Môže ísť pozitívny človek von po 10 dňovej karanténe?

veronikavaneska
9. dec 2020

Ahojte aký mate nato názor??
Známy stratil chuť a čuch. Išiel na testy pozitívny. Zostal v karantene 10dni. Následne opäť na testy pozitívny. Napriek tomu mu ukončili pn a poslali ho do práce, že kľudne už môže medzi ľudí aj keď je stále pozitívny že len prvých 10dni má byť izolovaný. (Info od lekárky a hygieny) Mne to príde zvláštne....

autumm
9. dec 2020

mne sa zdá že test môžeš mať pozitivny aj par týždnov. Znama bola pozitivna skoro 2 mesiace. Ale infekčná už nebola, teda sa mohla pohybovať

suve99
9. dec 2020

Áno, pokiaľ bol doma po pozitivite 10 dní, môže už chodiť von, nakoľko už nie je infekčný. Pozitívny môže byť ešte niekoľko týždňov i mesiacov....

sorciera24
9. dec 2020

@veronikavaneska bohuzial tak to je, moj brat rovnako, azcal mat priznaky, siel na test, vysiel pozitivny, 10dni doma na PN, potom mu lekarka ukoncila PN (uz nemal priznaky) a sup ho do roboty....

dori92
9. dec 2020

Áno môže, a nie bohužiaľ ale chvalabohu. Ľudia potrebujú chodiť do práce...
Po 10 dňoch už nieje roznasacom, napriek tomu pozitívny môže byť ešte niekoľko týždňov, možno mesiacov.

lucka_ke
9. dec 2020

čo má ostať doma pol roka? vírus má v tele, ale už nie je infekčný

fokuska
9. dec 2020

@veronikavaneska V pripade, ze aj po ukonceni karanteny ma priznaky, tak sa mu karantena predlzi. Ak posledne 3 dni karanteny nemas ziadne priznaky, tak jej uplynutim si "volna". Opakovany test moze vyjst pozitivny - virus v tele je, protilatky na neho su, ale clovek uz nieje infekcny a neroznasa teda nakazu dalej.

Mam na to taky nazor, ze to nastavili odbornici a dava to zmysel.

mogaa
9. dec 2020

@veronikavaneska na hygiene už vedia posúdiť ktorý prípad je ešte infekčný a ktorý nie...to že je niekto pozitívny neznamená že je aj infekčný.....

pininka1
9. dec 2020

Vacsina ma vraj aj ten opakovany test pozitivny, moj muz mal v piatok pozitiv, nema ziadne priznaky, v nedelu nam konci karantena a v pondelok sa ide pretestovat, sama som zvedava. Ale vraj po karantene uz mozme ist vsetci von. Ja som bola na testoch, som negativna a pritom sme v kuse spolu, zvlastny tento covid.

juliettka88
9. dec 2020

Je to normalne, pozitivitu moze vykazovat telo aj niekolko mesiacov. Uz ale nie je clovek infekcny.

veronikavaneska
autor
9. dec 2020

Príznaky len čuch a chuť nemá stále... Inak bol pár dní unavený ale už to prešlo...teda už neje infekčný? Tak super teda... Sa mi to zdalo také divné...

butterfly333
9. dec 2020

Prosím vas poraďte aj mne.1.12.som bola na teste a som pozitivna tým pádom sme cela rodina manžel aj deti doma v karanténe mne moja dr povedala že 14dni. Volali mi z úradu verejného zdravotníctva že teda máme byť v karanténe a muž a deti museli ísť na pcr testy čo im nakazali. Boli včera na testy syn vyšiel ako pozitívny muž a dcéra ešte výsledky nemajú no to znamená že zas celá rodina máme byť ďalších 10dni v karanténe aj ja?

marca12
9. dec 2020

@veronikavaneska pozitivny moze byt,ale uz nie je infekcny pre okolie

ivana11155
9. dec 2020

@veronikavaneska vraj po 10tich dňoch už nie je človek infekčným, nemôže to preniesť na iných

akinom0077
10. dec 2020

@veronikavaneska ano moze... vraj nie je infekcny po 10 dnoch...a kolko podla vas by mal byt zavrety? 30 dni?

veronikavaneska
autor
10. dec 2020

@akinom0077 no stále nemá čuch a chuť teda príznaky ešte má a je pozitívny tak som myslela že ešte má byť izolovaný. Pokým je bezpriznakovy alebo pár dní a potom nič tak to je ok po 10 dňoch... Ale silne pochybujem že ľudia v nemocnici alebo na prístrojoch sú po 10 dňoch neinfekcny to by asi okolo nich nechodili v skafandroch 🤔 ale neviem niesom lekár.. len známy išiel za kamarátom ktorý je dosť vážne chorý a teda on ak by to chytil už by to nerozchodil ... Preto ma to hlavne zaujímalo či nieje nejaká šanca že ho nakazil... (Teda ja by som to osobne neriskovala)

veronikavaneska
autor
10. dec 2020

A hygiena mu dovolila ísť do práce aj lekárka ale zamestnávateľ ho tam nechce kým nebude mať negatívny test... Samozrejme mu platí € naďalej... Ale tiež je to zvláštne všade môže ale do práce nie 🤔

lucia147852
10. dec 2020

@veronikavaneska cuch a chuť môže nemát aj mesiace. Kamoska je 2 mes po korone s cuch ešte nemá úplne navráteny.

veronikavaneska
autor
10. dec 2020

@lucia147852 uf takto je teda riadne dlho...