Mliečna chrasta v dospelosti. Čo mi pomôže?

limetka69
21. sep 2020

Babyyyyy, ja mam asi mliecnu chrastu myslela som, ze sa mi narobili lupiny, ale to su chrasty (sampon som nemenila, neviem z coho to moze byt,ani ci to vobec je toto) ale tak mam vo vlasoch chrasty, hrube, suche, zlupnem, potom to mokva. Co na to? Mam od biodermy ABC derm na miexnu chrastu, len neviem ako to aplikovat na dlhe vlasy, kedze je to krem. Napada ma nizoral. Nepomohol by? Kto mi poradi? Mam ro uz asi mesiac, mozno dva, ale az dnes ma osvietilo, ze by to mohlo byt toto. 😂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
limetka69
autor
21. sep 2020

@taskataska no ved prave viem ze do lebky, len si neviem predstavit pomedzi vlasy to hladat a zmastit celu hlavu pritom. A s tymi lakmi pudrami by nebol problem. Tak ja ten nizoral kupim, myslim, ze raz mi uz na nieco podobne zabral. A mozno aj vtedy to bola ta chrasta, len som to nevedela, nemala som dieta 😂

denda007
21. sep 2020

A nemáte to seboreu? 🙂

limetka69
autor
21. sep 2020

@denda007 nie myslim, ze nie. Viem ze som to raz alebo mozno aj 2x uz dala doporiadku. Neviem, mam taky blby zvyk. Umyjem hlavu necham utersk na hlave, idem spat, vlasy nevysusim, tak ma teraz napada, ci to vlhko mi nejaku plesen nezaviedlo. Niekedy dam mokre vlasy do gumky a vecer su po celom dni vlhke co nevyschli poriadne. Ale asi zacnem fenovat gebulu len co sa toho zbavim.

miskooo1987
21. sep 2020

@limetka69 neviem, z popisu to sedí na seboreu čo som mal kedysi...

limetka69
autor
21. sep 2020

@miskooo1987 ale seborea nie ke nahodou ochorenie, ktoreho sa len tak clovek nezbavi? Neviem, pytam sa. No, co som teraz googlila tak mliecns chrasta je vlastne seborea.

liz_lemon
21. sep 2020

@limetka69 ano, seborea je na cely zivot, da sa len udrziavat v lepsom stave

miskooo1987
21. sep 2020

@limetka69 ja som sa zbavil... teda šamponmi to prešlo s pár rokov to je dobre...

mdek
22. sep 2020

To myslíte psoriázu a nie seboreu. Seborea je mliečna chrasta. A ocinovi na to zabralo vmasirovat ústnu vodu a hustým hrebeňom na vsi vycesat.

ladyvi
22. sep 2020

Ahoj, aj ja mavam seboreu, vracia sa mi, ked zmenim sampon za nejaky nevyhovujuci.
Zabral mi sampon skincap. Je na to urceny.

pelian
22. sep 2020

Mali sme doma s týmto problém a najlepšie pomohlo Tantum verde, vieš ten sprej do hrdla. My sme ho používali aj pri kiahňach, zajvne má široké použitie

zuzi56
22. sep 2020

@limetka69 zajdi ku obvodnej, aj ona to môže skuknut, ja som tiež take čosi mala, používam nizoral a canesten na pleseň, ale vracia sa to, a vždy keď idem spat, nesmiem mat mokré vlasy, vždy vysušiť.