Môže byť dojčenie príčinou chudnutia?

denne73
1. dec 2011

Ahojte maminy. Chcela by som sa vás opýtať. Mám 10.m dcerku ktoru stale dojčim. Vždy som bola taká štihlunka okolo50kil ale teraz som padla na 48,4 neviem môže to byť spôsobene dojčením?? Máte niektorá podobnu skusenosť??? rada si s vami popiše

zuzana612
1. dec 2011

@denne73 ahoj, isto to moze byt dojcenim. Ja som nikdy nebola vyslovene stihla, skor som sa roky trapila kadejakymi dietami aby som mala vysnivanu vahu 55kg. Jasne ze sa mi to nikdy nepodarilo. Pri prvom tehotenstve som mala 70 kg pred porodom a do pol roka som mala 52 kg. A to som jedla co ma napadlo, ziadne diety, jedla som viacej ako pocas tehotenstva, slaninu, sladkosti a kadejake somariny. Kojila som 13mesiacov a hned po ukonceni som zistila ze som tehotna. Opat som mala 70 kg pred porodom a po nom zase do pol roka 52. Natalku som kojila 15 mesiacov a skoncila som zo zdravotnych dovodov. No a po ukonceni isla vaha hore, takze teraz som sice na mojej vysnivanej 55-ke, ale uz nemozem jest co by som chcela a kolko chcela, lebo si musim davat pozor 😀 Tak sa nic neboj, priberes naspat. Ak sa ty citis ok, tak je to v poriadku. Ja som sa ku koncu uz citila hrozne slaba, mala som caste bolesti hlavy, mamy sa ludia pytali ci som chora ked som taka chuda 😕 Tak som kojenie ukoncila aby som sa dala trosku dokopy 🙂

gemini2
1. dec 2011

@denne73 ahoj,ja som pred tehotenstvom važila 56kg. Pred porodom dvojciat som mala 74kg. Nekojila som- netvorilo sa mi ziadne mlieko. Po asi pol roku som vazila 55kg, teraz maju chlapci 9mes. A ja vazim 52. Netusim preco tak padam na vahe...

molly28
1. dec 2011

@gemini2 juuj chcela by som aj ja trošku padnúť na váhe :DDDD ale čo bolo pre mna usmevné.... :D ty si mala pri dvojičkach 74kg.. :DDD a ja som pri jednej dosiahla tolko... :D pribrala som 25kg... :DDDD 10kg išlo hned po pôrode a dnes má princezná skoro 3roky a stále mám 6kg nnavyše :DDDD

denne73
autor
1. dec 2011

Bože som rada že som tu napísala a že v tom niesom sama. Už mi z toho začina šibať stale stojim na váhe. Chcem si kupiť novu lebo tato digitalne tak ta je o ničom .

denne73
autor
1. dec 2011

@molly28 pošli mi tvoje kilečka 😉 😉 😉 😉 😉

lalinko2010
1. dec 2011

@denne73 ahoj, ja som pred otehotnením vážila 62kg, pred pôrodom 82kg a v pribehu pol roka som schudla na 56kg, kojila som 6mesiacov a váha šla dole ako nič a nakoniec z toho bola zvýšená funkcia štítnej žľazy, po liekoch som zase na váhe 62kg a endokrinologička veľmi spokojná, len ja nie! ale nemusí to byť tvôj prípad.

denne73
autor
1. dec 2011

@lalinko2010 jasne chystam sa aj na odbery ale neviem kedy sa tam dokopem

bleelka
1. dec 2011

@lalinko2010 ja to iste, do 3 mesiacov po porode na povodnej vahe, o dalsie 2 mesiace o dalsie 3kg lahsia, teda za 5 mesiacov minus 20 kg, jedla som rovnako alebo aj viac, potom si mama vsimla moj hrvol na krku, sla som na endokrinologiu a vysledok zvysena funkcia stitnej zlazy...ta potom presla do znizenej,zistili mi vysoke protilatky, telo moju stitku nici, vsetko to zacalo porodom, aj v tehu som mala dobre vysledky este. dostala som lieky, odvtedy sa chudnutie zastavilo aj ked este stale kojim...
@denne73 daj si vysetrit stitnu zlazu, i ked v rvojom pripade to nie je take rapidne chudnutie, ja som sla co ryzden, to kilo dole :( i ked som sa tesila, teraz budem dozivotne na liekoch :( drzim ti palce

maca_p
1. dec 2011

tisko vam baby zavidim 😀 , mne ani dojcenie veru neubera na vahe...

lalinko2010
1. dec 2011

@denne73 ja by som ani nešla k lekárke, len detská lekárka môjho syna mi povedala, že mám štítnu žľazu a tak aj bolo a tým pádom že beriem lieky na štítnu žľazu, tak váha ide hore. obvoďák mi ani odbery nerobil hneď ma poslal na endokrinológiu. ale ak sa cítiš dobre, ja som sa strašne potila, pri malom sa veľa toho nedalo prvé mesiace, len okolo neho a o jedle ani nehovorím, tak som jedla raz denne, takže aj preto šla váha dole.

lalinko2010
1. dec 2011

@bleelka ja som ani nevedela ako som schudla, ja som za 1 mesiac dala dole 4kg, čiže u mňa spokojnosť. aj ja som mala zvýšenú funkciu a naposledy keď som bola tak zníženú funciu. s otehotnením si nemala problém?

molly28
1. dec 2011

@denne73 ani nevieš ako rada by som...aspoň 3kg :DDDDDD

bobsent
1. dec 2011

@denne73 teda ja mám presne takú skúsenosť ako ty. síce som dojčila len 3 mesiace(necelé) ale do 10m. som sa odsávala a laktáciu mám stále-ale už sa neodsávam.
pôvodnú(zdravú) váhu mám cca 50-53kg. v tehu som nabrala 6 kíl a potom schudla 15!!!!!
teraz mám asi 45 a cítim sa fakt mizerne. meriam 175 cm tak si vieš predstaviť ako vyzerám..podľa lekára som ok.ako som prestala s odsávaním pokles sa zastavil-už som išla na 42 😠 ale nie a nie nabrať.
som rada(aj keď ti to samozrejme neprajem) že nie som sama.všade čítam o vešiakoch na šaty, o kostrách a anorektičkách, ale čo robiť?
nemáš väčší výdaj energie ako príjem? ja teda áno,lebo malý nespí, neleží, sám sa nehrá a beháááááááá...
osobne som bola vždy veľký zástanca kojenia ale toto sebazničujúce odsávanie by som už nerobila...to bolo o zdravie.
ale verím, že nie každá mamička odsávaním a kojením schudne.
držím palce aby sa ti pokles zastavil.

vefi89
1. dec 2011

@denne73 veru môže 😅 ja som dojčila rok a ostala som na -12kg v porovnaní spred tehotenstva 😀 a to som v tehu nabrala krásnych 25 kg... inak tiež som bola vždy chudučká, dokonca by som povedala, až chorobne 😅😀

bleelka
1. dec 2011

@lalinko2010 ja presne tak isto, 4 kg za mesiac. najskor zvysena, potom znizena. no ja kojim, ak som to pripisovala kojeniu ked sa pol roka nedarilo, ale sla som na folikulometriu a v ten cyklus sa hned podarilo 😵 asi sme to len zle nacasovavali alebo co, lebo aj naposledy bola ovulka o 2 dni neskor ako som myslela ze mavam 😉 ak beries lieky tak to je ako keby si ju mala funkcnu, takze by nemal byt problem s otehotenim v tomto smere

lalinko2010
2. dec 2011

@bleelka lieky beriem, ale otehotnieť nemám v pláne, aspoň zatiaľ, mne lekárka hovorila, že dva roky liečba a neotehotnieť

bleelka
2. dec 2011

@lalinko2010 a ake lieky beries ked nemas otehotniet?

lalinko2010
2. dec 2011

@bleelka od začiatku mám thyrozol a brala som aj trimepranol a ten mi zrušila a ešte beriem euthyrox 25pg

bleelka
2. dec 2011

@lalinko2010 ja beriem len Euthyrox 50 zatial uz dlhsie, ale uvidime podla dalsej kontroly ci mi nezvysi davku ak babo bude spotrebovavat viac... a tie lieky ti tu funkcnost maju upravit a je sanca, ze to vyliecia? lebo ja mam autoimunitne ochorenie a teda Euthyrox do konca zivota... 😖

petkave
2. dec 2011

Pridávam, sa, tiež patrím k chudým ženám... Pred tehotenstvom 50 kg, na konci tehu 62, po príchode z pôrodnice 50 a o ďalší týždeň už iba 48... Len nedávno sa mi podarilo dostať na tú 50-ku... Malého som odstavila v 14. mesiacoch, tak asi v tom čase sa mi podarilo pomaličky tie gramy nabrať späť...
a mám rovnaké dieťa ako @bobsent - ako na energy drinkoch...Ja večer padám na hubu a on stále lieta a behá a nezastaví sa... Takže nemám šancu priberať 😀

lalinko2010
2. dec 2011

@bleelka lieky mi funkciu upravili, lebo som nechudla ale priberala, lebo vaj keby som chudla ďalej tak liečba je na nič, ale mala som vysoké dávky thyrozolu zo začiatku , trikrát dene, teraz už len pol tabletky denne a Euthyrox beriem raz denne. neviem ako s liekmi, lebo len to mi povedala, že dva roky liečka a uvidí sa.

bobsent
2. dec 2011

@petkave môj je na energy drinkoch aj v noci 😀
túžobne som čakala na hranicu 1 roku,vraj začne spávať...no zlaté oči 😖
ja sa radšej ani nevážim-nechcem vedieť. rada by som mala tak 53 😠

petkave
2. dec 2011

@bobsent no veľakrát máme aj noci kruté. Keď vstane iba 1x, tak je to pre mňa sviatok... Bežne sa stáva, že je hore aj 6x za noc a ráno pred 5.00 už skacká v postieľke a chce sa hrať... To je jeho normálny čas vstávania. ☹ 😠

ancovicka30
2. dec 2011

@denne73 ahoj, ja som na tom podobne, teda bola som, pred prvym tehu vaha 54kg podla mna celkom stihlost, na konci tehu 66 a po 15 mesiacoch kojenia 51, co uz sa mi zdalo dost malo, pritom som fakt jedla vsetko, necvicila vobec....takze bud to bolo kojenim, alebo aj znizenim mnozstva spanku (maly sa vela v noci budil, kym bol kojeny)...po odstaveni som hned zase otehotnela a v prvom trimestri sa to to telo dako snazilo dobehnut , takze som dost rychlo take 3-4 kila nabrala, teraz mam 58.5 v 23tt, co je asi take normalne, no uvidime, co bude po porode a kojeni potom...

denne73
autor
2. dec 2011

@ancovicka30 jeeeej gratulka k tehu 😉 😉 😉

bobsent
5. dec 2011

@petkave nemáš náhodou moje dieťa? 😀 doteraz každú hodinu hore, sviatok je keď len 3x...
on vlastne spí od 20.00 do 05.00(dlhšie ani za svet) ale je v takom polospánku, prebúdza sa a treba ho nanovo uspať.našťastie už nepapá. neurologička mu určila spánkovú poruchu, vraj okolo 2 rokov maximálne troch to tie deti prejde 😖 vstať o 05. by mi nevadilo keby som mohla spať dovtedy....

dada3003
5. dec 2011

Tak to ja som kojila prvu dcerku 11 mes. a skoncila som na strasnych 39 kg.Nikdy pred tym som nebola tucna ale vzdy som mala medzi 45 a 46 kg. Druhu dcerku som kojila 18 mesiacov ale uz v prvych mesiacoch som tiez zacala velmi chudnut, tak som nenechala nic na nahodu a bola som pri svojej obvodnej lekarke s mojim problemom a ona mi predpisala Enshure drinky to su take mliecka obohatene o vyzivu aby nechudol iny vyrobca vyraba tieto drinky pod nazvom Nutri drink. V lekarni som za 30 ks co je jeden kus na den doplacala len symbolicke euro. Nebyt tych mliecok tak by som dcerku tak dlho kojit nemohla. Ale este jedna vec nekojim 4 mesiace a zacala som dost priberat, skooda ze to ide vsetko do brucha, zadku a stehien, a to uz tie mliecka nepijem

dada3003
5. dec 2011

Tak to ja som kojila prvu dcerku 11 mes. a skoncila som na strasnych 39 kg.Nikdy pred tym som nebola tucna ale vzdy som mala medzi 45 a 46 kg. Druhu dcerku som kojila 18 mesiacov ale uz v prvych mesiacoch som tiez zacala velmi chudnut, tak som nenechala nic na nahodu a bola som pri svojej obvodnej lekarke s mojim problemom a ona mi predpisala Enshure drinky to su take mliecka obohatene o vyzivu aby nechudol iny vyrobca vyraba tieto drinky pod nazvom Nutri drink. V lekarni som za 30 ks co je jeden kus na den doplacala len symbolicke euro. Nebyt tych mliecok tak by som dcerku tak dlho kojit nemohla. Ale este jedna vec nekojim 4 mesiace a zacala som dost priberat, skooda ze to ide vsetko do brucha, zadku a stehien, a to uz tie mliecka nepijem

petkave
5. dec 2011

@bobsent 😀 😀 😀 no asi nemám tvoje dieťa, lebo to moje zaspáva o 19.00 😀 😀 😀 ale to ostatné sedí... ja som sa mudr na to nespytovala. Dúfam, že to nejako samo ustúpi. Ak nie, budem to musieť riešiť. Len som zvedavá, že keď ho budem chcieť dať samého do izbičky, či za ním budem musieť behať alebo bude chodiť za mnou do spálne. Bodaj by nebola pravda ani jedno z toho... 😝

ducci
11. dec 2011

ajja som z kojenia schudla 🙂 hned po porode som sa dostala na preporodnu vahu a potom este asi 2 kg...

petkave
3. jan 2012

@denne73 neviem, ako si na tom teraz s dojčením, ale vrátila som sa k tejto téme, tak ti píšem moju skúsenosť, ktorá ma vôbec neteší... Prestala som dojčiť, váha sa držala ako tak na tých mojich 50 kg, na ktoré som bola odjakživa zvyknutá, ale včera som s hrôzou zistila, že mám 53,5 kg... To som mala v 5. mesiaci tehotenstva... Takže musím napísať, že po ukončení dojčenia sa priberá... v mojom prípade určite ☹