Môže to byť zrazenina?

jaju_ska
16. okt 2015

Baby som strasny stresak, som 18dni po cisarskom a hrozne sa bojim trombozy lebo vraj to je vazna komplikacia. Spravilo sa mi toto na nohe je to trosku vystupene a teple. Myslite ze to moze byt tromboza? Neviem ci ist na pohotovost

emily203
16. okt 2015

Ahoj. A pichas si fraxiparin? Ja som taky vystupok mala, ale to bolo pred porodom,,,,, mala som velmi naliate nohy,,, teraz je vsetko ok. Ak mas obavy, tak radsej navstiv Dr. 🙂

nervacik83
16. okt 2015

Ahoj... je to bolestivé? mne sa presne takto prejavila zapálená žila... a bolelo to riadne teda... nemusí to byť samozrejme hneď ono, ale ak máš problémy so žilami, radšej treba navštíviť doktora...

jaju_ska
autor
16. okt 2015

@emily203 fragmin som si pichala pred porodom potom mi ho uz nepredpisali

jaju_ska
autor
16. okt 2015

@nervacik83 neboli to akor ako keby trosku svrbi ked po tom prejde

emily203
16. okt 2015

@jaju_ska
FRAXIPARIN,,,,, ten mi nabalili domov este na 10 dni,,, nie som MUDr. ale ... ten davaju tresne kvoli tomu.

bosoriak
16. okt 2015

@jaju_ska tromboza je uzavretie cievy krvnou zrazeninou. Prejavuje sa silnou bolestou postihnutej koncatiny, hlavne pri pohybe (pretoze sa koncatina nedokrvuje). To v pripade ak je to velka cieva. Ak je to mala cievka, tak sa to neprejavi nijako. Ak patris medzi ludi, ktori maju zvysene riziko trombozy, tvoj lekar ti na to moze dat lieky.
Toto co mas ty je pravdepodobne stipanec, bez urazky. Takto sa tromboza rozhodne neprejavuje (aspon podla mojich laickych vedomosti).

nervacik83
16. okt 2015

@jaju_ska bolo by lepšie zbehnúť k doktorovi.... mne keby na to doktor nepozrel, myslela by som si že to je štípanec, ani vo sne by mi nenapadlo, že to môže byť zapálená žila... ono ako hovorí moja sestra, radšej k doktorovi tri krát zbytočne, ako raz neskoro... ale to ťa samozrejme nechcem strašiť 🙂

katarinamarkova
16. okt 2015

@jaju_ska vyzera to ako stipanec, svrbi to ako stipanec, neboli to presne ako stipanec........
ja skutocne nevidim dovod mylsiet si ze ide o vaznu zilovu zalezitost.......

jaju_ska
autor
16. okt 2015

Tak nakoniec som skocila na pohotovost a doktor tiez povedal ze to vyzera ako postipnute ale vyhodili sa mi podobne na ruke. Ale cely den som len doma takze neviem co by ma mohli takto dostipat:/

s_mt
16. okt 2015

Ten fraxiparin sa mal pichat este par dni po porode.. A mohli to byt stipance ,moj syn ma tiez take aj na rukach a nohach,nasli sme v izbe schovaneho komara,konecne po tyzdni :(((