Mononukleóza

nikoletka_h
7. mar 2013

Baby prosím pomôžte..mojej sesternici pred tyzdnom diagnestikovali mononukleozu..odvtedy sme sa nestretli...vcera som zacala mat horucky a napuchnute mandle..isla som na pohotovost, povedali mi ze mam chripku..no ja sa velmi bojim ze moze ist o tuto chorobu lebo mam polrocnu dcerku...zajtra idem k lekarovi nech mi zobere krv..dnes už horúčky nemám..ale pre istotu..maliste niekto tuto chorobu? ake su priznaky u babatiek? je to u nich liecitelne?? (panebože dúfam že sa obávam zbytočne ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ )

nikoletka_h
autor
7. mar 2013

:(

uhnakova
7. mar 2013

Moja mala sesternica mala mononuklezu zhruba v roku a pol. Prejavovalo sa to len strasnou unavou a nechcela nic jest, len pit materske mlieko. Jej mama (moja teta) z toho bola uz na nervy, nakoniec detska lekarka zistila, ze mala mononukleozu. Nijako sa to nelieci, telo sa uzdravi samo, ma sa drzat dieta kvoli peceni, tu si vlastne sesternica naordinovala sama tym, ze pila len materske mlieko 🙂.

trish31
7. mar 2013

@nikoletka_h ja som mala mono myslim ze minuly rok to bolo....a poviem ti,nic moc.Velke bolesti celeho tela,neskutocna unava,39 teploty,uzliny zvacsene.Mne to liecili ako chripku takze nijak,az pri kontrole uzlin a odbere krvi mi zistili,ze som prekonala mono....

loxa
7. mar 2013

ja som mononukleozu prekonala teraz nemala som ziadne priznaky len jednu zvacsenu uzlinu...mam 1a pol rocneho syna a 4mesacneho..ani jeden to nechytil...Nieje to nebezpecne, len pri oslabenom organizme..deti to vseobecne znasaju dobre alebo uplne bez priznakov🙂

trish31
7. mar 2013

@uhnakova
@nikoletka_h a ta dieta,zavisi od stadia.Tym,ze ja som ju prekonala,som ju drzala si len mesiac ale inak by sa mala drzat 6 mesiacov....

bosacka
7. mar 2013

@nikoletka_h ja som ju mala ako dospela a veru som si aj polezala v nemocnici... (najprv som mala ale diagnostikovanu anginu). co ale viem, problemy to robi dospeym, vela deti to prekona uplne lahko, casto sa ani nevie, ze to mali, iba potom mali protilatky. i ked neviem ako je to u takeho maleho drobca...

lubina
7. mar 2013

@nikoletka_h no az take nie nebezpecne to nie je, skus pozriet http://www.choredieta.sk/index.php/infekcia-och...

zuzi0911
7. mar 2013

ja som ju udajne prekonala pred10 rokmi infekcnu mono,no ja som s tym behala po infekcnom lebo som ozltla.to som sa dozvedela ked som teraz lezala v nemocnici,ze som behala po infekcnom to si pamatam ale z akeho dovodu som nevedela

moncicip
7. mar 2013

Ja som ju prekonala v 14tich.A presne mi to zacalo tym ze mandle chytene a doktorka ma mesiac liecila na anginu a potom az na ziadost nasich mi zobrala krv a vyter z hrdla na zaklade coho sa potvrdila mononukleoza.Takze doktorke povedz o co ide ze si bola v kontakte s niekym kto to ma a ze chces mat koli dietatu istotu ci si v poroadku alebo nie. Drzim prsty.

danielak25
14. okt 2019

Najčastejšie príznaky infekčnej mononukleózy sú: horúčka (teplota je zvyčajne vysoká, od 38 ° C do 40 ° C)
pseudomembranózna angína (agresívnejší forma angíny, tvorba povlaku na mandliach)
zväčšenie krčných lymfatických uzlín (zväčšenie krčných lymfatických uzlín je prítomné u 90% detí)
zväčšená pečeň a slezina (asi 30% chorých detí má zväčšenú pečeň a polovica chorých i zväčšenú slezinu). Samozrejme nie všetky príznaky sa nevyhnutne vyskytujú naraz. Inkubačná doba je od 30 do 60 dní. Skúste si o tom niečo prečítať, myslím, že potom budete vedieť viac 🙂 https://zivotbezbolesti.sk/mononukleoza/