Modriny na lýtkach. Z čoho môžu byť?

zrzulka
16. nov 2008

Kocky neviete mi poradit co to moze byt. na lytkach sa mi zacali objavovat modriny. Najprv som si myslela ze som sa niekde prastila. na to som ja expert🙂)) Ale mam to na oboch lytkach a je to take akoby skvrnky. Co to moze byt??? zeby zacinajuce krcove zily? :(((( Cakam kedy to zmizne ale som z toho nejaka mimo veci:(. Asi skocim pre istotu k lekarovi nech mi urobi krvny obraz. Alebo je to normalne po porode???

qetinka
16. nov 2008

ahoj 🙂 skoc na odber k obvodnej....pre istotu...aspon ja by som šla...

filipa
16. nov 2008

zrzulka, a nebolia ta tie modriny alebo neopuchaju ti nohy? ja mam nieco podobne, ale len na jednej nohe - lave lytko... mne to zvykne aj ciastocne opuchnut, takze citim taky tlak v tej nohe... pouzivam na to varixinal, mierne mi to pomaha, ale tiez zajdem radsej cievnemu chirurgovi, ci to nie su skryte krcove zily... ☹

zrzulka
autor
16. nov 2008

ano aj ma nohy bolia a vyzera to strasne. Akoby ma manzel tyral🙂)) v lekarni mi predali ascurutin tak vyskusam ale urcite skocim aj na krv lebo som citala tu na nete ze to moze byt nieco s krvou a dokonca aj leukemia. no dakujem pekne. radsej s adam vysetrit. nie je to sranda.
A krcove zily? na tie praveze nabeh mam. Moja babka aj zeny z maminej strany boli dokonca operovane na to:(

sstefi
16. nov 2008

modriny - to by mohli byť prasknute žilky

filipa
16. nov 2008

ten ascorutin je dobry, na spevnenie stien ciev a zil...no, veru, netreba to odkladat. tak ti drzim palce...

yesno22
16. nov 2008

zrzulka...jednoznacne k cievnemu, potrebujes lieky - ascorutin je o nicom - a kompresivne lytkove pancuchy...baby, tieto veci netreba zanedbat...hlavne nie po porode, nech neskoncite horsie ako len s krcovymi zilami 😉 ...a ak vam nohy aj opuchaju, pozor na prilis vela tekutin 😉

junovka
16. nov 2008

zrzi, ja som takto mala skoro vsade, kde som sa buchla, teda aspon si myslim, ze to bolo od buchnutia, nakolko dakedy som ani nevedela, ze som sa buchla, len velke modriny.To bolo pred tehu s Nely a tak mi zistili z krvi, ze mama zlu zrazanlivost krvi.Tak mi pichali injekcie.Ale, dokina vravela, ze to moze byt aj dedicne, nakolko niekto ma citlive telo, len na mensie buchnutie....napriklad Nely je po mne, vsade kde lezie ci na stolicku, ale hoc kde, tak ma modrinky.Timka ta je po manzelovi, jej nevadi ani silnejsie buchnutie 😉

bodka13
17. nov 2008

mala som niečo podobné po prvom pôrode,najskôr som si myslela že som sa niekde buchla ale keď modriny pribudali začala som sa sledovať -v lýtku som cítila kŕč,potom niečo ako štípnutie a behom dňa som tam mala modrinu
bola som u dr. aj na cievnom a povedali mi že som aj vyčerpaná,org sa potrebuje spamätať z horm.zmeny a predpísali mi anopyrin/že na riedenie krvi,aby sa pri prasknutí cievky alebo žilky tak rýchlo nezrážala/a pomohlo to
pri druhom tehu som musela preventívne chodiť na cievne a po vyšetreniach mi predpísali kompres.pančuchy lebo sa mi urobili krčové žily

mojong
7. apr 2011

Ahojte neviem ci sa dockam odpovede ale pre istotu napisem, dnes sa mi na pravom stehne objavila modrina asi velkosti dlane, a isto som sa nebuchla nikde, cez den ma na tom mieste len svrbelo, ale ked som prisla domov a prezliekala sa tak mi muz vravi ze to kde som sa vytala? ....na dotyk to sakramentsky boli.....neviem co to moze byt, mam to take cele modro-fialove. Stretli ste sa s takymito zrazu modrinami pocas tehotenstva niekto? dost ma to vyplasilo.

silvia07
8. apr 2011

@zrzulka ´mne tak praskaju zilky, az mam modriny, hlavne cez leto....dali mi uzivat ascorutin a Detralex na posilnenie ciev

chs
24. aug 2012

mojong : mam 13 rokov vcera sm bola so psom pri rieke a zrazu ma na stehne začalo niečo štípať na lavom stehne . tak to palilo a stipalo. mam tam taku modrinu ako keby , je to fialove (take flaky ) velmi sa bojim co o moze byť .. prosim poradte dakujem . ale asi aj tak pojdem doktorke... 😒

anjelicek26
24. aug 2012

@zrzulka - od prasnutych cievok az po priznaky leukemie... urcite chod k lekarovi.

aadulik2110
24. aug 2012

ahojte, no vidím, že tiež pobežím k doktorke... po pôrode sa mi tiež začali robiť na nohách modriny - niekedy menšie, inokedy zas väčšie...ale vždy ich zopár je

monika2712
25. okt 2012

@aadulik2110 ahoj prosim ta bola si s tymi modrinami u lekara? ja som si to teraz vsimla, mam lytka same modriny.

aadulik2110
25. okt 2012

@monika2712 ahoj, bola som.... nakoniec som bola až tento mesiac - skôr mi to nevyšlo... lekárka mi povedala, že telo sa dáva po pôrode doporiadku skoro rok. Predpísala mi Ascorutin a mám piť deci červeného vína denne (aj keď kojím - že to je tolerované množstvo). Dohodli sme sa, že keď to do mesiaca a pol neprejde aj pri tejto "liečbe" tak mi zoberie krv a spraví testy a bude sa to riešiť inak a ešte mi povedala, že mám si sledovať, či sú po nejakom mechanickom poškodení alebo vznikajú len tak samé

monika2712
25. okt 2012

@aadulik2110 a to si bola u obvodnej ci na gynde? ja som 5 tyzdnov po porode a az teraz som si to vsimla kto vie ako dlho to uz mam, a mam ich presne na miestach ako mi idu zily, tak ja to skusim spomenut na gynde aj ona mi snad moze predpisat daco na to. vdaka za odpoved.

aadulik2110
25. okt 2012

@monika2712 nemáš za čo :D ja som si to všimla tak mesiac a pol po pôrode.... nevenovala som tomu pozornosť, lebo staviame domček a kde tu sa udriem - o rebrík a pod. takže ale keď sa to už stupňovala a začali byť väčšie a väčšie... na gyne som to zabudla spomenúť, keď som bola po šestonedelí i na preventívke po pôrode, tak som zašla k mojej obvodnej

mummy
25. okt 2012

Mna sa lekarka pytala, ci sa mi netvoria modriny, potom co mi zobrala krv a sa jej tam nepacili parametre zrazanlivosti krvi, potom ma poslala na hematologiu a zistili mi tam daco, z coho nie som moc mudra, ale v podstate mam vrodenu nachylnost na tvorbu krvnych zrazenin, co je dobre vediet pred operaciou, kedy by som potrebovala zriedit krv s fraxaparinom.

monika2712
25. okt 2012

@aadulik2110 aha ok, ja idem akurat na kontroli po 600nedeli, tak jej to spomeniem. tiez som najskor myslela ze som sa asi udrela, ale mam ich asi 5 na kazdom lytku, tak to by som sa musela okopavat furt. 😀

monika2712
25. okt 2012

@mummy mne vysli nejake zle hodnoty pred porodom, po porode mi aj pichali daco do ramena na zrazanlivost, kedze som rodila cisarskym. odvtedy mi krv brali len v porodnici,ale to mi vyslo len nizke zelezo. no uvidim ako pochodim. vyzera to hrozne ale, aspon ze uz nie je leto.

aadulik2110
25. okt 2012

@monika2712 inak máte krásneho synčeka 🙂 a ešte sa mi páčili aj vaše bruškaté fotky 🙂

mummy
26. okt 2012

@monika2712 Tak vam pichali asi fraxiparin, ja len pisem ze som bola poslana na hematologiu.

sealaris
20. júl 2016

Caute baby...neviem ci mi tu este niektora na to napisete..ale pozeram na nete a nasla som tu tento prispevok tak reku ze napisem aj ja...nemožem precitat vsetky spravy tak neviem co sa tu preane pise..mam nieco s internetom tak len tak napisem...tak k veci..vcera sa mi stala taka vec..ako keby ma nieco stiplo na lytko..vyhrniem teplaky a divam..normalne na lytku hrcka a takej..modrej farby..akoby mi navrela zila..ja ze..kurnik..asi sa mi spravila krcova zila..ze ,, parada''no a dnes modrina asi 2×2 cm...ta hrcka sa ale zmensila..je to tam..sice trosku tvrdsie ale hrcka je mensia..bola som u kamaratky a ta mi vravela ze to moze byt aj nebezpecne ak tam mam zrazeninu..neviem..stretli ste sa s tym?? Neviem ci tam mam len prasknutu zilu ci co to je..mam s tym preistotu niekam ist??? Dakujem moc za precitanie a za akukolvek radu;)