Môžem darovať krv, ak trpím prolapsom?

inussa
29. jún 2016

Dobrý den chcela by som sa opytat ci by som mohla darovat krv, ak mi diagnostikovali prolaps predneho cipu mitralnej chlopne III? Dakujem

maslenka47
29. jún 2016

To by ti hadam mohol povedat ten, co ti to diagnostikoval. Asi pozna lepsie tvoj zdravotny stav ako my z jednej vety na internetovom fore...

inussa
autor
29. jún 2016

vraj pre vlastnu potrebu si mozem dat uschovat ked mi bude treba pri operacii no na inu osobu mi akurat to povedala ze naco budem davat druhym ked su plne stanice krvi :D
@maslenka47

maslenka47
29. jún 2016

@inussa ono ak napriklad uzivas nejake lieky (zvlast na srdce), tak to pri darcovstve moze byt problem.

inussa
autor
29. jún 2016

@maslenka47 ja okrem HAK neuzivam ziadne lieky

sissy27
29. jún 2016

@inussa zájdi na transfúznu stanicu a podebatuj s lekárom tam... Netuším, čo tvoja diagnóza obnáša, ale základ je, že zdravie darcu nesmie byť ohrozené ani poškodené, takže v prípade problémov so srdcom sa ti asi len poďakujú za ochotu... Ale najlepšie ak sa poradíš priamo s lekárom transfúzneho oddelenia 🙂

jancazvalova
29. jún 2016

@inussa ako trosku divne od doktora ze ti povedal ze darcov krvi je vela. A to keby si teraz kazdy povedal? Tak potom by ziadny ludia nedarovali krv. Ach rozum sa mi pozastavuje trosku nad niektorymi lekarmi