Moja menštruácia nie je normálna

anicka22222
24. jan 2016

Milé mamičky, žienky, dievčatá. Mám jeden hlúpy, často diskutovaný problém. Nepravidelná menštruácia... ktorá je až také nepravidelná, že už vážne neviem čo je somnou. Mám 23 rokov, prvú menštruáciu som dostala niekedy v 12tich. Samozrejme už zo začiatku nebola pravidelná, ale myslela som si že sa to upraví. No dlho sa nič nedialo tak som išla ku gynekologičke (oničom odborníčka-no bohužiaľ som sa to dozvedela neskoro, takže som iba premrhala čas pri nej). Dookola mi pichala iba vyvolávačky. Nemala som pocit že mi zabrali. Niekedy od pichnutia až o týždeň som dostala menzes. Krv mi nebrala, zdola ma nevyšetrovala no nehorázne peniaze brala. Tak som sa nahnevala a išla som do Košíc ku jednému doktorovi. Urobil mi vyšetrenie krvi, zdola ma vyšetril, urobil mi ultrazvuk- mala som cystu, ale povedal že to nebudeme riešiť zatiaľ uvidíme čo s ním bude. Z krvi mi zistil že mám trošičku zvýšený hormón (nejaký lakto-mliečny alebo niečo ohľadom toho- už sa bohužiaľ nepamatám). Poslal ma ku endokrinológovi- všetko v poriadku. Tak mi vypísal antikoncepciu- Maitalon. Okrem toho že mi upravil cyklus- žiadne pozitívum som nevidela. Prestala som mať chuť na svojho chlapa, nervozna som bola a bolo to dosť finančne náročné. Tak ale rok som vydržala ale potom som mu oznámila že by som chcela vysadiť. Tak som HAK vysadila. Odvtedy ho neberiem - cca 3 roky. Hovorila som mu že nech to riešime iným sposobom, lebo HAK mi nevyhovuje. Nepáčilo sa mu to. Mám pocit že žiadny gynekologický problém sa nedá (alebo nevie) riešiť inak než z antikoncepciou. Už som zúfalá. Vyše 10tich rokov riešim svoju menštruáciu, chodím k lekárovi už jak tatár ale stále mi tvrdí že všetko je v poriadku. To ako ja ho mám prinútiť že nech ma vyšetrí, alebo pošle k DOBRÉMU odborníkovi? Lebo mám pocit že jemu sa to nechce riešiť. Naposledy tiež mi tvrdil že všetko je OK. No nič v zlom, ale je všetko v poriadku keď 10 rokov nemám normálne menzes????????
Ešte doplňujem:
Stres neprežívam (ako by som ho vedela 10 rokov prežívať 😀 ). Menštruáciu mám cca do roka 5-6x, nič ma nebolí, menštruácia vyzerá normálne.. problém je len v tom že chodí zriedkakedy.

limetka69
24. jan 2016

@anicka22222 ja si na tvojom mieste vyhladam fora o gynekologoch z tvojho okolia a k tomu navychvalovanejsiemu by som sla. Urcite sa najde odbornik, ktory ti bude vediet pomoct. 🙂

anicka22222
autor
24. jan 2016

@limetka69 vieš čo, aj o tomto pánovi doktorovi som počula samé chváli a takto som dopadla. Ja som už tak znechutená z toho celého 😒

siska53
24. jan 2016

@anicka22222 no..skusit zmenit gyndosa?
Inak ja mam kamosku,co ma menzes tak 2-3x do roka a ma 2deti.

anicka22222
autor
24. jan 2016

@siska53 áno už aj ja som počula že niektoré ženy sú takto "obdarené" a bez problémov fungujú. Ale ja sa predsa bojím. Čítala som príspevky tu o gynekológoch ale vačšinou sa všade rieši ako sa psráva doktor počas tehotenstva, porodu. Ja potrebujem odborníka na menzesové anomálie 😀

cincila18
24. jan 2016

@anicka22222 urcite zmenit gynekologa ,napis ,odkial si, mozno ti baby odporucia nejakeho normalneho, lebo ten tvoj asi nie je bohvieco... hm, ved nie je doktor ako doktor...
ale okrem toho, aj ked ti to asi sposobuje problemy, tak minimalne ja ti zavidim, ze mas menzes tak zriedkavo 😉 ako, myslim to v dobrom, samozrejme..

anicka22222
autor
24. jan 2016

@cincila18 nie, ani mne to nevadí, nebolí ma nič.. určitým sposobom to je pozitívum- aspoň ušetrím na vložkách 😀 len sa bojím budúcnosti, keď budeme chcieť babatko, aby neboli komplikácie. A tak ti poviem, keby som našla gynekologa s velkým G tak by mi nevadilo dochádzať aj viac km... ale v košiciach by bolo ideálne 🙂

siska53
24. jan 2016

@anicka22222 ved jasne.. Ja som so tiez uzila - nepravidelny ci kazdych 6tyzdnov,bolestivy atd.. Nastastie fakt po porodoch je to o inom.
Odkial si? Mozno dakto poradi..

anicka22222
autor
24. jan 2016

@siska53 z Košíc som, ale nebol by problém dojsť aj ďalej keby sa našiel fakt odborník na toto šialenstvo. najhoršie je to že nikdy neviem kedy to má prísť takže musím byť stále pripravená a "vyzbrojená" :D

mipet
24. jan 2016

V Košiciach je Dr Adam je skvelý ale tažko sa k nemu dostať je dost vyťažený........ja mam podobný problem no rozdiel je ze ja nemam menzes aj rok a nikomu to nevadí......no jedno dieťa mam a ine asi uz nebude lebo dookola presviedčať lekára nech to rieši ma uz nebaví 🙂

bobulazelena
24. jan 2016

@anicka22222 osobne by som som tiez vymenila znovu lekara. Mimochodom toto som na sebe pozorovala aj ja, az ked som vysadila antiku tak som pochopila co je to chut na sex...🙂

katkarina
24. jan 2016

No..ja zatnem tak mimo mozno... Ale skus si najst aj dobreho imunoalergologa nech Ta otestuje na alergie a tiez histaminovu intoleranciu-za ten pokus Ti to stoji. Mam kamaratku ktorej to dlho tiez nefungovalo a mala to zriedkakedy a nasli jej histaminovu a odvtedy jej to chodi takmer stale dobre(samozrejme dodrziava dietu)
Skus, stoji to za to ked sa uz tak dlho trapis ;)

cervenaruza123
24. jan 2016

@anicka22222 Mozno mas proste len cudny menzes a je to pre tvoje telo prirodzene. Ja mam napriklad totalne bolestivu menstruaciu samozrejme som to riesila s lekarom, lebo som aj vracala a raz som dostala taky zvlastny zachvat. No ale nic mi nie je, povedal, ze kazda zena to preziva inak a moze mi dat tabletky od bolesti, ale ked je vsetko v poriadku, naco do toho zasahovat a pokazit to? Mozno by mi nieco mohol dat a by som nemala bolesti, ale by som ostala neplodna alebo take nieco.
No a pocula som, ze v KE doktor Zborovjan v zeleznicnej nemocnici nepredpisuje tolko liekov a je dobry, tak mozno on by ta neodbil len s antikoncepciou.

anicka22222
autor
25. jan 2016

@mipet úplne chápem tento postoj že sa ti už nechce lekára presviedčať.. ja takisto som si pripadala jak blbec keď ja mám hovoriť lekárovi že niečo nieje v poriadku, nech s tým robíme dačo.. nezodpovedné 😒

anicka22222
autor
25. jan 2016

@katkarina riešili mi alergie, keď myslíš toto na ruke tie bodky.. chválabohu na nič niesom alergická.. alebo to je iný druh vyšetrenia?

anicka22222
autor
25. jan 2016

@cervenaruza123 áno, už niejekedy aj ja rozmýšlam či nieje u mňa predsa toto "normálne".. či to nieje moj osobný cyklus? trošku ma to prekvapuje, lebo moja mamka dostávala menzes predne na deň, ešte aj na hodinu.. a mňa to celé nejak obišlo 😒

mipet
25. jan 2016

@anicka22222 len smutne je ze asi je jedno aký lekár a kde.....kamoska to mala presne naopak, umelo jej menzes naťahoval a ona ho presviedčala ze uz je v prechode tak nech jej da pokoj s hormónmi...... Proste celé zle!!! A ak ti neda antiku tak potom ine mne napr pomohol Dufaston len Dr zabudla pripomenúť ze možem rychlo otehotnieť a tak sa aj stalo. Ja som to uz vzdala a teraz len dufam ze sa nepridruzia ine problémy 😒

cervenaruza123
25. jan 2016

@anicka22222 Moja mamka zase v zivote nemala ziadne bolesti, ja mam obrovske. Uz teraz je to lepsie, ale hlavne ked som bola mala to bolo dost neznesitelne. Nie vsetko zdedime, zial, lebo by sa zislo 😀

bobulazelena
25. jan 2016

@anicka22222 urcite to nie je normalne...ked budes chciet mat dieta tak budes mat ovulaciu 3 krat do roka? Urcite sa nespolahni na to ze takto to je v poriadku. Moze to byt priznak roznych problemov takato nechodiaca menstruacia.

katkarina
25. jan 2016

@anicka22222 histaminova intolerancia sa zistuje s krvi skus si o tom nieco precitat na nete, a naozaj sa skus na to popytat, nedoporucovala by som Ti to keby to naozaj nevidim na tej kamaratke...