Môže sa zhoršiť rakovina krčka z prechladnutia?

thalia2303
22. okt 2007

ahojte , mam starosti bola som na odbere a zistili mi ze mam ten hpv virus vraj tie hladiny ktore mam nic neznamenaju , nic zle mi to nerobi len tam je , treba to sledovat kazde 3mesiace... pred tyzdnom som prechladla zo spodu a bojim sa ze sa to tym prechladenim zhorsi . ak mi zmizne ten virus mozem sa dat este zaockovat proti nemu? bojim sa mozno aj kvoli nemu neviem otehotniet, no neviem ale aspon viem na co raz zomriem.

ljubka
9. jan 2008

Baby, vysledok z cyto 2, moze predstavovat zapalove zmeny na krcku, no ja som mala 2 , pri preventivke o rok aj pol 3a, takze moze a nemusi. preto netreba podcenovat preventivky. Tiez by ma zaujimalo cim vam to odoberaju.
Lebo ma vystrasil jeden Dr.ze sa to ma robit specialnou kefockou, ktora urobi hlbsi odber a presnejsie vysledky, a mnoho lekarou pouziva obycajnu spilku s natocenou vatickou, ktora odoberie len vrchnu vrstvu sliznice. No len preto ze je to lacnejsie, mne to odobera tiez len tou spajlockou.

maryloou77
17. jan 2008

tak baby ja som uz po 2 ockovani a este ma caka o 4mesiace posledne 😉
ockovanie same neboli a teraz dokonca od noveho roku zlacnelo o asi 1000sk, co je dost! ja sice v rodine nemam rakovinu KM ale nikdy nevies! a ked na to mam sancu tak preco nie?

tinni
17. jan 2008

mary, rakovina km nie je dedicne ochorenie...takze dobre, ze si sa dala zaockovat 😉

albertova
17. jan 2008

Ahoj Ljubka, dakujem Ti veľmi pekne za reakciu. Ja si tiež o tom všetkom myslím svoje 😠 😢 a hnevá ma prístup doktorov. Všetci to berú normálne........ potom z každej strany počuješ o rakovine (to je jedno či krčka maternic). Ja poznám ľudí, ktorí stále absolvujú preventívku a sú veľmi vážne chorí. Tak potom ako robia tie vyšetrenia a k čomu sú dobré. Ako som spomínala ja som mala dva alebo tri krát cyto na 3, a povedali že tam nič nemám. A nie jeden doktor. Každý má na všetko iný názor.

Teraz mi môj nový doky našiel ranku, ktorú mi bude zmrazovať a potom sa to dúfam podarí 😀 Lebo už na to nemám ani chuť 😢 Je to ťažké. A to som ešte mladá a nikdy som si nemyslela, že to všetko bude takto komplikované...............................

Inak ja tiež ešte robím aj školu, ale aj pracujem, externé štúdium a tento rok už mám štatnicu 😀 zajtra mám skúšku z ekonomiky tak držkajte mi palčenky 😀

maaja
17. jan 2008

aj ja som mala cyto 3 :( lenze vysledky som si volala len po telefone, takze neviem co mam teraz robit !!! asi zavolam tej mojej dr ... ymslite, ze mi da nejake lieky ???? teda su na to lieky ??? alebo to mam len tak cakat s tou cyto3 ????
tu ranku som aj ja mala a mi to tiez zmrazovali ... uz daaavno ...

albertova
17. jan 2008

ahoj a kam chodíš dr???? mne po 3 cyto volali na preopakovanie potom mi to vyšlo na 2....... na to lieky podľa mňa nie sú. Ale keď príde cyto a je na 2 alebo 3 krížiky, tak tam je ešte presný popis a zase ak by to bolo nejak zlé, tak s tým niečo spravia..........aspoň si myslím. A tá ranka bolelo ťa to?

maaja
17. jan 2008

ja chodim do Gyn Fivu k Dr Stenovej - super lekarka, aspon si mylsim 😎
ja som bola na komplet vysetrenie pol roka po porode a robila mi aj cyto a vysla ta trojka, tak som musela prist este raz a robila mi nejake podrobnejsie vysetrenia - kultivaciu a este nejake ine odbery - ale veru neviem ci nejakou speci kefockou alebo cim ... no a ked som si volala po vysledky, tak mi povedali ze HPV mam pozitivny a ze o tri mesiace na kontrolu ... lenze to mi je take divne ... a co tie tri mesiace ??? nic ??? som myslela ze na to nieco je 😲

ta ranka ? ja sa uz moc nepametam - teda nic ma nebolelo, len na jednom vysetreni - vtedy este u ineho Dr v inom meste - mi povedal ze tam mam ranku a ze mi ju treba zmrazit ... ja som sa vtedy na to moc nevypytovala, bola som este mlada 😀 ani mi nenapadlo ze by som mohla mat nejake problemy, nikdy mi nic totiz nebolo ...

nakoniec som skoncila tak, ze dieta mam po druhom IVF - umele oplodnenie - lebo mam nepriechodne vajcovody ... proste zapaly tam mam ... a este aj to cyto 😠

to zmrazovanie asi tiez nebolelo a ked tak len malicko ... ale asi ani nie ... a to ja dost zle znasam bolest !

albertova
17. jan 2008

acha....

ja chodím teraz dr. Andelovi, on bol volakedy v Kochu a bol detský gynekolog. Teraz robí pôrodníka vo viacerých pôrodniciach.... a on mi našiel tú ranku. Do teraz som stále krvácala dávali mi len hormony, ako keby tam nič nevideli...... nechápem...... a to som sa pýtala, či tam nemám ranku, alebo niečo, pretože po sexe som často krvácala ☹ takže ja vlastne ani neviem, či som úplne v poriadku. Tento doktor to chce inak riešiť, chce ma poslať na kompletne vyšetrenia... tak uvidím.

A ako prebieha IVF? Bolelo to?

maaja
17. jan 2008

IVF neboli ... robi sa v narkoze ... teda spon necitit ze to boli ...

odoberu muzove spermie, tebe odoberu vajicka - to spoja dokopy a potom ti to vlozia naspet - tak zjednodusene som to napisala 😀 inak je to dost komplikovane ... aj na psychiku aj na fyziku 😖

ljubka
18. jan 2008

Ahojte,
niekedy sa davaju lieky na cyto 3, skusaju sa nejake antivirotïka, a ked nic,tak potom sa robi podla rozsahu chirurgicky zakrok, bud sa odstrani cast krcka, alebo sa amputuje cely. bola som pritom niekolkokrat, takze viem.
Mne osobne robili ambulqantne len zmrazovanie. Taktiez trva vraj niekolkorokov kym sa z cyto 3 vyvinie rakovina.
Ale podla man aj skor. ☹

Pozna niekto Dr. Krkoskovu? ake s nou mate skusenosti?

petruci6
18. jan 2008

prave ked ti zistia ten virus je dobre zaockovat sa,su to 3 injekcie po 5 tyzdnoch a suma 15.000,- 😝

bilka
18. jan 2008

ahojte,

tiez mam podobny problem ako maaja, cytologicky nalez na krcku 3 b, plus hnusak HPV 16 k tomu. mne lekarka predpisala pripravok Indonal, mam ho uzivat 3 mesiace a po nich pojdem na kontrolnu biopsiu a po nej sa rozhodne co dalej. vraj ma s tymto pripravkom momentalne najlepsie skusenosti. vyjadrila sa,ze ak sa cytologia zlepsi o jeden stupen z 3 na 2, bude stacit ak mi urobi ambulantne kryodestrukciu tekutym dusikom a pokial bude stale rovnaka tak bude nutna konizacia - odstranenie casti krcka v narkoze s 2-3 dnovou hospitalizaciou. tak ako pisala aj ljubka. prave sa blizi doba ked douzivam lieky tak som napata co bude dalej, pevne dufam ze nalez sa zlepsil. 😉

maaja som prekvapena ze ked mas taky nalez ako ja, tak mas ist na kontrolu az o tri mesiace a medzitym nic s tebou tvoja dr neplanuje riesit. mne pri tom naleze povedali, ze to nie je zatial ziadna tragedia, ale je cas zasiahnut a zacat krcok liecit. skus sa este pre istotu poradit s tvojou lekarkou. drzim palce. a rovnako aj ostatnym babam ktore maju tento problem, nech vsetko dobre dopadne a vyliecime sa 🙂 😉

julova
18. jan 2008

ahoj bilka - dlho som tu nebola...ale snad si ma z tejto temy pamatas 🙂...velmi drzim palceky, aby sa cyto zlepsila...ako som uz davnejsie pisala, otehotnela som s 3B, takze cele tehu sa nic moc riesit nemohlo....ale nasa princezna uz je na svete, zajtra oslavime mesiac 😵 (neuveritelne ten cas leti 😕 ) a o dva tyzdne idem k Dr. - konci mi sestondelie ...tak som veeeelmi zvedava hlave na vysledky cyto..isto Vam sem dam vediet 🙂

bilka
18. jan 2008

ahoj jul, jasne ze si ta pamatam 😉 .
tak uz si stastnou maminkou, to je nadhera! gratulujem tebe aj manzelikovi, vasa princeznicka terezka - katarina je prekrasne dievcatko. a cela mamina! urcite teraz spolu prezivate neopakovatelne chvile a momenty. velmi vam to prajem, ste naozaj sympaticka rodinka🙂

takze aj teba coskoro caka vysetrenie a zvedavost stupa...ja pojdem tiez cca o dva tyzdne, este cakam na mrchu a po nej pojdem s malou dusickou ale o to s vacsou nadejou ukazat ten moj krcok odbornikom. dakujem ti za podporu, si mila a drzim aj ja tebe silno palce aby aj tvoje vysledky dopadli najlepsie ako sa len da. ved ta 9 mesiacov liecila mala terezka a ja si myslim ze to je najlepsi najucinnejsi liek na vsetko, takze verim, ze vsetka ta radost, laska a sila co ti malicka priniesla do zivota sa musi zakonite prejavit aj na krcku, proste ze ho to cele nenechalo "chladnym" a rozhodol sa ze sa polepsi. takze tfuj, tfuj, tfuj pre stastie aby sme to poistili. vsetko dobre zelam a budem rada ked das vediet. 😉

julova
18. jan 2008

dakujeme velmi pekne 🙂...veru...tie momenty su neopisatelne...

my sme nakoniec rodili cisarskym, lebo Terezka bola v brusku straaasne zapačena a normalne neporoditelna...a ked som sa prebrala, tak Dr. povedal, ze sa trosku natrapili, lebo krcok som mala strasne tuho zovrety, hoci uz som bola v polovici 39 tt...tak som zvedava...ale bol strase fajn ten Dr. tak verim, ze sa nic "vnutri" nestalo a vseko bude OK....

dakujem tiez za povzbudenie...takze tak nejak v rovnakom case si dame vediet...tfuj tfuj tfuj... 😉

mimka
18. jan 2008

ljubka, aj mne to doky robil takou špeci kefkou ako keď na čistenie fliaš, nebolelo to, len to pre mňa bolo strašne dlho... len sa teraz bojím výsledkov... o desať dní ☹

maaja
18. jan 2008

myslite ze sa to z tej 3ky este moze vratit do normalu ????

ekira
18. jan 2008

ahojte nahodou som natrafila na tuto temu.mne robia kazdy rok vyter z krcka maternice a uz po 2 krat som mala zle vysledky.....pap2 ...19 februara mi idu robit operacny zakrok v nemocnici ...neviem vobec co ma caka... ☹ 😖

maaja
22. jan 2008

no ja som bola dneska za mojou Dr - pekne mi to cele povysvetlovala ... takze to PAP mam PAP II - III a mam aj to HPV - k tomu HPV mi povedala, ze ich je asi 100 druhov ale v zasade sa delia do troch skupin ... prva HPVonko, teda tie ktore zarucene sposobuju rakovinu, druha uz neviem ako sa volala, ale tie nerobili tu rakovinu a tretia skupina HPV X, teda virus s neznamym povodom ... ale ze v zasade ani tento nie je rakovinotvorny, aspon zatial ... no a ja mam ten HPV X ... ale vraj sa podla tych vysledkov nemusim bat, ze to nie je nic extra hrozne ... ale mam prist v aprili na kontrolu ...
viacere baby mi do IP pisali, ze je dobre brat INDONAL - tak som sa na to spytala a povedala, ze ano, nic tym nepokazim, ale ze to nie je na sto percent liek na toto ... ze je to v podstate liek na imunologiu a okrem ineho ma urcite dobre vplyvy aj na ten HPV ...

ekira, ale ked tak citam tvoj prispevok - mas PAP II a idu ti robit operacny zakrok ... no a mne pri PAP II-III povedala, ze v zasade sa nic nedeje ...

certica
22. jan 2008

baby, mne na zac. tehu robili cytologiu a v MK som si potom nasla, ze PAP II, pritom mi moja gynelkologycka povedala, ze je to v poriadku. ja som si to potom este zistovala u dalsieho lekara a ten tiez povedal, ze si nemam robit vobec starosti, vraj je to OK.
doteraz som totiz vzdy mavala PAP I, preto ma to vlastne zaujalo....

julova
22. jan 2008

moja Dr. ani z 3-ky nerobila "tragediu" len ma sledovala kazdy mesiac...takze tiez mi je zvlastne, ze pri 2-ke idu rovno na operacny zakrok, ako pise ekira 😕

maaja
22. jan 2008

julova a stale mas PAP 3 ?

julova
22. jan 2008

maaja - neviem...kedze som otehotnela, ta sa mi s krckom Dr. moc nechcela babrat....ale o cca tyzden sa idem objednat, konci mi sestonedelie...tak som zvedava...isto dam vediet ako som dopadla 🙂...velmi dufam, ze sa to zlepsilo..

bilka
22. jan 2008

ahojte,

maaja ja som mala dlhu dobu cca 5 rokov PAP II, vtedy mi dr vravela ze to je este v ramci normy, ze to moze byt aj reaktivna zmena po zapaloch a kvasinkach, potom zrazu zmena na PAP II - III, vtedy este HPV nezachytili a to uz dr chcela aby som radsej o polroka prisla na kontrolu. no a za polroka uz som mala PAP IIIb a HPV 16 a vtedy povedala, ze ideme liecit. takze je dobre ze ides na kontrolu v aprili pre istotu. treba to mat pod kontrolou.

ten HPV 16 je najagresivnejsi typ prave on je najviac zodpovedny za karcinom krcku takze ma to vobec nepotesilo ☹ . potom su caste este HPV 6 a 11 ale tie robia povacsine len bradavicky na kozi genitalii. co teda tiez neni ziadna vyhra ale lepsie ako karcinom krcku.

mozem sa ta opytat, odporucila ti tvoja dr teda namiesto indonalu nieco ine? lebo moja dr sa vyjadrovala akoby to bol dnes liek cislo jedna a ja ho teda poslusne hltam aj ked je chutovo pekne hnusny a verim ze to pomaha, no ked pises ze tvoja dr vravi ze nie je na sto percent na to, tak som teraz zarazena. povedala ze nieco lepsie na to este existuje?

julova, nadherna fotecka...
🙂 😉

maaja
22. jan 2008

bilka, nepovedala mi ziadny iny liek ... vyjadrila sa nejak v zmysle, ze Indonal je taky vseobecny liek na podporu imunuty a ze by bolo super keby na sto percent zaberal v pripade rakoviny KM ... ale ze jeho uzivanim urcite nic nepokazim ... niektora z bab ale pisala ze je pekne drahy, ano ?

tinni
22. jan 2008

maaja, ja som ho uzivala a polepsilo sa mi vyto z 3 na 2, tak asi na tom nieco bude...
a ano, je dost drahy, jedno balennie 700 sk a vydrzi ti chvilu...

maaja
22. jan 2008

hm, asi to pre istotu skusim do toho aprila ... ved za co uz mam davat peniaze ked nie za zdravie, nie ?

tinni
22. jan 2008

no, presne to som si opvedala aj ja...
a ja som vybrala pol balenia, potom som otehotnela, tak som to nemohla brat a doma som mala este dalsie cele... takze som 1 a pol balenia vyhodila, lebo tomu dosla zaruka, kym som bola tehu

maaja
22. jan 2008

tinni, a teraz mas ake vysledky ?

tinni
22. jan 2008

stale 2