Môže byť toto náznak blchy?

janosavolamja
26. apr 2019

Chcem sa informovať ohľadom vyrážok ktoré sa mi urobili na nohe..Bol som na Južnom Slovensku kde som pohladkal pár zvierat..Mačky a psy..Neviem či som to chytil od nich alebo nie. Ráno som si všimol vyrážky ktoré svrbeli..Chcem sa opýtať či to môže byť blcha a poprípade kedy zmyzne..alebo treba niečo na jej vyhynutie?

janci05
26. apr 2019

Nám mačka zavliekla blchy, ale tie uhryznutia boli menšie a bližšie pri sebe. Toto mi nepríde ako blcha, možno len ploštica.

janosavolamja
autor
26. apr 2019

@janci05 ďakujem , neviete ako sa toho zbaviť? Alebo je na človeku len krátku dobu

janci05
26. apr 2019

@janosavolamja My keď sme mali blchy, tak sme mačku dali von z bytu (na záhradu a sme ju odblšili), a celý byť som niekoľko krát vystriekala Biolitom na to určeným, pravidelne som vysávala aj matrace, obliečky prala, zavrela všetky dvere na izbách aby bol pohyb škodcov čo najmenší. Pokiaľ nemá prísun krvi, tak vymizne. Ploštice, to neviem, asi niečo podobné.

lindusss2016
26. apr 2019

@janci05 no tak v prvom rade napisat, ze je to "len" plostica, je dost odvazne. Nakolko blcha psia pre cloveka nejaku extra hrozbu nepredstavuje, za to plostice by ho zbavila len profesionalna dezinsekcia.

@janosavolamja pochybujem, ze z hladkania zvierata by na teba prezkocila blcha, ktora by ts rovno dostipala. Blcha psia nema zaujem o ludsku krv (vacsinou), takze pokial nezdielas domacnost so zablsenym zvieratom, velmi tomu neverim. Netreba riesit kszdy stipanec, chvilu to sleduj a pokial nebudu pribudat nove, tak to vypust z hlavy.

janosavolamja
autor
26. apr 2019

@lindusss2016 ďakujem za radu🙏

michalka4193
26. apr 2019

@lindusss2016 keby to bola blvha tak ľudska taku nepoznate? Mozem vas povedat ze to nieje srsnda ju mat tolko co preskoci hned dokuse

michalka4193
26. apr 2019

Toto nieje od blchy hlavne ta 2 foto urcitr nie

klara221218
26. apr 2019

Moze to byt blcha ale neviem ci zvieracia .. vysvetlim to takto ja som mala alergie na potraviny sa mi robili take one po tele ale raz som si nasla priatela a odkedy som byvala s nim tak som to mala nonstop vsade po celom tele bola som uz zufala lebo cim viac som to skrabala tym viac to bolo take jak stipanec od komara sa to roztahovalo a take navrete chodila som po koznom i kade tate a tak raz som si vsimla ze nieco pomne skace aj po posteli .. v tom bite zviera nemali ale bolo tam toho plno ked som si to sledovala odmietala som tam chodit .. aj sa s nim stretavat .. a u jeho rodicov v dome mali aj zvierata a tam mali toho plno bolo to vsade .. a ten pes mal nasebe toho tolko ze az srst mu vypadavala vtedy jak som to videla som utiekla ..a jak som to doniesla domou tak mamca kupila tie spreje na blchy co je aj na zvierata a vystriekala cely dom aj vsetko a odvtedy klud 🙂 odvtedy zazracne ani z jedla to nemam ... a to som sa rok trapila s tym az zufala som bola

klara221218
26. apr 2019

Ak to je z blchy a ak si si ju vzal sebou tak sa ti to bude objavovat furt

blbka123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rebeca40
26. apr 2019

@janosavolamja nam pomohlo toto https://zvierata.bazar.sk/29323488-neostomosan vystriekať s tym co sa da a zaberá na vsetky vývojové štádia .Striekam preventivne aj psom koterce

bzuco86
26. apr 2019

@janosavolamja dpbry den ano kludne. Odporcucam https://www.de-aqua.sk/eshop/dymovnica-na-likvi... a opakovat niekolko krat rocne a jiekolko rokov. A prajem vela stastia blchy to bude rychlejsie a plostice dlhodobensie

lindusss2016
27. apr 2019

@michalka4193 ale poznam, nastastie nie osobne. Ved som tam snad trikrat napisala, ze blcha psia nema zaujem o cloveka. Reagovala som na to, ze chalan hladkal zvierata, tak tie asi ludsku blchu nemali 🙄

michalka4193
27. apr 2019

@lindusss2016 no mohli malt lebo ľudská blcha nema problém parazitovat aj na zvierati oni su tak zmutovane teraz

lindusss2016
27. apr 2019

@michalka4193 ako myslis. Za cely svoj zivot som na psovi jakziv nevidela inu ako psiu blchu, ale tak mozno zrovna tie zvierata mali ludske...

janaakt
27. apr 2019

Toto plostica na 100% nie je. Oni nechavaju kusance v pasiku za sebou (5-6 kusancov). Bohuzial mame osobnu skusenost, kedze sa nam ich raz podarilo doniest domov z hotela. Nastastie skorym zasahom dezinsektera sa nam ich rychlo podarilo vykynozit.

lenadka
27. apr 2019

@lindusss2016 no mňa teda pár krát blcha psia uhryzla. Svokrovci majú vlčiaka a ten mal stále blchy. Dali mu obojok proti blcham a tie potom utekali kade ľahšie a pár krát som si blchu od nich odniesla. Nebolo čo iné papať dala si aj mojej A2- krvi 😂 Našťastie ani na mne sa jej extra nepáčilo stačilo dať veci čo som mala u nich do prania, alebo zoskočila skôr a normálne som ju videla ako skáče po zemi pri vysávaní som ju vcucla. Nikoho iného z rodiny nestipali na nikoho nešli iba na mňa a prostrednú dcéru.
Ale hento na blchu nevyzerá.
@janosavolamja

michalka4193
27. apr 2019

@lindusss2016 tak ja to mam zo svojej vlastnej skusenosti

lindusss2016
27. apr 2019

@lenadka ale ano, ved oni cloveka "ochutnaju", ale primarne na nom nehostuju. Nemyslim si, ze kazdy stipancek treba riesit. Ak sa to opakuje, tak jasne, ale kvoli jednorazovemu ustipnutiu by som si ja byt ziadnymi sprejmi nezamorovala. Karcinogeny povazujem za ovela vacsiu a realnejsiu hrozbu nez je jedna blcha, ak by to bola blcha. Blchy sa da zbavit aj mechanickym sposobom, staci bezne upratovanie, povysavat, oprat atd.

via88
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenadka
27. apr 2019

@lindusss2016 áno presne, stačí oprať, povysávať tak som sa tých naničhodnic zbavila aj ja. Tie štípance hrozne svrbia...

janci05
27. apr 2019

@lindusss2016 Ja som to nemyslela, že v úvodzovkách "len" ploštica, proste blcha to nie je a že by nemala záujem o človeka, to nie je pravda. Ja som musela mať jednu izbu celú zavretú pomaly mesiac a striekať proti hmyzu Biolitom a vysávať a s valčekom s lepiacimi papierikmi, aby som sa jej zbavila. Kedykoľvek som do izby išla, vtedy na mňa skočili.

janci05
27. apr 2019

Kto si to nezažil s blchami, to asi nepochopí. Iné je sa niečo dozvedieť na internete a iné je to zažiť.

puskaruka
27. apr 2019

Blcha keď kusi, cítiť to.... určite by ste stipnutie cítili

lindusss2016
27. apr 2019

@janci05 tak to skor ale bola blcha ludska, nez psia. Psie blchy stretavam hojne dnad od malicka a nikdy ma ziadna nepostipala, aj nas pes ich viackrat chytil a doniesol domov a vzdy sme sa ich lahko zbavili

janci05
27. apr 2019

@lindusss2016 Dovtedy, ako sme mali mačku na záhrade a nebola v kontakte so psami, sme blchy nemali. Proste ani psia nepohrdne ľudskou krvou.

janosavolamja
autor
27. apr 2019

@via88 s radosťou 🙈❤️

nikol1717
21. jún 2019

Pocuvajte 😊😏 minuly stvrtok som psovi nasla blchu len som to neriesila lebo som nevedela ze je to blcha... ale ked som v sobotu nasla dalsiu letele som kupit sampon a vykupala ho... kazdy den vysavam aj dva krat a aj umyvam podlahy (robila som to vzdy aj pred tym kym som blchu nenasla ale kvoli chlpom bo mame babo dvojrocne) takze zo zeme sa dalo aj jest... dalej, vsetko co bolo po zemi som oprala... a uz na zem nevratila... nik z nas neni dostipani iba ja ale podla mna nie od blch... hlavne ziaden stipanec z gauca ani z noci z postele... a teraz otazka... su prec? Alebo mam cakat kedy sa vyliahnu z vajicok???? Uz je to vyse tyzden od prvej blchy....

klara221218
21. jún 2019

@nikol1717 ak by boli uz by sa ukazali .. a nie kazdy ma taku reakciu po blche ale ak ty niesi dostipana uz by nemalo nic ak naaahodou by sa este ukazaly ozvy sa mi do sukromneho mailu a ti poradim viem ohladom toho vela kedze raz som sa dostala k nespravnemu cloveku co toho mali doma minimalne stovky .. ale vyhubili ich jednoducho

nikol1717
22. jún 2019

@klara221218 dakujem pekne keby nieco napisem