Meranie tlaku

lauriema
8. sep 2020

Dobre ránko, ahojte zas raz stresujem aha co som si včera večer všimla, keď si meriam tlak všimnite si hlavne pulz a to srdiečko dole niekde je čisté a inde zas s takou ako keby ozvou... V návode nič o tom nepíše nemôže to byť tou extrasystolou? Ci ako sa to vola moja obvodná tvrdí že to mám. Ja len sa pýtam pretože zas stresujem že čo to je. Ďakujem Vám za odpovede

lauriema
autor
8. sep 2020
ella_price
8. sep 2020

Vyhoď to a prestaň sa furt kontrolovať.

simsalabim
8. sep 2020

@lauriema strasne sa kontrolujes, ty si tu pisala uz viackrat o tomto. Ak si u lekara bola a nic nezistil, pust to z hlavy. Tlak mas dobry, to dolu je podla mna arytmia - ci je to nieco, co treba riesit, o tom rozhodne lekar... Ako lekar vidi tvoje poroblemy?

selenka7
8. sep 2020

Ano, to dolu je arytmia, ak mas extrasystoly, mohol to tak tlakomer vyhodnotit (ved to predsa nie je EKG). https://lekar.sk/clanok/extrasystoly. Ak lekarka nepovazovala za potrebne to riesit, netrap sa tym, uzivaj magnezium a menej sa sleduj.

lauriema
autor
8. sep 2020

@ella_price Toto mi každý tvrdí

lauriema
autor
8. sep 2020

@simsalabim Ahoj, bola som na ekg asi tak 3mesuace dozadu a vraj v pohode že mám sklon ku bradykardii, obvodna zas tvrdí že mám tie extrasys.... A ze to je normál že aj ona to ma...

simsalabim
8. sep 2020

@lauriema no tak preco stresujes?

zuzanka.zuzu
8. sep 2020

@lauriema kks ty aj názvy poznáš, ja som si ich musela vygoogliť že čo ti to vlastne je... pozri ja som dnes na poradni mala 148/98 a až keď klesol na 135/92 tak ma pustili domov, inak ma chceli nechať v nemocnici... to by si čo robila na mojom mieste?

kayyaa
8. sep 2020

@lauriema ano, je to extrasystola, a tie ma kzdy druhy clovek...ak ti dr povedala, ze je to ok, tak je to ok. Ja som kedysi mavala aj 5000 extrasystol denne, a pritom mi nic nebolo, len vycerpanie a stres. Preslo to samo, ked som sa prestala sledovat a vyhodila tlakomer😅😅a ked som sa konecne vyspala😄

lauriema
autor
8. sep 2020

@zuzanka.zuzu Ahoj, co by som ja robila? Pravdu? Od stresu by som odpadla fakt určite!

lauriema
autor
8. sep 2020

@kayyaa Ahoj, ďakujem za radu 😉Keď ja som taky strachoprd

lauriema
autor
8. sep 2020

@simsalabim ja sama neviem, asi preto ze mam 3 deti a bojím sa ze niekde odpadnem aj keď mi nič nieje vlastne

lauriema
autor
8. sep 2020

@selenka7 Ahoj, článok som prečítala, vďaka za link. Ale aj tak joj ja už som zrelá na psychiatra

dskjhfdlkdjhl
8. sep 2020

@lauriema Taketo stresovanie je ovela horsie ako nejaka extrasystola. Treba hlavu zamestnat niecim zmysluplnym, nebudes riesit hluposti. Ak neveris lekarke, tak ju zmen, ale tlak mas ukazkovy.

lauriema
autor
8. sep 2020

@dskjhfdlkdjhl
Tlak mam dobrý na počudovanie a to som veeeelmi pribrala veľa vážim. Ale snažím sa síce veľmi málo ale snažím podľa kaloricky h tabuliek jest. V októbri idem do prace tak verím ze už schudnem