Moja depresia sa aj napriek AD zhoršila.

13love131
20. jan 2020

Ahojte. Mam taky problém, začala som užívať AD asi pred 10 dňami a môj stav sa nezlepšil, práve naopak zhoršil. Nemám vôbec žiadne emócie a dnes som zažila silný pocit úzkosti (panika, búšenie srdca) - nedokázala som pri tom vôbec uvažovať a bala som sa skôr ze mi nikto nebude vedieť pomôcť ako toho zeby som mala "zomrieť". Beriem polovičnú dávku Brintellixu. Je mi po ňom dosť zle (berie ma na zvracanie, veľmi ma boli hlava - lekár mi povedal ze sa to upraví časom). Chcem sa opýtať ľudí, kt. maju skusenosti s AD ci sa im to dialo tiež? Pripadne ci aj Vám sa najprv stav zhoršil a pomohli. VÁM AD? Ja už som v stave že sa bojím ze mi nikto nepomôže a budem sa takto trápiť vždy :(

montemotherone
20. jan 2020

@13love131 pozri si je tu kopec živých diskusii k depresii a liečbe. Väčšinou to prebieha tak ako popisuješ a až okolo 2 týždňa to začne zaberať. Niekedy aj neskôr. Komunikuješ s psychiatrom? Nepovedal ti to? Nedal ti na začiatok anxiolitiká aby si to lepšie znášala?

zuzi56
20. jan 2020

Je to presne ako opisuješ, veď ti určite predpísal psych. aj neaky lexaurin, neurol
To si musíš teraz dávať určite lebo jeto hrozné.
Mne sa zlepšilo po mesiaci, a potom ti bude lepšie a lepšie , neboj sa

13love131
autor
20. jan 2020

@montemotherone problém je ze nenasla som odpoveď na svoje otázky ci AD zabrali aj na anhedoniu
@zuzi56 nedal mi nič iné len AD, budem musieť mu hneď zajtra zavolat a nejak sa s ním dohodnúť.

zuzi56
20. jan 2020

Mne bolo zle psych., mala som hnačky, a už si to nepamätám , ale každý ma niečo iné ako nežiadúci prejav, a ten lexaurin ti dá aj obvodná

dejna26
20. jan 2020

Na začiatku býva zle aj fyzicky a psychicky. Telo si musí zvyknúť. Antidepresíva potrebuju minimálne 2 týždne na to, aby začali účinkovať. Niekedy aj dlhšie. Z osobnej skúsenosti som prvé príznaky spozorovala cca po mesiaci. Je veľa druhov antidepresív, ak tieto nezaberú, psychiater predpise iný druh. Nejaký ti určite bude vyhovovať, musíš len vydržať , kým začne liečba zaberať. 😊

13love131
autor
20. jan 2020

@zuzi56 prosím vás za ako dlho vám zabrali AD?

13love131
autor
20. jan 2020

@dejna26 no tak to ste ma nepotešili, ja sa veľmi toho bojím, pretože mám 9 mesačnú dcéru a keď na mňa príde stav úzkosti a neviem sa ukludnit myslím na katastrofické scenáre je to pre mňa veľký problém lebo sa musím postarať o svoju dcéru. Dúfala som že po 10 dňoch sa stav zlepší a nieže ešte zhorší, keďže som úzkosti nemavala.

zuzi56
20. jan 2020

Písala som, že po mesiaci
A to ti nikto nedal iné lieky na ukľudnenie, len hneď AD, sa mi to zdá čudne???

13love131
autor
20. jan 2020

@zuzi56 dostala som len AD.

mergimar
20. jan 2020

@13love131 neboj sa, bude coskoro lepsie. Ale tie lieky na ukludnenie by ti pomohli preklenut toto tazke obdobie. Ja som tiez dostala k AD aj neurol, ktory mi velmi pomohol. Urcite si ich hned zajtra vypytaj.

miriam1983
20. jan 2020

@13love131 po AD sa stav zjorsi trojnasobne na zaciatku uzivania. Preto sa nedoporuca,aby osoba co ich uziva bola sama.

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miriam1983
20. jan 2020

@mamickadusicka zo studii. Samozrejme je to u kazdeho ine,ale takto sa uvadza a vo vacsine to plati,preto tu bany radia,ze k AD trrba brat aj ine lieky na upokojenie,aby sa stav vyrovnal.

miriam1983
20. jan 2020

@mamickadusicka a mna poucovat nemusis a ani prrsviedcat,tiez som si uzivanim toho svinstva presla.

modrykoniicek
20. jan 2020

Pomohlo mi uvedomiť si niektoré veci a ovládať myšlienky.
Tabletky ma vykolajili tak, že som plakala, smiala sa naraz a cítila som sa ako psychopat.

montemotherone
21. jan 2020

@13love131 chodíš, alebo chystáš sa aj na psychoterapiu? AD je len časť úspechu pri liečbe. Veľká práca ostáva NA TEBE. To je asi to kľúčové, čo keď si uvedomíš, ťa najskôr vydesí, ale ak to prijmeš, môžeš sa ozdraviť. Naozaj najviac záleží na tebe a tvojom postoji k ochoreniu. Život už nikdy nebude ako predtým, každá takáto skúsenosť nás predsa nejako zmení. Ale ak toto ochorenie prijmeš, naučíš sa s ním spolupracovať, žiť, prispososobiť mu svoje tempo, spôsob života, či spôsob komunikácie s ľuďmi, môže ťa to veľmi obohatiť a posilniť.

cairka
21. jan 2020

My máme s Brintellixom zlé skúsenosti. Stav sa tak zhoršil, že sme riešili samovražedný pokus. Po zmene AD sa t postupne zlepšilo, ešte to nie je OK, ale nateraz lepšie. Hoci stále na hojdačke....

eliska13
21. jan 2020

@13love131 je to normálny stav ešte berieš krátko a teraz Ti je najhoršie.Urcite si mala k tomu dostať aj ukludnovak.Vacsinou sa dáva na prvé dni nižšia dávka AD a po týždni dvoch vyššia záleží čo Ti je ako doktor rozhodol.Anhedonia je príznak depresie časom sa Ti polepší je to naozaj veľmi krátko.
Bolo by fajn byť s niekým doma, keď máš také stavy úzkosti určite si choď po lieky a netráp zbytočne😀kvôli babätku sa bojíš ešte viac, že sa nebudeš vedieť postarat

deti95060810
21. jan 2020

ak máš tieto pocity, to znamená že AD začínajú účinkovať..o 2-3 týždne to prejde. Uvidíš ako ti bude Ok. Všetky tieto nepríjemné stavy prejdu. Nedal ti nič na ukľudnenie? napr. Neurol, a pod? Ak áno, tak si daj , ak nie treba zatelefonovať že je potrebné aj lieky na upokojenie...po čase si na tieto lieky ani nespomenieš...Držím palce, všetko bude v poriadku.

ivetafer
21. jan 2020

@13love131 ahoj ja som užívala antidepresiva a tiež pri začiatkoch som mala strašne stavy pretože antidepresiva začínajú väčšinou účinkovať až po 2 týždňoch a mala by si brat aspoň niečo ešte prírodné napr guajacuran pokiaľ ti nezaberu antidepresiva. .. Keď záberu už bude dobre neboj je to ťažké veľmi ale musíš to prekonať

marcelkadivicanova
21. jan 2020

treba vydržať zatnúť zuby lieky isto zaberú 🙂

13love131
autor
21. jan 2020

Budem s nim určite telefonovať dnes aby mi dal niečo na ukludnenie. Len ja už mám stavy že sa bojím ci mi to zaberie vôbec. Ako Vám pomohol neurol? Zahnal vám tie myšlienky a katastrofické scenáre?

eliska13
21. jan 2020

@13love131 áno ukludnia Tá zníži sa úzkosť.To sa všetci v takom stave boja, že lieky nezaberú a budú mať stále také peklo.Sucitim s tebou bude to dobre prešlo som tým niekoľko x

smolinka024
21. jan 2020

je tu skupinka panicka porucha...skus sa pridat...

mamickadusicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz