Môže sa zhoršiť rakovina krčka z prechladnutia?

thalia2303
22. okt 2007

ahojte , mam starosti bola som na odbere a zistili mi ze mam ten hpv virus vraj tie hladiny ktore mam nic neznamenaju , nic zle mi to nerobi len tam je , treba to sledovat kazde 3mesiace... pred tyzdnom som prechladla zo spodu a bojim sa ze sa to tym prechladenim zhorsi . ak mi zmizne ten virus mozem sa dat este zaockovat proti nemu? bojim sa mozno aj kvoli nemu neviem otehotniet, no neviem ale aspon viem na co raz zomriem.

jerryjanka
26. apr 2008

bilka na trhu už je vakcinacia až do 40 rokov veku od firmy GSK určite je to na 100000% už aj môj gyndoš ho pozna a videla som aj letačiky takže pohodka

yasminx
26. apr 2008

bilka - ďakujem 🙂
A o cytológii nič neviem 😕 doktor mi nič nevravel, či je zlá alebo dobrá. Najbližšie sa na to spýtam.

kammilka
9. jún 2008

ahojte aj ja mam zlu cyto a neviem mam ist na histologiu myslim ale mam len I stupen na cyto a HPV vysokorizikove. myslite ze bude potrebna konizacia?

cigaretka5
25. jún 2008

dievcata ako ovplyvnuje cytologia snahu o mimi?

denisocka
9. sep 2008

baby,čo znamena cyto - III D ?

wladka
9. sep 2008

deni, ze mas 3, a je to zle.. budu ta sledovat, a budu castejsie robit testy.. ja dufam, ze to bude ok.. ja som mala zvysene cyto na 3 kvoli zapalom, ak ich mas aj ty, je to mozne.. ked som si vyliecila zapal, ukazalo mi cytu uz 2, co je ok..

denisocka
9. sep 2008

jaj,to nemám ja - chvalabohu,pýtam sa kvoli kamoške 😔

sisulik
8. nov 2008

neviem ako to je na SR ale tu v UK to odporucaju kazdej zene nad 25 rokov...mna to caka v stredu a vraj je to cca 10minutove vysetrenie a dost neprijemne...ako sa mam nanho pripravit, boli to? a ako dlho sa caka na vysledky testou?

orsulka
9. nov 2008

kammilka....či bude treba konizaciu to ti povie lekar......pokial mas rizikove HPV, tak to si myslim, že nie je dovod na konizaciu.....tak sa robi, pokial je nalez na krčku maternice...

denisočka.....mala som 3 maly nalez na krčku...urobili konizaciu, taky maly plytky rez....teraz chodim ale pravidlene na kontrolu 1x za 1/2 roka...

bora8
9. nov 2008

kočky no ja som mala citologiu 3b a konizáciu mi robili okamžite

babenko21
12. nov 2008

Ahoj Ljubka.....konizáciu mi robili pred dvomi týždňami.bola som v nemocnici3 dni.neni to nič hrozné.zajtra mám výsledky.tak toho sa obávam....dám vedieť.pa

pauli8
17. máj 2009

ahojte dievčatá, musím vám povedať, že som úplne mimo.. naposledy som bola na kolposkolpii a cyto pred 4 rokmi a ukázalo mi CIN 3. Medzitým som bola niekoľkokrát tehotná, mám malého 9 mesačného syna - práve dnes má tých 9 mesiacov a 26.3. mi vybrali mrtvy plod v 2 mesiaci tehotenstva. Odvtedy prešlo viac ako 7 týždňov a ja stále trošku krvácam. Bola som u dokyho a ten míi povedal, že na krčku mám vriedok. Vo štvrtok som sa odvážila na kolposkopiu a tam mi lekár vravel, že som odvážna, že som vegetila 4 roky a mám tam nález .Urobil mi cytológiu , o týžden majú byť výsledky. Ale určite mi bude musieť odstrániť časť krčka alebo celý. Ja som sa ho po kolposkopii opýtala, ako to vidí, či tam nemám karcinóm. Vravel , že nie, ale že je tam zmena - myslím, že sa to volá displázia či ako a ked som sa ho opýtala, asi aká, odpovedal, že stredne ťažká. Ale výsledky cytológie ukážu, či je to horšie alebo lepšie. Viete, aký mám strach? Do piatku ani nebudem normálne spať. Ten čas- 4 roky mi strašne rýchlo zbehol a teraz sa trasiem, A nehovorím, že ked budem hospitalizovaná ako budem kojiť malého

cora73
18. máj 2009

Ahoj,Pauli,ja idem o 2 tyzdne na dalsiu cytologiu,pred 2 a pol mesiacom mi zavolala sestricka z gyndy a jej prva veta bola,ze nebojte sa,neumierate,ale vysledok cytologie mate III A.. ☹ ☹ A potom aby som nebola v soku!!!
Najviac ma trapi,ze keby to chceli nahodou riesit operacne,tak mam 3,5 mes.synceka a plne kojim,tak ze co potom s nim... 😢 😢 😢

pauli8
20. máj 2009

ahoj cora73, na úvod - aj ja mám syna Olivera- bude mať 12 rokov 🙂 . A mám tiež bábätko , ale 9 mesačné a tiež ho kojím, aj keď mu už okrem toho dávam aj inú stravu. Neboj sa , myslím, že to nemáš také zlé, aby to lekári museli hneď riešiť operačne. Takže kľudne koj a staraj sa o bábätko. Keď ja som mohla s CIN 3 vegetiť 4 roky,.... 😖 ...strašné... ale u mna to bolo tak, že môj obvodný gynekológ ma nezavolal ani jeden rok, že mám chodiť na prevencie často. Iba lekár na kolpo v roku 2005, keď mi ju robil, vravel, že to nie je také strašné, ale treba na to dávať pozor. A ja som bola vkuse tehotná, akosi mi ten čas zletel. Takže tento týžden čakám na výsledky...a bojím sa ☹

cora73
22. máj 2009

ahoj,Pauli,ja viem,ze to este nie je take strasne,totizto som to uz raz mala,a moj gynekolog vtedajsi povedal,ze mam prist o rok ! na kontrolu,ale ja som si vybavila Kramare,onkoligicku gynekologiu,kde uz mali s tymto dr. skusenosti,ze im neskoro posielal pacientky,a davali ma do poriadku tristvrte roka.. ☹ ☹
Ale uz ked mam deti,tak sa viacej bojim,ci som v poriadku..
Akurat vcera som bola na kontrolnom vytere,a ze mam okolo 3.6. zavolat,tak uvidim...
Takze ti drzim palce,nech to mas ok.. 🙂 🙂

teeuwe
18. jún 2009

Ahojte, som dva mes.po pôrode a dr. mi volal z výsledkami IIIAB, robil mi aj HPV testy s tou spomínanou kefkou, výsledky tak za 10dní, len mi oznámil, že operácii sa aj tak nevyhnem, bude mi robiť konizáciu. No takže zatiaľ čakať :(

samia28
18. jún 2009

ahojte, no aj ja som si tymto presla...pred dvoma rokmi som sla len na nomalne smear test, s tou kefkou....o 2 tyzdne som dostala najprv 10 letakov o rakovine krcka maternice a prevencii a potom vysledok z testu, ktory bol positivny, v tom liste bol uz aj datum biopsie.o tyzden po tomto liste som bola na biopsii a o dalsie 3 tyzdne mi zmrazovali krcok maternice....dr mi povedala, je to bolest ako pri periode...ked zacala, myslela som, ze ju zabijem, kristove nohy... 😢 neviem, co za periodu ona mava alebo ine...ale ja som sa skoro zblaznila od bolesti..."prefukovali" vam niekomu vajcovody? tak to je taka ista bolest...nasledne som odkracala s tbl od bolesti, vlozkou medzi nohami, kolena sa mi triasli ako zriebatu, ani sadnut ani lahnut...jezkove oci, potom som krvacala....o 6 mesiacov na kontrolu...znovu smear test - s tou kefkou...a CHVALA PANU BOHU, negativne.....
samozrejme som sa opytala, ci nebudem mat problem otehotniet...a povedala, ze nie, ze sa mame snazit, ze toto by nemalo branit tehotenstvu....a musim chodit na kontroly 2x do roka...takze na pocudovanie, tu to riesia hned, to co citam, ako to riesia na slovensku ma dost prekvapuje... 😠
drzim palce...prajem stastny koniec tak ako ten moj 😵 a dufam, ze takto to aj zostane 😅

teeuwe
18. jún 2009

tiež čítam, že si dr.dávajú teda načas. Mne môj aspoň hneď zavolal, že mám dobehnúť, pretože nechce ma strašiť, ale nie je to dobré, preto ešte ďalšie stery, zatiaľ na preliečenie do operácie vag.krém, no o dva týždne sa rozhodne. Držím palce všetkým 🙂

sarach467
3. júl 2009

ahojte. ja som si tu prečítala nejaké vaše diskusie, a mám rovnaký problém. zistili mi PAP IIIa. lekár mi odporučil užívať tri mesiace tabletky Indonal, a po troch mesiacoch som absolvovala opakovanie vyšetrenia. bohužiaľ, môj stav sa zhoršil na PAP IIIb, čiže ma čaká zákrok. predtým mám absolvovať predoperačné vyšetrenie (odber krvi), a po jeho výsledku sa dohodneme na termíne samotného zákroku. vraj sa kúsok odstráni buď laserom, alebo klasicky "odreže" ... mám z toho trochu strach (dosť), bojím sa presne toho, čo tu už bolo spomínané, že nebudem vedieť donosiť bábo. ešte dieťa nemám, a asi najbližších 5 rokov ani neplánujem, lebo mi chýba potencionálny "otecko". lekár mi povedal, že operácia je poldňovou záležitosťou bez potreby lôžka, a tu som čítala, že niektorým povedali 3-4 dni na lôžku. som z toho trochu ... zmätená. neviem čo ma čaká, ani ako to bude celé prebiehať ... či to bdue bolieť po zákroku, alebo nejako krvácať ... vraj budem v anestéze ... baby, ja neviem ...

ivka8255
6. júl 2009

ahojte: chcem vas povzbudit aby ste sa nebali, ja som po konizacii tou americkou sluckoua bolo to v pohode, teda nie je to ze prechadzka ruzovou zahradou, ale da sa to.mne to robili na 1dnovej chirurgii, rano som prisla a poobede (ked som sa citila v pohode) ma pustili, rozhodne som vsak bola slaba a musel ma vyzdvihnut priatel a potom par dni oddych na lozku, ale ziadne hrozne bolesti a odvtedy som mala po pol roku zasa zlu cytologiu a po 6 mesiacoch brania indonalu az doteraz (cca 2 roky) mam (tuk tuk na drevo) dobre vysledky. Z toho krcka vam zoberu ozaj len kusicek, len tie bunky, ktore vykazuju nejaku zmenu (nemusia byt rakovinove) a ani vysledkov z histologie sa nebojte, vacsinou vyjdu rovnako ako cyto predtym, dolezite je byt v pohode 🙂 viem, ze sa to lahko povie a horsie urobi, ale vsetko je to aj o psychickej pohode. pamatam si este, ze mi lekar zakazal sa kupat a ked som potom menila lekara (kvoli stahovaniu do ineho mesta) tak mi ten novy povedal, ze keby to nemal v papieroch tak ani nevie, ze som po konizacii (ten krcek sa neskrati nejako velmi) 🙂) tak sa drzte babule a verte 🙂

ivka8255
6. júl 2009

a este k babatkam, otehotniet by nemal byt problem (nam sa to uz podarilo uplne bez problemov) len bohuzial v 8 tyzdni sa prestalo vyvijat :( ale ideme dalej.inak aj HPV uz mam negat.

marse
10. júl 2009

mne zobrali zo 4 cm krcka az2,7 cize u mna uz babatko nehrozi, ale tiez vsetko zavisi v akom zlom stave to mate drzim vsetkym palceky 🙂

zamat2
12. okt 2009

ahojky babenky, som tu prvy krat a preto vas prosim o radu. Uz 3 roky sa liecim na HPV. pred 3 rokmi, mala som 30 rokov, jedneho partnera mi vysledky ukazali 3B a HPV 16. po konizacii sa stav zlepsil, kazdy pol rok chodim na onkogynekologicke stery.. Posledne cytologicke vysetrenia som podla onkogynekologicky mala citujem: VYBORNE. ked som sa spytala co je v jej ponimani vyborne povedala: PAP I-II, cytologia je 2 ka.
a teraz comu som dobre nerozumela. zaciatkom septembra 2009 som mala ist na dalsiu polrocnu cytologiu. zaciatkm oktobra som si prisla pre vysledky a lekarka hovori: vysledky su vyborne, cytologia je 2, mozeme sa milovat, rodit deti atd..ranky odisli, vsetko som mala ciste. S natesenim som vybehla s ordinacie a potom mi sestricka vola , ze sa mam vratit lebo mi este spravia HPV Ster! Priznavam som si myslela ze HPV ster mi spravili spolu s cytologickymi stermi, teda som bola nutena ist na kozu opat.bola to sekundova zalezitost.ale hned do hodiny som dostala menstruaciu, aj som jej hovorila ze este v ten den mam dostat menzes ale to vraj nevadi pri HPV stere..Prosim vas ja naozaj neviem co si teraz mam mysliet, je to najviac uznavana onkogynekologocka v Ba.
Dakujem vam vsetkym za odpovede, caute babenky a drzte sa...

slonisko
23. máj 2010

ahojky
ja som mala pred 13 rokmi robenu konizaciu.cely čas som bola ok narodila sa mi dcerka a v decembri 2009 som mala zle vysledky kazali mi prist na stery o 4 mesiace bola som skor a už mam PAP3 b
nerobila by som paniku ale moja mamka aj starka mali rakovinu tak je to u mna asi dedične.rozhodla som sa sat von maternicu aky mate na to nazor?mam 40 a deti už mam bojim sa to nechat v sebe je to ako časovana bomba

kveta
23. máj 2010

Slonisko, nie som si istá, ale myslím, že taká operácia prináša so sebou isté obmedzenia v sexuálnom živote, takže by som to prediskutovala s partnerom. Ak by on súhlasil, šla by som do toho zákroku...

slonisko
23. máj 2010

ja viem že mas pravdu kvetka ale ten strach je vačsi a už sme sa zhodli na tom spolu že to pojde von .a nemam už 20 to milovanie nieje už take časte mam problem už aj z menštruaciou aj s vytokom.
gratulujem k chlapčekovi 🙂

aaddeell
25. júl 2010

ahojte ak by ste niektora mala zaujem o Indonal tak mam jedno balenie darujem ho (ja ho uz nepotrebujem a je mi ho luto vyhodit)
piste do IP