ho este nemala caka ma as o rok mam us 15 a babi ste na faceboku ale na pokeci 🙂 😵 😝 😔 🙄 🤐 🤐 😎 😠

anulik1128229
27. dec 2016

Chcela by som sa spytat ze dostala som kramy 8novembra potom ako sa mi skoncili som spinila a potom zase som dostala kramy 25novembra uz je december a menstruacia mi meska som mala medzi tim styk . mam bolest pod bruskom .. Dostavi sa mi krami? A cim to bude😔

bee_1
28. dec 2016

Moja gynekologicka povedala ze sa taketo veci mozu obcas stat, ak sa to vsak stane raz, ak by sa to opakovalo viackrat tak to moze byt problem, mne sa tiez stalo ze som mala dvakrat do mesiaca a potom uz v pohode tak som to prestala riesit

anulik1128229
28. dec 2016

Ale nedostavila sa mi menstruacia tento mesiac a neviem preco asi co som mala kramy 2krat do mesiaca no neviem 😒

bee_1
29. dec 2016

@anulik1128229 Daj tomu este mesiac a ked pride ten dalsi v poriadku, myslím že nie je čo riesit 🙂

anulik1128229
29. dec 2016

No ja som si robila ovulacny test a stale mam silnu ciarku dve uz mesiac si to robim a meska mi kramy 😒

saska2728
29. jan 2017

Dobrý deň..
Chcela by som sa opýtať na nejake rady lebo mam uz 2× menzes v tomto mesiaci...prvy krat som mala nejak 4 dni a teraz uz mám 2 týždne 🙂..nejake dovre rady by sa mi hodili

patadiabol
23. jún 2019

Dobrý deň.... Chcela by som sa opýtať.... Je normálne ak som minulý mesiac dostala menštruáciu 2 krát na začiatku a na konci mája a tento mesiac som nedostala? 🙂 Za odpoveď predom ďakujem