Migréna v tehotenstve

lilly2606
9. nov 2018

Baby prosím vás, neviete čo by fakt pomohlo na migrénu v tehotenstve, som 15 TT a migrény sú časté a bolesť až neznesiteľná, skúšala som už všelijaké babské rady, lebo keď ju mam, trvá aj 3 dní, som už zúfalá, mate s tým skúsenosti? A co vám pomohlo? Viem ze tma, ticho, postel, ale nemôžem prespať 3 dní, prosím ak by ste vedeli niečo účinné, dajte mi prosím vedieť a budem vďačná za každú radu..

agnes28
9. nov 2018

@lilly2606 no tu je kazda rada draha... co pomahalo pred tehu pomoze aj teraz. Treba skusat. Teda okrem liekov😄 mne nepomahalo nic. Ked uz som nemohla vydrzat dala som si aspon paralen...

srnec
9. nov 2018

Kombinacia paralenu a magnezia vraj zaberie v 90% pripadoch. Ked to zacina, dat si zvysenu davku magnezia zaroven s paralenom. Niekedy, ked je to velmi zle, sa mozu dokonca aj dva paraleny. To mam odporucanie od lekarky priamo. Ale urcite sa porad este aj so svojim lekarom, nez to vyskusas. Drzim palce, migreny su peklo....
No a potom niekedy pomoze kombinacia kofeinu a vitaminu c. Ale zavisi to od typu migreny - mne sem tam pomoze napr. zbastit cele granatove jablko a mala kavicka. Ale niekedy zas skusam vsetko, lieky, vitaminy, bylinky, ticho, tmu.... a aj tak si prejde, az ked ona chce uplne nezavisle na mojich "opatreniach".

palomablanca
9. nov 2018

A tlak mas v poriadku? Ja som totiz uplne prestala mavat migrenu odkedy beriem lieky na vysoky tlak.....

lilly2606
autor
9. nov 2018

Tak ja som už skúšala všetko fakt babské rady, okrem toho magnézia, a tlak mam úplne v poriadku.. Ale možno neuverite, ale mamka mi kázala urobiť z očí a zapáliť sviečku a zázračné bolesť preč... Nechápem.. Toto ma nenapadlo.. A ďakujem za rady, že môžem paralen, skúsim opýtať Dr., lebo som bola v lekárni a tam povedali ze absolútne nič, ale tiež sa mi nezdá, viem, že keď som bola pred 10 rokmi tehotná, existovali homeopatiká, som myslela, že aj teraz mi niečo dá, ale v lekárni bola dosť nepríjemná, že čo chcem od nej lieky, keď som tehotná, že musím len vydržať...

simsalabim
9. nov 2018

@lilly2606 vies odhadnut, kedy ma prist zachvat? Ja mavam auru (poruchy videnia, sluchu aj reci) - trva vsak kratko (2-3 minuty) a ked napr. sustredene nieco robim po sediacky,niekedy si to ani nestihnem uvedomit ( a ked prave spim, tak si to smaozrejme vobec neuvedomim). Aura mi dava signal, ze OKAMZITE si musim dat tabletku - staci aj obycajny panadol ci ibuprofen. Ak si ju nedam, do polhodiny prichadza zachvat a ten je priam nemozne zastavit (zmiernia ho len triptany, ale tie v tehotenstve urcite nie). Moja mladsia dcera tiez trpi na migrenu, od malinka (od 2 rokov) a posledne roky uz tiez vie odhadnut, kedy pride zachvat - ona citi take mravencenie v jednom oku. Ak vsak mas migrenu bez aury, asi bude problematicke odhadnut nastup migreny. Nepodarilo sa ti vypozorovat spustace? Ja tie moje mam odpozorovane (nie 100perc) a ked viem, ze sa stretnu niekolke, niekedy si dam liek este pred nastupom aury. Kto stravil 3-4 dni v tichu a tme s vedrom na vracanie pri posteli, asi pochopi, preco.

lenka2813
9. nov 2018

ja som tiež mala zopár krát silnú migrénu okolo toho 13 a 15 týždňa .. lahla som si, dala magnezko a paralen a na druhý deň už bolo lepšie 🙂 snažila som sa vyhýbať liekom, no v najhorších prípadoch vraj paralen neuškodí.

tinetta
9. nov 2018

mne pomohol paralenový čípok a zaľahnuť do postele. ale tiež som to musela vychytať hned ako migréna začala. Paralen v tehotenstve môžeš a nejde to cez žalúdok ako tabletka

senta_sofia
9. nov 2018

@lilly2606 mne ladove obklady velmi pomahali, kupila som si take gelove vrecka do mrazaku, potom som si obviazala celo a zatylok a lahla, nikdy by som neverila, ze mi to povoli

lilly2606
autor
9. nov 2018

Ďakujem vám zenicky veľmi pekne za rady

heregova
9. nov 2018

Mne nepomohlo nic,mavam migreny od 15tich..v druhom tehotenstve to bolo nieco priserne,aj 4x denne..vracala som ako diva,ja som nemohla fungovat bez brufenu,inak by som sa zblaznila..teraz uz viem,kedy to pride,zacina bolest hlavy,zaludok zle pracuje..ale odkedy cvicim,je ich menej a menej a to sa velmi tesim...paralen v tehotenstve urcite mozes

heregova
9. nov 2018

4x tyzdenne tam malo byt,prepac

22ewka72
9. nov 2018

@lilly2606 ja som mala tiež, niekoľkodňové migrény. Užívala som lieky na migrénu a ibuprofén, dr mi povedala, že nemám trpieť, veď to nie je ani pre dieťa dobré . A mám zdravé dieťa. Treba sa poradiť s dr.

lilly2606
autor
9. nov 2018

@22ewka72 ďakujem veľmi pekne za radu, budúci týždeň idem k Dr tak sa poradím

marion09
9. nov 2018

Babska rada-silno si hlavu v okolí "slichov" ovinut poskladaný plienkou a uviazat

marion09
9. nov 2018

*poskladanou

nini1010
9. nov 2018

Tma,ticho,obklad a silna kava s citronom i ak si nepomozes.nikdy som nemala migreny jedine v tehotenstve.

gabika4
9. nov 2018

@lilly2606 Ahoj, ja trpím migrénami celý život. Pred tehotenstvom som ju mala raz za pár mesiacov, v prípade stresu aj párkrát do mesiaca. Počas tehotenstva som ju mala takmer každý druhý, tretí deň, myslela som, že už zomriem od tej bolesti. Dokonca som sa často budila na to, že mám necitlivú strpnutú ruku a postupne mi strpla polka tela a po pár minútach to prešlo. Išla som k neurologičke a tá mi predpísala tablety magnerot - druh voľnopredajného magnézia (jednu ráno a jednu večer). Pomohlo to zázračne, odvtedy migréna ani raz až pokým mi ich gynekológ vysadil niekedy okolo 36 týždňa tehotenstva, ešteže som do týždňa porodila (vyvolávaný pôrod pre preeklampsiu). Chcela by som upozorniť, že ak začnete s magnerotom, musíte to brať pravidelne, nevynechávať, lebo nebude účinkovať. Predtým som brala magne b6, no to mi vôbec nepomáhalo, len som z neho veľmi priberala. Ak magnerot nepomôže, môžete mať migrény aj kvôli tomu, že máte málo železa alebo zablokovanú krčnú chrbticu (slová mojej neurologičky). Inak po vysadení som migrény mala neskutočné, trvali aj dva dni vkuse, vtedy som "zhrešila" a užila som paralen a pomohol 🙂

marika_btt
10. nov 2018

Takisto som mavala migreny v tehotenstve, teda v oboch, aj mimo nich. Mne zaberal len aspirin, po tehotenstve mi zaberal uz aj ibuprofen (su slabsie od porodu). Mne gynekologicka lieky poradila, ze nemam trpiet, ze vtedy trpi aj dieta. Tak som si sem tam dala ibuprofen, raz dokonca aj aspirin. Deti mam zdrave..Moja rada - urcite netrpiet tri dni, ak nezaberie magnezko, tak paralen , ak ani ten nie, tak ibuprofen.

veronice
10. nov 2018

@lilly2606 mne prestali migreny az okolo 23tt (mavala som velmi silne zachvaty aj pred tehu) no a nakolko si triptany v tehu nedas, mne pomohlo hlavne magnezko, paralen a 2 male slabe kavy denne...a veeeela vela pit, ja stiahnem 3l denne.. ..lekarka v nemocnici.mi dokonca tu kavu nakazala ked videla aky mam tlak a zachvaty....

emma_932
10. nov 2018

@lilly2606 viem o com pises, je to peklo. Aj ja mam migreny, mala som ich aj pocas tehotenstva. Velmi mi pomohla homeopatka, mam v blogu album Homeopatia, skus sa na to pozriet. Kym som brala homeopatika, migreny som nemala.

bruneta223
11. nov 2018

baby, ja som migrénička ako vyšitá, mne nepomôže nič, skúšala som všetky možné druhy liekov, paralen, brufen, magnézium, rôzne masáže, magnetické šperky a kadečo možné, ale bohužiaľ nič nezaberá. Jedine lieky na migrénu od neurológa. Keďže som mala silné migrény aj počas druhého tehotenstva a mala som už doma 2ročného synčeka s downovým syndrómom o ktorého som sa musela starať, nebola iná možnosť ako si dávať lieky. Bola som z toho dosť pod stresom. Ale narodilo sa nám zdravé dievčatko a všetko je úplne v poriadku. Počas tehotenstva som užívala Rizatriptan...

lilly2606
autor
11. nov 2018

Ďakujem vám, tak na odporúčanie som zobrala paralen a zapila magneziom a mne to pomohlo do 10 min. Bolesť preč, dúfam, že už na dlhšie ak nie asi tiež navštívim neurológiu, tak veľmi pekne ďakujem za rady, veľmi ste mi pomohli

lilly2606
autor
11. nov 2018

@veronice ďakujem, za radu, presne toto mi pomohlo, fakt veľká VĎAKA, už som bola zúfalá

denisa87
11. nov 2018

Ahoj,tiez som mávala aj pocas tehu migrény,dokonca s aurou :( flector som uzivat nemohla,tak len paralen,a hned pri prvých príznakov som vypila vodu so solou,muz mi to poradil,som ho vysmiala,ale skúsila som,a fakt pomohlo,a to mávam migrény poriadne silné.

lilly2606
autor
11. nov 2018

@denisa87 super, ďakujem pekne, akurát tu himalajsku soľ mam, ale nenapadlo by ma to, tak vyskúšam nabudúce

bruneta223
13. nov 2018

@denisa87 mne tá soľ bohužiaľ nikdy nepomohla, ale som rada, že niekomu to pomôže...👍

simsalabim
13. nov 2018

@denisa87
@bruneta223 mne tiez sol nepomohla nikdy, akurat vyvolala vracanie.

puskaruka
13. nov 2018

Treba užiť liek.... migréna môže uškodiť viac plodu ako samotný liek

mkado
21. mar 2019

Dobry den, z vlastnej skúsenosti vrelo odporucam produkty na baze aloe vera od firmy forever. Pomohli uz nie jednemu cloveku zbavit sa migreny. Ak clovek da na rady poradcu, výsledok sa 100% dostavi 🙂