Môže mať venózny angióm súvis so závratmi ?

martinagubelova
6. jan 2020

Ahojte, máte niekto skúsenosť?: Od 1.1.2020 mám každý deň závraty. Aj keď sedím, a len otočím hlavou alebo keď chodim.. Na sekundu mám pocit, akoby som sa zatočila. Bola som s tým u lekára, pani doktorka mi predpísala homeopatiká na točenie hlavy. No to mi bohužiaľ nesadlo, tak to neberiem. Je to naozaj veľmi nepríjemné.
Pred pár rokmi mi na MR zistili na mozgu venozny angiom..keď som neurologičke doniesla výsledky z MR, povedala mi, že to je len znamienko, vraj to nemám riešiť.
Môže mať angiom súvis so závratmi?
Ďakujem pekne.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinagubelova
autor
6. jan 2020

@bambulienka25 nie nebola ešte. A aj sa tomu popravde vyhýbam. Chystám sa ísť na neurológiu.

martinagubelova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elenatomasova
6. jan 2020

Presne závraty môžu súvisieť s uchom,sú tam nejaké kryštáliky ktoré sa akoby vysypu.A tie sa musia vrátiť na pôvodné miesto.

martinagubelova
autor
6. jan 2020

No tak to ste ma nepotešili, keďže mám paniku z ORL..

elenatomasova
6. jan 2020

@martinagubelova prečo máš s tým problém?

martinagubelova
autor
6. jan 2020

@elenatomasova keď som bola malá, prepichovali a prefukovali mi uši.. mala som zápaly.. no a odvtedy nechcem ušných doktorov ani vidieť... :/

elenatomasova
6. jan 2020

@martinagubelova aj mne prepichovali dutiny tiež dajak mám obavy z nich ,len si predstav, že teraz to nebude také bolestivé🙂daj potom vedieť ako si dopadla.

martinagubelova
autor
6. jan 2020

@elenatomasova jasné určite dám 🙂)

eliska13
6. jan 2020

@martinagubelova ani Ta neposlali k ortopedovi, neurologovi?môžeš mať niečo seknute celkom mi je smiešne, že Ti dala homeopatiká.

nanka1986
6. jan 2020

Krčná chrbtica? Nebola si teraz cez sviatky lenivejsia? Viac lezania na gauči pri telke, zle držanie tela? Malo zdravého pohybu? Aj to môže byť príčina. Skus cviky na krcnu, možno pomozu

martinagubelova
autor
6. jan 2020

@eliska13 nie, nikam ma neposlala. Iba mi dala homeopatiká. ..

slavkasobanska
6. jan 2020

Ahoj ja som to mala pred vianocami už 2 x a mam to v ucha , mam lieky na to a sú aj cviky na to , na ušnom mi dali , držím palce je to hrozné viem čo to je , dali mi sj infúzie a išla som domov prešlo to tak po 10 dňoch

montemotherone
7. jan 2020

@martinagubelova ked si mala tieto ORL problemy je pravdepodobne ze to s tým môže súvisieť. Mne sa to deje pri zápale dutín, keď som zahlienená. Skús si nasadiť Sinupret, alebo niečo iné na rozpustenie hlienov. Mne pomôže pri takomto zavrate aj dať si do uší vatu namočenú v propolise (alebo alkohole). Pomôže to vyrovnať tlak v ušiach.
Dôvody na závrat môžu byť potom hocijaké. Krčná chrbtica, psychika... 🤷‍♀️

maca08
16. jún 2020

@martinagubelova určite môže, ten venozny angióm kavernom mi zistili pred vyše roka, stále marodujem. Treba zmeniť neurologičku a ísť po vyšetreniach. Ja som bola na krčnom 2x a to u jedného a potom u druhého, lebo som mala závrate a v nemocnici mi povedali ze môžem mať 4 diagnózy ale ani jedna sa nepotvrdila. Potom so išla po mesiaci na MR a tam mi zistili kavernom.. A teraz to je zase venózny angióm bola som pred 2 týždňami na MR a idem z výsledkami na Neurológii a na neurochirurgia koncom tohto mesiaca, tak som zvedavá čo mi povedia..

cukroska
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinagubelova
autor
4. feb 2021

@cukroska dobrý deň, nakoniec to bolo tým, že ja som vysadzala lieky, ktoré som dlhodobo užívala, takže to bol "abstak" .. príčinou bolo vysádzanie liekov a malo tekutín. :(

cukroska
4. feb 2021

@martinagubelova tak chvalabohu 🙏🙏🙏 to je ešte ten lepší prípad. Prajem vám veľa veľa zdravia, nech také už nikdy nemusíte riešiť.

martinagubelova
autor
5. feb 2021

@cukroska ďakujem veľmi pekne ❤️