Migréna. Čo vám na ňu zaberá?

scarletka
7. júl 2007

Dievcata help! Cely den sa trapim s migrenou, ale je to cim dalej horsie. Poradite ako na nu, co vam zabera? Dakujem moc.

natana
7. júl 2007

ahoj
tak ja už od včera a nadránom som to už nevydržala a dala som si ibuprofen, lebo paralen mi večer nezabral. (a tiež by som nemala lebo dojčím). A desím sa dnešnej noci, lebo zase mi ide hlava prasknúť a neviem čo mám robiť

maca793
7. júl 2007

to je nič, ja s touto mrchou zápasím už nejaký ten rôčik. niekedy je to fajn, inokedy by som vraždila, ide mi tak hlavu roztrnúť, že hrôza, tabletky už nezaberajú, vždy sa musím z toho vyspať, ale takto z toho sama zošaliem.

natana
7. júl 2007

no to ja poznám ale ked som zostala tehotná tak to prešlo. ale teraz je to spat. predtým som to ako tak zvládla liekmi (ale dvojnásobnými dávkami, pričom paralen mi nezaberal nikdy). ale teraz by som nemala jesť lieky. ale nedá sa inak.

maca793
7. júl 2007

paralen sa môže, ale nie veľa. ale ten je nanič. ☹
baby, musíme sa s tou migrénou nejak vysporiadať samé, neviem, čo by robili chlapi na našom mieste, 😉

gaya
8. júl 2007

Baby, skusili ste homeopatika? Mne v tehu velmi pomohli 'IAMARA' alebo 'KALIUM PHOSPHORICUM'. A to som mavala hrozne migreny, trvajuce aj 3 dni a nedalo sa z nich anilen vyspat. Odkedy som obmedzila cukor, mavam ich max. raz mesacne.

eva4444
8. júl 2007

mne okrem tabletiek pomahaju studene obklady na hlavu, tma ticho. nmigrena je svina 😠

ellla
8. júl 2007

ahojte. aj ja patrim do vasho "klubu" aj ked ako som tehotna, je to lepsie. migrenu som mala asi 3x. ak sa mi podari ju zachytit vcas, tak mi zaberie aj paralen (co by som pred tehu mohla jest ako cukriky 🙂 ), ale beda ak sa mi nahodou minie alebo ho nemam po ruke. ked sa to raz rozbehne, tak to trva aj 2 dni. uz som sa na to pytala aj gynekologa na portali mama a ja. tu je odkaz, co mi MUDr. Zahumensky poradil. prajem vam vsetkym uspesny boj s migrenou! 🙂 http://forum.mamaaja.sk/viewtopic.php?t=35346

krista
8. júl 2007

No holky chuděrky vím přesně jak trpíte - jsem jedna z vás 😒 Naštěstí teda ještě nejsem těhu takže můžu prášky (Migea Rapid) které mám předepsané od Dr., ale v rámci odvykání si na ně (dobrovolně jsem si chtěla odvyknout jako přípravu na těhu) jsem to zkoušela bez nich a to je fakt síla, když je vám protivné světlo, každý pohyb je jak kdyby vás někdo třískal kladivem po palici, to se nedá, jsem sama zvědavá jak to jednou budu snášet v těhu 😖

Tak hodně štěstí, ať vás migréna pronásleduje co nejménně 😉

bibinka
8. júl 2007

mňa včera chytila migréna po veľmi dlhom čase, ale taká fest, že som myslela,že skončím na pohotovosti. boli asi blbé meteopodmienky, alebo čo. keď som si ľahla spať, po troch hodinách ma to prebudilo-obrovské tlaky v očiach, nedalo sa dýchať, hlavu mi skoro roztrhlo. no des.manžel odfukoval zvesela, malý tiež.som nechcela nikoho budiť, tak som skúsila ľadový obklad na čelo a oči .no našťastie to prešlo, síce až za dve hodiny, ale napokon som zaspala. a ráno som vstala ako vymenená. vôbec nič mi nebolo. dúfam, že sa to už nezopakuje... 😎

katulka1
9. júl 2007

Ahoj Tehulky, ja mám migrény od šiestich rokov, takže viemo čom píšete. Teraz počas tehu som mala 2X 4-dňové migrény, bolo to peklo, dala som si paralen, ktorý mi zabral po hodine tak na tri a potom zasa. ☹
Dávala som si aj homeopatikum Cephyl, aj preventívne keď som cítila, že prichádza a pomohol a to som predtým brala inak silné lieky. Máte s ním niektorá skúsenosti? Neviem či sa môže lebo obsahuje aj kyselinu acetylsalicylovú? Katka 🙂

ellla
9. júl 2007

na ten Cephyl som sa tiez informovala a zistila som ze by sa nemal. v jednej lekarni ma vsak ohurili ked som si kupovala paralen, vraj v 1. a 3. trimestri je vhodnejsi acylpyrin, co je vlastne kys. acetylsalicylova, tak neviem co si mam o tom mysliet. ja to ale beriem tak, ze keby to bolo mozne, tak uz by sme to vedeli z viacerych zdrojov. mozno si pani magistra precitala 1 clanok - zaver nejakeho vyskumu, ale iny vyskum to moze zase vyvratit. ten paralen je overeny rokmi praxe, ale tiez si daj pozor, lebo aj nim sa da predavkovat. v peceni sa odburava za 4 hodiny, takze skor by si si ho nemala dat. pisalo sa o pripadoch, ked si matky zabili dieta paralenom, prave takymto sposobom... ☹

bezaz
9. júl 2007

ahojte damy, migrenu mam od 10 rokov.. doktorka mi predpisuje flugalin, bohuzial neviem, ci sa moze brat pocas tehotenstva.. inak som odkazana na vietnamsku masticku a ladoveho medveda, ktore mi zaberaju niekedy lepsie ako tabletky.. niekomu to ale moc smrdi 😒
v sucasnosti sa zatial koli mojmu zdraviu nemozeme ani snazit, ale ked date niektora dobry tip proti migrene, budem vdacna 😉

pecule
9. júl 2007

Ahoj holky,taky jsem trpěla na bolení hlavy a jednou jsem fakt měla migrenu jako hrom,že jsem to nevydržela a vzala si ibalgin ,ale hned jsem šla zvracet takže byl zase venku,ale přestalo to.Po tom 16tt mi začalo bejt líp i když občas taky zabolí. Ptala jsem se tenkrát doktorky a řekla mi,že můžu akorát parelen,ale ten mi nepomáhá,ale panadol prej taky můžu a ten mi pomohl.TY tři měsíce byly fakt krutý,ale ted se cítím jak nikdy jindy,takže všem pevný nervy a at vás ty hlavičky moc nebolej 😉

kembo
9. júl 2007

Tak já jsem byla zvyklá na bolest hlavy dát ibalgin, který mi fakt pomáhal. Migrénu jsme měla asi jen třikrát v životě, ale lituju všechny, které to mají pravidelně, protože to je fakt peklo. Na to jsem teda taky dala ibalgina spánek, protože jsme stejně nic nemohla dělat.
Teď jsem čerstvá těhulka (6 tt) a minulý týden mě jeden den začala bolet hlava. Zrovna jsme byla s kamarádkama, tak jsme si postěžovala, že nevím, jak to teď budu řešit. A kamarádka vytáhla z kabelky bylinkový gel HerbActive 😉 , kterým jsme si potřela spánky a fakt to pomohlo. V neděli znovu brutální bolest hlavy, měla jsem fakt strach, že když si na to nic nedám, tak to přejde do migrény, ale naštěstí to nebylo až tak hrozné. Dneska jsme naběhla do lékárny, kde jsem si ten gel koupila. Ještě mi pan magistr říkal, že v prvním trimestru můžu i acylpyrin, ale přišlo mi lepší namazat si spánky gelem, než do sebe cpát nějaké léky.

melory
9. júl 2007

lieky neuzivam, vzdy mi pomoze vela vela vela vody

bibinka
9. júl 2007

mel- no to si šťastná žena, že ti na migrošku pomáha len tá voda. 😉

ivcap
9. júl 2007

Ja som zistila, že migrénu u mňa vyvoláva čokoláda. Aj keď ju mám strašne rada, tak sa jej vyvarujem. Proste nič čo obsahuje čoko a kakao. ☹

kili
9. júl 2007

ja som na začiatku tehu mala problém, nemohla som spať, lebo som mala zapchatý nos a nič ako tehotná som nemohla. Tak sa mi stalo, že som niekoľko nocí nespala a s toho ma začala príšerne boleť hlava, že aj keď už som dýchať mohla, tak som kôli bolesti hlavy spať nemohla. Bol to taký začarovaný kruh. No a v lekárni mi povedali, že je určite pre bábo lepšie zobrať 200-ku ibalgin ako niekoľko nocí nespať. A aj v nemocnici hovorili, že 200-ka je v pohode, to je nič. Do 3-tieho trimestru sa môže. Ale samozrejme s mierov

vedvies
9. júl 2007

ja som si v prvych troch mesiacoch davala na nadchu morsky roztok a potom neskor jednu kvapku Nasivinu na spanie - inak by som sa v spanku zadusila, lebo nadcha je pliaga. Pocas tehu som bola 3x takto chora a hlava presne ako u kili ma bolela zo zleho spanku ☹

terra
10. júl 2007

Tak se taky hlásím - migréna ta mrcha je zpět.
Co jsem byla těhu,tak jsem od ní měla pokoj.Ale teď od porodu už mě zase několikrát potrápila.
Trpím tím už roky a antikoncepce stavy jen zhoršuje.

Předepisovali mi různé léky i speciální na migrény,byla jsem i u neuroliga - holky nic nerabírá :o(

Bolesti v polovičce hlavy,spánek a zuby - no děs.Vždy jen polovina.
Kolkrát jsem do sebe v zoufalství házela tabletky a nakonec mě ještě bolel žaludek a zvracela jsem :o(

Trvá to vždy i několik dní - prostě se s tím musíme naučit žít a moc závidím těm,kterým na bolest alespoň něco zabírá :o)

Tak se držte a víte co se říká,že ženská vydrží víc než člověk :o)

bezaz
10. júl 2007

terra ja mam vyskusane, ked necham migrenu dojst do "vracaveho" stadia, ze si dam cipok Torecanu.. to jedine zabera, lebo ked raz zacnem vracat, tak vraciam az do mrtva (musim na pohotovost, aby mi pichli injekciu)..
kembo skusim asi ten gel.. aj ked nie je nic nad stiplavu vietnamsku masticku 😉

terra
10. júl 2007

Bezazko díky za tip,ten terecan vůbec neznám - zkusím cokoliv :o) hlavně když to pomůže :o)
Jen teď ještě kojím i když bohužel velice málo,tak zatím mohu jen paralena ten je na dvě věci :o( Teda na migrénu určitě ne - alespoň u mne :o)

Ale stejně když mě to po porodu raflo,tak jsem se jím ve bláhové naději nadopovala,samozřejmně,že zcela zbytečně :o(Ale už jsem nevěděla z které do které a doufala jsem,že si třeba tělo dalo,po té hormonální bouři kterou proděláváme v těhu,dalo říct a paralen třeba zabere :o) Nezabral :o(

bezaz
10. júl 2007

terra len naozaj neviem, ci sa torecan moze pocas kojenia.. je to nejaky dost silny liek, ale kedze je vo forme cipku, nezatazi zaludok a mne v tom poslednom stadiu (rozkladu)zabera..
inak co pisu damy, ze im zabera paralen 😎 to su lentilky a nie liek na migrenu.. jaj a este mam tip od kolegyne, ktorej velmi dobre zabera Aspirin C, ze vraj ten C vitamin tam robi nieco dobre, aj som si ho par krat dala, raz zabral, potom nie.. tak treba asi vyskusat

jejke
10. júl 2007

Ja som tiež mala migreny pocas kojenia a to asi suviselo s nedostatkom tekutin,
niekde som si precitala ze liter vycikas,
liter vypotis
liter vydychas a ked kojis tak
rataj k tomu este kolko z teba vysaje babo....ak si tehotna tak babenko v brusku chce pit tiez, nie?
takze nie 3 ale 4 litre denne...niekedy sa premaham ale pijem po tri pohare cistej neperlivej vody naraz 😝 a potom cikama cikam 😅 ale hlava ma uz neboli..drzim palce aby prestala aj VAS 😉

terra
10. júl 2007

Je pravda,že i z nedostatku tekutin bolí hlava - to vím. Ale jestli se jedná konkrétně přímo o migrénu netuším.

No taky si v zoufalství máznu pod nos tu čínskou mast nebo přičichávám k takové tyčince - nevím teď jak se tomu nadává :o) Někdy to malinko uleví,někdy ne :o( Ale jedná se jen o úlevu,bolest neodezní :o(

Prostě to musí přejít - ale je to děs :o( Vždy mám pocit,že mi prakne půlka hlavy a vypadají zuby z poloviny pusy :o(

No a jak jsem brala antikoncepci,tak jsem málem lozila po stropě. A teda vydržela jsem to snášet dost dlouho,něž jsem si řekla a dost :o)

danika12
30. aug 2009

Ahojte dievcata,
aj ja mavam migreny, teraz pocas tehotenstva neberiem nic ani paralen, pre istotu. Ale je to hrozne, ked viem, ze si nemozem zobrat tabletku a neviem kedy mi to prejde.

Je pravda, ze z mala tekutin boli hlava, mne pomahaju tiez tie male masticky ( no mne to vobec nesmrdi) a tiez studene obklady skoro zakazdym pomozu.

Inac tak dlhodobejsie, ak chce niektora vyskusat, tak mne pomohla delena strava, vydrzala som asi pol roka, citila som sa super, po migrene za tych 6 mesiacov ani slychu.

kacka79
31. aug 2009

Tak pokud kojíš, tak nic co by opravdu zabralo nesmíš... Já jsem měla migrenu na začatku druhého těhu a bylo to hrozný... mokrý hadr n hlavu a vydržet. Mě žádné paraleny atd nezabíraly...

zuzana0612
31. aug 2009

mňa bolievala hlava veľmi. tablekty alebo kvapky od bolesti som mala v kabelke stále. ale keď som zmenila zamestnanie, tak sa to stratilo. aj keď občas hlava bolí. a väčšinou teraz z tepla.
jednej kamarátke ale poradili v tehotensteve sušený zázvor, tak si kupovala ten, čo sa v sušenom ovocí predáva taký obalený v cukre.

lila794
31. aug 2009

Ahojte, ja mavam migreny ojedinele, ale v prvom aj terajsom tehu ako naschval. Nechapem!!!! Je to hrozne, lebo ziadne tabletky nesmiem, najhorsie, ze teraz sa musim postarat aj o maleho, takze lahnut a pod. nemozem, pokial nepride MM z prace ☹ Poradili mi zazvorove Ginger tablety, ale akosi mi to nepomohlo, iba ma z toho straaasne stipal zaludok!!!