Môžem mať leukémiu?

6. apr 2022

ahojte, chcela by som sa spytat na kednu vec…
dva roky dozadu mi lekar na prehliadke povedal, ze mam zvysene leukocyty, o mesiac som isla znovu s tym, ze som si isla robit vodicak, vtedy mi povedal ze ich mam hranicne cize teoreticky mi klesli. viem, ze to moze byt aj kvoli stresu a podobne, ktory mavam u lekarov vzdy, no bojim sa, ci to nemoze byt zaciatok rakoviny…
povedal mi ze sa nemam coho bat ze tie hodnoty by boli ovela vyssie keby nieco mam… sedimentacia v poriadku aj crp normalne.

taktiez mam podozrenie ze mam psychicky problem s rakovinou, neskutocne sa jej bojim…

myslite, ze je to v poriadku a nemusim to riesit? som z toho dost na nervy. tiez mi bolo povedane ze uz davno by sa mi to mohlo prejavovat, keby mi naozaj nieco je…

dakujem kazdemu za radu…

luccija
6. apr 2022

Strachom si privodis choroby.Chod na prevenciu a nerieš to

bosorka2302
6. apr 2022

Hlavne pri leukemii by si mala malo erytrocytov. Leukocyty su zvysene pri infekciach, po infekciavh a pod

iwesska
6. apr 2022

Myslis,ze keby si mala leukemiu,za 2r. by sa nijako neprejavila? 🤔 Po 2r. bez liecby by si tu pri takejto diagnoze uz nebola. Netreba si vyrabat problemy tam,kde nie su.

autor
6. apr 2022

dakujem vam ukludnili ste ma velmi 🥺🥺❤️

autor
6. apr 2022

@iwesska
@bosorka2302
@luccija vzdy ked mam ist na navstevu k rodicom nezaobidem ss bez toho sby som neplakala, samozrejme v tajnosti, ked mam dat priatelovi pusu alebo ho objat placem, lebo sa bojim prave tej rakoviny, ze co ak, ..co ak ich stratim co ak zomriem.. nedokazem normalne fungovat trva to uz dva mesiace.. proste som si tak na to spomenula a nemozem prestat na to mysliet.. aj sa snazim normalne fungovat ale vo vnutri mam stale taky pocit strachu.. uvazujem aj nad psychologom lebo nevladzem uz 🥺

stastna17
6. apr 2022

treba vyhladat psychologa pripadne psychiatra.

tinka_1807
6. apr 2022

Prepáč, ale ty máš psychicky problém. Treba ísť za psychológom. Ak by si mala dva roky leukémiu, tka už tu nie si. Známy v rodine mal a to sa prejavilo za 2 mesiace veľmi rýchlo a okamžitý nástup na liečbu. Ale dal to a dnes po úspešnej liečbe vedie v podstate normálny život 🙂
Neprivodzuj si zlé myšlienky, lebo práve z toho zlého psychického nastavenia často vznikajú choroby.
A určte vyhľadaj odbornú psychologickú pomoc. ;)

iwesska
6. apr 2022

Tak toto je uz na lieky od psychiatra. Navstiv ho prosim ta skor,kym sa zosypes🙏

danyelia
6. apr 2022

Ahoj, no Ty sa trápiš kvôli chorobe, ktorú ani nemáš oveľa viac, ako som sa trápila ja nad mojou existujúcou rakovinou 🤔 Zamestnaj myseľ normálnymi myšlienkami (práca, škola, rodina, záľuby...) a nemysli na to, nemôžeš byť predsa v strese z neexistujúceho problému a ver lekárovi, že ,,sa nemáš čoho báť,,...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. apr 2022

dakujem vam za pomoc 🥺

autor
6. apr 2022

@iwesska vies, skor sa bojim, ze by som mohla mat chronicku leuk.. ktora sa dlhodobo neprejavuje preto ma to aj zaraza kedze som mala hranicne leukocyty a bojim sa aby to prave nebol tento dlhodoby priebeh.. 😞 ked by sa mi to stale drzalo na hranici ze sa mozno nieco deje len zatial nemam priznaky 😞🥺
@tinka_1807

vikicaviki
6. apr 2022

Po dvoch rokoch mozes ist znovu na preventivnu prehliadku. Ak sa doktorovi nieco nebude zdat, ihned ta posle na hematologiu. Pri chronickej leukemii prebieha vsetko pomaly a pokial sa neprejavi, tak ani liecba nezacne, len ta budu sledovat a ako akonahle bude treba, nastavia tu spravnu liecbu.
Nikto nedokaze 100% ovplyvnit ci dostane alebo nedostane rakovinu alebo inu chorobu. Tych premennych ktore na to vplyvaju je prilis vela a vela z nich jednoducho nemame pod kontrolou. Psycholog by ti vedel pomoct so zvladanim tohto strachu. Drzim palce.

autor
6. apr 2022

@vikicaviki a ked su znovu tie hodnoty hranicne aj po dvoch rokoch…? 😕

mk22
6. apr 2022

Vyrábas si stres už len tým ze myslíš, premýšľas, proste chod k Dr daj si urobiť prehliadku a áno tajto zdravý človek nerozmýšľa.. Navštív odborníka.
Trápiš sa pre niečo, čo nemusí byť.
A rodičov, áno, stratíme.. Každý z nás, tak to je, treba to prijať.
Užívaj dni, kým ti je dovolené byt s nimi.
♥️

tinka_1807
6. apr 2022

Chronickú leukémiu má moja mamka a dokonca aj babka. Obe žijú úplne normálny život, akurát trochu viac chodia na kontrolu k lekárovi. Babka má cez 70 rokov ;) ... Takže nestresuj!

autor
6. apr 2022

@tinka_1807 to mi je luto 😞 ako sa im to prejavovalo, a kolko to trvalo kym sa to zacalo prejavovat ak sa smiem spytat? 😞

autor
6. apr 2022

pisala som jednej pani doktorke, povedala mi toto. tak snad budem mat kusok stastia, a nebudem tam zapadat 😞❤️

simca06022011
6. apr 2022

Ak ta to potesi, 11rokov mam zvycene leukocyty a nemam rakovinu 🙂

autor
6. apr 2022

@simca06022011 a ani ti nezistili preco to tak mas?

simca06022011
6. apr 2022

nie

autor
9. apr 2022

Nakoniec som zistila, ze v case kedy som mala tieto hodnoty zvysene som bola prechladnuta, nadcha a podobne 🙈 takze si asi dam pästou za moje psychicke zrutenie a predsavzatie do buducna menej googlit a viac zit 🙈 na druhu stranu musim povedat, ze vdaka prezitemu strachu som zacala zit zdravsie a prestala fajcit 🙈 som aj trochu rada za toto stresujuce obdobie, naozaj si clovek uvedomil co je v zivote naozaj dolezite a co nie, ze stres ktory som denne mavala bola ta posledna vec, nad ktorou som sa mala trapit.. viac si vazit aj malickosti a radosti bezneho dna.. pretoze to vsetko co som chcela zislo na poslednu kolaj a zdravie bude vzdy to najdolezitejsie. bezne som si neuvedomovala aka mozem byt vdacna za to, ze som zdrava, no teraz mam na vsetko uplne iny pohlad 🙂❤️

woman79
15. jan 2024

Ahoj, nemôžeš mi napísať ohľadom fóbie? Dakujem