Môžem Dalacin na bolesti po extrakcii zuba

mou222
26. nov 2019

Zdravím Vás, mam otázočku. Včera som bola ťahať zub, bol tam zápal, po vytiahnutí nastal ráno opuch a boli ma ďalší zub vedľa trhaneho, ktorý je ale zdravý. Trhany bol na súkromnej pohotovosti, takže už z psychického vypatia som sa zabudla pýtať ci môžem na to užívať ATB DALACIN, nakoľko ich aj známym z okolia na extrakciu predpisujú. Viem ze všetko je individuálne, každý prípad, len či to nemôže uškodiť. Za prípadné rady ďakujem

yollanda
26. nov 2019

Dalacin ti MALI automaticky dať!

larisalarisa
26. nov 2019

Musíte brať antibiotiká plus lieky na bolesť. Držím prsty a sucitim. Bolesti zubov sú mega zlé

krutilas
26. nov 2019

ano berte Dalacin.

mliekosgrankom
26. nov 2019

Na extrakciu sa ATB nepredpísujú, iba pri komplikáciach. a vôbec nie automaticky. Bolesť a opuch na druhý deň po extrakcii je normálna. Niekedy to môže trvať aj dlhšie, ale to neznamená že ATB to skrátia.

mou222
autor
26. nov 2019

Ďakujem pekne všetkým 😊. A asi je lepšia alternatíva pri opuchu ich brat ako nebrať

lulula1990
29. nov 2019

@mou222 mna to caka v sobotu, extrakcia, zapal, tesim sa, doma 2 deti :(

krutilas
30. nov 2019

hlavne prikladaj na 20 min nieco ladove obalene v gaze a priloz na opuchnute a ber ten dalacin ak mas

bejcsi1988
16. aug 2020

Baby, a môže sa počas užívania Dalacin C konzumovať mliečne ?

yollanda
17. aug 2020

@bejcsi1988 jasne, prečo nie? Ak nemáš zákaz od dr, resp sa nepíše o tom v letáku, tak nevidím problem

bejcsi1988
17. aug 2020

@yollanda oki dakujem pekne 😊 píšu tam len čo sa iných liekov týka a alkoholu ... a že obsahujú laktozu, nič viac 🙂 tak to by malo byt ok 🙂