Môže sa zhoršiť rakovina krčka z prechladnutia?

thalia2303
22. okt 2007

ahojte , mam starosti bola som na odbere a zistili mi ze mam ten hpv virus vraj tie hladiny ktore mam nic neznamenaju , nic zle mi to nerobi len tam je , treba to sledovat kazde 3mesiace... pred tyzdnom som prechladla zo spodu a bojim sa ze sa to tym prechladenim zhorsi . ak mi zmizne ten virus mozem sa dat este zaockovat proti nemu? bojim sa mozno aj kvoli nemu neviem otehotniet, no neviem ale aspon viem na co raz zomriem.

maaja
22. jan 2008

hm, ale ako citam baby, tak ani dvojka neni ziadna vyhra

tinni
22. jan 2008

vraj to je uplne normalny stav,polovica zien ma 2, to mi povedali uz traja doktori, z toho jeden specializovany na onkogynekologiu...

maaja
22. jan 2008

tiez si myslim ze ta dvojka bude tak v norme, aspon podla toho co mi dneska Dr porozpravala ...
uz tie problemy s krckom zacinaju byt taka bezna vec ako ked nase maminy prichadzaju o tie babske veci ☹ snad vsetky moje tety to uz maju vyoperovane 😖

tinni
22. jan 2008

fakt? no co uz, hlavne, ze nemaju rakovinu...moja teta na to zomrela ☹

maaja
22. jan 2008

aj moja jedna ... lebo s tym isla neskoro k Dr ... do pol roka odkedy zistila ze ma nejake problemy, bola mrtva ... hrozneeee, preto sa o to tak zaujimam a idem k Dr ked aj kazdy mesiac .... no a ? sak to nie je sranda 😒

julova
23. jan 2008

bilka - dakujem 😉

a aj ja som mala prevazne stale 2...tiez mi moja Dr. povedala to iste, co tinni 🙂...a rozhodne si nemyslim pri jej starostlivosti, ze by to hovorila len pre pokoj na dusi...asi to tak je, ze 2-ka je v norme...ja som jednotku mala snad parkrat za zivot...inak som bola stale na dvojke a az tesne pred tehu ta 3-ka...

monika3
23. jan 2008

ahojte kocky 😉 ja mam dvojku tiez stale. 1 som tusim este ani nemala, ale tiez si myslim ze je to v norme. Nikdy mi lekar nehovoril ze je to zle, asi az od tej 3 sa s tym treba zaoberat. 😠

kaciatko81
23. jan 2008

ahojte, tak ja som tu pisala este na prvej strane... hovorila som s dr. co je onkogynekolog, povedala, ze 2 moze byt sposobena aj roznymi zapalovymi zmenami. u mna nasli vo vzorke este aj nejake erytrocyty a tak to vraj mohlo byt sposobene aj tym... vraj sa z toho nestriela len to treba strazit, aby sa to nezacalo zhorsovat. ale tiez beriem indonal a ako som uz pisala pomohol, tak dufam, ze sa udrzim na co najlepsom vysledku 🙂

froschka
25. jan 2008

tak sem pisem znovu zial.pred tyzdnom som bola na opakovani testu po 3 mesiacoch a tie bunky tam mam stale "zmenene"
lekarka mi nepovedala ze ci je to pap2 ci ine cislo ci typ. Povedala ze su tam zmenene bunky casto zapricinene papilomavirusmi...na tejto druhej kontrole mi potrela krcok nejakou hnedou vodickuo ze dobre bunky to zafarbi a zle bunky ostanu nezafarbene ...a videla tam miesta kde boli bunky nezafarbene.....vraj si nemam robit hlavu a v najhorsom pripade som len na zaciatku a postup je taky ze sa preventivne vystikne kusok krcka a potom to vraj da pokoj...
no pozor....ja som v zaciatocnom stadiu to co ma byt????ja nechcem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!vobec tomu nerozumiem ☹ ☹ ☹ na buduci tyzden mi bude volat lekarka ked bude mat testy na stole.....uplne trpnem ☹

maxii
5. feb 2008

aj mne dnes povedali ze mam cytologiu III

v piatok sa idem objednat na opakovany odber....dufam ze sa to zlepsi.
Ako citam sa teda normane mozem pokusat dalej o dieta??

julova
6. feb 2008

Froshka - tak ako si dopadla? 😲

Maxii - ako vidis, tak ja som normalne otehotnela s trojkou 🙂...sice Dr. asi moc nadsena nebola,lebo sa nedalo nic vtedy riesit, ale sledovala ma a vsetko bolo OK...ja ked som sa jej po prvom vysledku na tri opytala, ci mozme skusat otehotniet, tak mi povedala, ze priroda to zariadi 😅 ...a zariadila...

Uz som bola na prehliadke po sestonedeli minulu stredu...zajtra asi skusim zavolat ci uz su vysledky...a budem mat taaaaaakto malu dusicku 😔

bilka
6. feb 2008

julova, velmi velmi drzim palec a dufam ze napatie v tvojej dusicke vystrieda ulava z dobrych vysledkov. 🙂 😉

ja som bohuzial tento mesiac nepochodila s mojou kontrolou. chcela som sa objednat na kontrolnu biopsiu po dobrati liekov, po menstruacii, no sestricka ma po telefone odpinkla, ze volam neskoro ze tento tyzden maju vsetko plne a nema ma kam dat. takze zase az o mesiac po dalsej mrche. nejako zle sme sa pochopili s mojou dr. ja si pamatam ze mi kazala zavolat hned ked mi skonci mrcha, ze mi urobia odber, no sestricka mi teraz tvrdila ze som mala volat v prvy den ked som dostala mrchu, ze to by ma este mala kam dat. no tak ja uz neviem, ale zda sa mi, ze sa to akosi pretahuje. uz sa mi stalo ze som mesiac navyse cakala a trpla lebo mi stratili vysledok z prvej biopsie. viete si to predstavit ze cakate tri tyzdne v obave, s busiacim srdcom si idete pre vysledok a oni ho tam proste nemaju lebo sa stratil? ked som sa objednavala posledne nemali v dohladnej dobe nic volne, ale sestricka povedala ze ak si zaplatim 300 sk poplatok, tak ma objedna este v ten tyzden. tak potom ako to funguje, bud volne maju alebo nie. zacinam byt mierne znechutena. nemam z toho pristupu dobry pocit a to je zle, zvlast ked sa jedna o taketo pre zenu zavazne problemy potrebujem mat doveru vo svojho lekara. 😖

baby ak sa mozem opytat kam chodite ku onkogynekologovi vy? viete mi poradit nejakeho dobreho odbornika v ba u ktoreho ste spokojne? dakujem, dochadza mi totiz trpezlivost a obavam sa ze cas v tejto situacii nehra v moj prospech. 😒

julova
11. feb 2008

tak baby..volala som a stale 3a 😔 ☹ ...takze buduci tyzden v piatok mam volat Dr., ked pride z dovolenky a dohodneme sa co dalej.. ☹

maaja
11. feb 2008

julova, potom daj vediet o ti Dr povedala

cantharis
21. feb 2008

Ahojte,
neda mi nepridat moje skusenosti ohladne vakcin proti HVP. Absolvovala som uz jednu inekciu, za 2 tyzdne idem na druhu. Stoji to sice vela penazi, ale myslim, ze to stoji za to (radsej to investovat do seba ako to postupne minut na oblecenie a kavicky 😉 )
a preco pisem... necitala som sice vsetko, ale co som precitala, tak sa tu opakoval nazor, ze ak uz virus mas v sebe, tak je ti ockovanie zbytocne. Neni to pravda... Mam znamu doktroku, ktora patri do tymu lekarov a odbornikov, ktori priniesli na Slovensku tieto vakciny a ta mi vysvetlila, ze ockujeme sa nie priamo proti virusu ale proti tomu, aby ten virus mutoval na rakovinove bunky. No bude to asi komplikovanejsie, nie som medicka ani chemicka, takze podrobnejsie to vysvetlit neviem 😅
Chceli sme sa totiz dat so sestrou zaockovat. Nasa gynekologycka nam urobila vysetrenia, pri ktorych zistila, ze ja som negativna a sestra pozitivna na ten virus. Ked sme teda voalali tej nasej doktorke, ze co teraz, tak povedala, ze sa mame dat ockovat obe a ze dobre vediet, ze doktory to chapu nespravne (asi ich budu musiet nanovo informovat)... Tak jej verim (stara sa o nas od malicka) a dali sme sa u nej zaockovat obe.

tinni
21. feb 2008

kocky, vedeli se, ze antikoncepcia podporuje rakovinu krcka maternice?

m311293
21. feb 2008

To Ljubka, já jsem před 7 lety prodělala konizaci děložního čípku kvůli prakancerózním nálezům. Po roce jsem otěhotněla a donosila 5 kg dítě, bez problémů. od konizace chodím každých 6 měsíců na kontrolu a vše je v pořádku.

julova
23. feb 2008

maaja - takze tento piatok idem zasa na cyto..a ked bude 3-ka aj s tymi poznamkami, co cca pred mesiacom, tak pojdem na zakrok ☹..asi najprv na odber vzorky a ak sa cosi potvrdi, tak konizacia...tie co to mate za sebou...vtedy sa ostava v nemocnici? 😕 lebo si neviem predstavit byt co len den bez mojej princezny 😔 ...a ked ju kojim, ako by to bolo v tom pripade?..asi uz predbieham, ale v hlave mam kooopec myslienok...

julova
23. feb 2008

fuuuha...tak teraz som na nete nasla, ze treba pocitat s 5-dnovou hospitalizaciou 😔 ☹

bilka
25. feb 2008

julova ahoj,

tak to je mi luto, ze vysledok po tehu sa ti nezlepsil, aj ked som ti veeeelmi silno drzala palceky. ja este stale cakam na moj vysledok z biopsie a potom ti dam vediet ako to dopadlo u mna. ked nebude lepsi pojdem aj ja na konizaciu, to mi uz moja dr zvestovala vopred. je to v danej situacii zrejme to najlepsie co sa da urobit, aj ked urcite to neni extra prijemna predstava, prist o kusticek krcku, no rozhodne lepsie ako nechat tam zmenene bunky rozrastat sa a robit si co chcu. niekedy je radikalna liecba asi nevyhnutna. mne vravela dr o dvoj- troj dnovej hospitalizacii, tak to maju vo zvyku na kramaroch. citala som ze ty si tam rodila, pojdes aj na konizaciu na ich gynekologiu ?
je mi jasne ze ked mas doma malu terezku, ktora je este drobcek a potrebuje mat maminku pri sebe, je to zlozitejsia situacia. ktovie ci neexistuje nejaky nadstandart aj pri takychto situaciach, ze by ste boli opat spolu v nemocnici aj s malickou a manzelom na tych par dni, kvoli kojeniu, no mozno tam bude pre kojenie aj nejake obmedzenie vzhladom na anestezu a latky, ktore mozu prejst do mliecka. a mozno pre terezku by to nemocnicne prostredie plne bacilov nebolo zrovna idealne. snad sa vam podari najst nejake schodne riesenie. 😉

zuska a kedy ti naplanovali konizaciu, ma to byt cim skor niekedy v dohladnej dobe? drzim ti silno palceky. 🙂

julova
26. feb 2008

ahoj bilka 🙂

ja viem a moc si to cenim 🙂...uvidime este teraz po piatkovej cytologii aky bude vysledok, ale sotva sa to asi zlepsi, ked uz takmer rok je to na 3 😖...ale neprestavam dufat 🙂...ja este nemam naplanovanu konizaciu...asi mi najprv ambulantne budu brat vzorku z krcka a az na zaklade vysledkov sa rozhdne, ci konizacia ANO alebo NIE..ja len tak dopredu uvazujem..aj kvoli Terezke 😔 ...pretoze ju dojcim a rozhodne ju nechcem odstavit len kvoli dvom dnom v nemocnici ☹ ..ale myslim, ze by to mali tomu prisposobit, ak bude nevyhnutne, aby som na ten zakrok isla este v priebehu dojcenia...nechcem nic odkladat ani podcenovat aj co sa mojho zdravia tyka, to je samozrejme...a ani neviem, kam by som isla, ale asi na Kramare...tam som aj rodila a bola som velmi spokojna, takze by som sa urcite rozhodla pre Kramare..

ved sa v piatok na vsetko popytam Dr. a budem mudrejsia 🙂

drzim moc palceky, aby bol vysledok tak dobry, ako to len v nasej situacii ide 🙂..budem sa tesit na dlasie spravy od Teba.. 😵

maaja
26. feb 2008

julova tak to mi je lut ze sa to nezlepsuje 😔

ale aj tak - radsej teraz tri dni v nemocke ako neskor ovela viac 😖 snad uz potom bude vsetko v poriadku 😵

julova
26. feb 2008

maaja - dakujem ☹ ...a ja sa nebranim pobytu v nemocke...ale len s Terezkou..na to hadam musia prihliadat, ked ju dojcim..ale ved este nikam nejdem, tak podme premyslat trosku optimistickejsie 😉...verim ze vsetko bude nakoniec OK 😵

julova
29. feb 2008

tak som naspat od Dr. a teraz budem trpnut dva tyzdne kvoli vysledkom 😔 ..a ked budu opat zle, tak rovno konizacia...a vraj nebudem moct mat malu pri sebe 😢 😢 😢 ..dnes sa fakt citim z toho vsetko na prt 😔 ...

lauritka
29. feb 2008

juli ahoj ...co to citam :( konizacia je zmrazenie krcka ? dufam, ze budes v poriadku,

julova
29. feb 2008

lauri hej ☹...uz od marca min. roku mam cyto 3a alebo aj b...takze konizacia....v clekovej anesteze..minimalne tri dni v nemocke...a bez Terezky..neviem ako kojenie...mam toho plnu hlavu...su ovela horsie veci, ja viem a nechcem svoje zdravie podcenovat..ale aj tak ma to trapi...

lauritka
29. feb 2008

ja ti verim..zdravie je to najcennesie co mame. 🤐 bud silna dobre to dopadne.

bilka
29. feb 2008

zuska, velmi ta chapem 😢
chcem ta povzbudit. predstava ze budes par dni v nemocnici na zakroku a bez terezky, je urcite neradostna, ale mas okolo seba zazemie a obetaveho manzela, istotne to spolocne zvladnete, aj ked to bude pre vsetkych narocne, no radsej vydrzat tie nevyhnutne dni odlucenia aby terezka mala zdravu maminu. o to ide...
a predsa maminy su statocne a vsetko zvladnu. a ty mas guraz, videla som ta vtedy v telke v sutazi a hned som si vravela, ze tuto babu len tak nieco nepolozi. velmi ti drzim palceky, sme tak trochu na jednej lodi, s rovnakymi vysledkami, ale ty mas v naruci jednu obrovsku "devizu" oproti mne. malu terezku. a to je velky dar. bud silna kvoli terezke... ja mam taku peknu viziu, ze o par mesiacov si tu uz budeme pisat o tom ze mame opat rovnake nalezy na cytologii, ale o dve ciselka mensie. co ty na to? ideme do toho?
🙂 😉

julova
29. feb 2008

bilka..dakujem moc moc moc 🙂 ...veru...my zeny zvladneme aj nemozne..a ja viem ze pri manzelovi bude Terezka v dobrych rukach a hned vedla ma uzasnu babku "Irénku" 😉...tak davam ruku na to..ideme do toho!..a verim, ze nasa spolocna lod po zakroku doplava do vyborneho pristavu a k tej 1-ke bude aj hviezdicka 😉 🙂

sue
29. feb 2008

Zuska, písala som ti aj do januároviek. Skús sa popýtať aj na tú celkovú anestézu, aj na tie tri dni v nemocke. Mne povedali, že aj keď neradi, ale nedajú celkovú + že ak to prebehne v poriadku, pustia ma po dni domov...