Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže byť opakovaná mykóza z podvádzania partnerom?

bioderma
26. nov 2012

Ahojte potrebujem poradiť,ale nesmejte sa 🙂skoro každý mesiac mávam mykózu- asi 5-6 dní potom mi prejde.. rozprávala som sa s kamarátkou a tá mi povedala že to ma určite môj muž podvádza a moje telo na to reaguje. beriem antikoncepciu, viete mi poradiť či to môže byť pravda alebo to môže byť z HAK? ďakujem 🙂

hradnapani
26. nov 2012

@bioderma dobra kamoska 😉 Skor mas islabenu imunitu a problem bude na tvojej strane. Mozno by ti mohla pomoct kura Wobenzymom, je to drahsie, ale mne to lekarka dost odporucala, ze je to velmi vhodne pre zeny s opakovanymi mykozami.

bioderma
autor
26. nov 2012

@hradnapani ďakujem, no lebo ona mi povedala ževraj ona tiež mala vždy mykózy a nakoniec ju muž podvádzal a rozišli sa. teraz mávam na to Canesten masť a Macmiror vag. tbl- ten Wobenzym sú tiež tablety?

xlucia
26. nov 2012

@bioderma mozne to je, ale skor je pravdepodobne, ze mas mykozu vnutri stale a takto sa to prejavuje.
chod do lekarne, kup si caj lapacho, cisty sypany, a tiez alchemilku.
lapacho sa vari, pi ho min. mesiac kazdy den pol litra. alchemilku tiez mesiac. kazdy den politrovu salku.
dalsi mesiac to striedaj. jeden den lapacho druhy alchemilku
treti mesiac, kazdy druhy den pol litra uz len lapacho.
garantujem ti, ze mykozy sa zbavis. lapacho stoji 1,5e ale vysledky su k nezaplateniu
a dole si daj canesten a daj ho aj muzovi.
obaja aspon tyzden.

zankaj
26. nov 2012

Kamoske never 🙂 mykozu mozes mat neliecenu a stale sa vracia treba lieciky a bude ok. Samozrejme ze moze prist stale ale podla mna partner v tom nema ziadny vyznam. Ale ty ho poznas najlepsie takze tak.

hradnapani
26. nov 2012

@bioderma ved netvrdim, ze to tak nemoze byt, ale keby to malo byt pravidlo, tak neviem neviem 🙂 skor treba naozaj najprv poriesit svoj zdravotny stav. To co beries teraz, to lieci len symptomy, ale nie podstatu. Treba zistit pricinu, preco mas slabsiu imunitu a preco kvasinky vitazia. (Nejedavas vela sladkeho? tie su na mykozy ako stvorene... Nemas vela stresu? atd). Wobenzym su tabletky, urcite najdes o nom na nete komplexne info, ale myslim, ze poistovna to nehradi, ale mnohym pomohol. Urcite si nieco o tom precitaj a porad sa s lekarom. Ja som ho napokon nebrala, lebo som otehotnela a nejako mi to vymizlo aj same, ale keby nie, tak by som sa pustila do tejto liecby.

kveta
26. nov 2012

@bioderma A lieci sa zaroven s Tebou aj Tvoj muz? Lebo ak nie, tak Ta moze opakovane infikovat...

hradnapani
26. nov 2012

@bioderma a tak ako pise xlucia, liecit mastou treba aj muza,lebo si to potom mozete takto odovzdavat ako na ping-pongovu lopticku

lentuska
26. nov 2012

@bioderma
no nepovedala by som,ze za mykozy moze byt partnerova nevera, ale partner to moze byt.....kamoska to mavala tiez stale a hrozne jej to zneprijemnovalo zivot. Gynekolog jej vzdy dal iba ATB a tym sa to skoncilo. Potom som jej odporucila jedno vysetrenie (biorezonancia) u doktorky , ku ktorej chodime cela rodina a ta je potom zistila, ze ma chlamydie a aby doviedla aj partnera, lebo je mozne , ze su nakazeni obaja. A presne tak aj bolo. ....(a ju priatel dovolim si tvrdit isto nepodviedol). Takze ked spolu spavate a bola by si aj ty liecena, nestaci to , nakolko je mozne ,ze moze byt aj on nositelom tejto bakterie....odporucila by som vam tiez si zajst na taketo vysetrenie. Ja chodim k doktorke Tomovej a u nej to stoji iba 15€ za diagnostiku celeho organizmu a v tom su aj konzultacie + vypracovanie liecby.... ak budes chciet, mozem ti poslat kontakt na nu a zajdite si tam obaja....

bioderma
autor
26. nov 2012

@hradnapani @kveta @zankaj @xlucia dakujem kočky takže preliečime aj mm stačí mu ten canesten mať? dík 🙂 🙂

hradnapani
26. nov 2012

@bioderma ano, malo by to stacit 🙂 skoda, ze ti to lekar nepovedal hned 🙄

xlucia
26. nov 2012

@bioderma manzelovi staci ten canesten. ale moze s tebou pit to lapacho. cisti to organizmus, nielen od mykozy ale ostatneho svinstva v crevach, peceni atd.
pri dostatocne dlhom a PRAVIDELNOM piti dokonca od kvasiniek aj krv.

sissy27
26. nov 2012

@bioderma kamoška môže a nemusí mať pravdu... neviem, ako mykózu liečiš, ale v každom prípade treba preliečiť aj partnera, aj keď on nemusí mať žiadne príznaky... jednoducho on sa "nakazí" od teba, ty sa preliečiš a on ti to potom pri najbližšom styku len vráti... tak isto sa neodporúča kúpať (či vaňa, bazény, vírivky), v lete na kúpalisku treba meniť plavky za suché, a nemalý vplyv na tieto veci má aj strava..

blackstrap
26. nov 2012

@bioderma tak mne prave uzivanie HAK sposobovalo vag.mykozu, liecila som sa opakovane, az ma to prestalo bavit a HAK som vysadila ( aj po diskusii s lekarom). Neuzivam ju uz niekolko rokov a mykoza nikde. Akurat sa o spojeni HAK a mykozy nehovori, pretoze je to tazky biznis. Okrem toho pomaha protikvasinkova dieta -hlavne obmedzit cukor v strave. A jasne, ze vzdy treba aby sa preliecil aj partner.

veron_dorusincova
26. nov 2012

Ja to mávam dost často zo sladkosti a vajicok..ked to jem v extremnom množstve..inak to je aj zo stresu a vyššie spomínanom bazéne, výrivke a pod.
A pomáha mi canesten vaginalna tableta s aplikatorom..

michele11
26. nov 2012

A gynekolog nepredpisal lieky aj pre tvojho partnera? Ja ked som mala mykozu, rovno predpisala ATB aj prenho, museli sme ich brat sucasne, pocas liecby nesexovat, po troch tyzdnoch, ked sme ich vybrali, som bola na kontrole a zmizlo to.

sorciera24
26. nov 2012

@bioderma je mozne a pravdepodobne, ze je to z HAk, poznam viac zien, co mali problem s mykozou prave pocas uzivania HAK a ked vysadili, zazrakom aj ymkoza odisla....okrem toho, mykozu moze sposobovat napr. viac sladkosti, strava, imunita a ine faktory...... ten partner by bol asi to posledne, co by som riesila;)

mircalla
26. nov 2012

@bioderma je to casto z antikoncepcie, ja som to mala dokonca z antibiotik
ja som to mala 2 krat z tychto dovodov, ale po par dnoch to bolo prec po prelieceni a nevratila sa....ak sa to opakuje, treba hladat pricinu preco, suhlasim s @sociera24 vela faktorov, ono nie nadarmo sa hovori, ze vsetko ide z creva...niekto je na to viac nachylny a hlavne sa to opakuje. osobne si nemyslim, ze je to, co ti povedala kamoska

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bosoriak
26. nov 2012

@bioderma 100% ucinny liek na mykozu je flukonazol. Obsahuje ho napr. volne predajna tableta Mycomax, stoji to asi 5 eur. Das si a do par dni je po mykoze. Rovnako by sa mal liecit aj partner. Pri opakovanych mykozach moze ist o imunitny problem, vtedy sa to riesi komplexne u imunologa spolu s gynekologom.
Pripadne sa da kupit v lekarni imunomodulator Candivac - je to 30 tabletiek, berie sa to 3 mesiace po 10 dni a malo by to nastartovat imunitu zameranu na kvasinky, teda mykozu.

Skus to takto, plus si treba zlepsit imunitu celkovo.
Vela zdaru.

P.S. Ano, opakovana mykoza moze byt aj dosledkom partnerovho podvadzania, ale ovela castejsi dovod je imunitny problem 🙂

suuzi
26. nov 2012

kukni na toto forum
pripadne ak tam hodis temu, odporucia ti nejake doplnky - ak rozmyslas nad wobenzymom, na tom fore sa pisalo o ucinnejsich a lacnejsich enzymoch

nanyka
27. nov 2012

čo sa týka wobenzymu, vzhľadom na obsah enzýmov je veľmi predražený...ja si doplnky objednávam z iherb.com , v super kvalite a v oveľa nižšej cene (konkrétne od now foods, ktoré patria medzi tie najkvalitnejšie) a poštovné ma vyjde len 5 eur, čiže super 🙂
môj obľúbený je Super Enzymes, čo je však najdôležitejšie, je mnoho krát viac účinný než wobenzym, obsahuje väčšie množstvá enzýmov + betaine HCl, ktorá je dôležitá pre rôzne enzýmy (napr.amyláza)

porovnanie cien:
wobenzym 200 tbl. = od 32 €
super enzymes 180 capsules = od cca. 14 € (17,83 $)
super enzymes 180 tbl. = od cca. 12 € (15,28 $)

= pričom super enzymes stačí brať 3x 1 tbl. denne na rozdiel od wobenzym ...takže keď si to prerátate, je to obrovský finančný rozdiel

suuzi
27. nov 2012

ja este dodam k nanyke

pri prvej objednavke budes mat zlavu 4 USD ak zadas kod: ZUZ789
to budes mat vlastne shipping zadarmo

a daj pozor, neobjednavaj za viac ako 22 EUR + max 10%, lebo inak ti to stopnu na colnici a zaplatis este clo

ale aj s clom je to lacnejsie ako wobenzym

gubcikova
27. nov 2012

tieto problémy mám aj ja.brala som rôzne tabletky až potom som sa dozvedela toto-ak berieš tabletky je dobré mať pohlavný stik,prelieči to aj partnera.Od urológa toto-tvoj partner ťa nenakazí to už máš v tele,alebo je to geneticky dané stým nič nenarobíš.
@bioderma

Tu začni písať odpoveď...

Odošli