Môžem mať sex, keď užívam antibiotiká Macmiror?

babina666
15. jún 2012

Baby potrebujem poradiť. Mala som zápal močového mechúra, doktor mi predpísal antibiotiká Macmiror. Chcem vedieť, či môžem mať pohlavný styk, keď ich beriem? Viem, že keď sa berie vaginálny krém, čapíky a vaginálne tablety, tak nemôžem mať pohlavný styk. No keďže beriem len antibiotiká (od urológa) asi by to nemal byť problém..problémy zmizli.. Poraďte prosím..

halienka
15. jún 2012

No čo sa týka ATB samotných, ak ich berieš orálne a nie vaginálne tak to nemá absolútne žiadny vplyv, ale ja by som sex neriskovala pokiaľ nie som úplne preliečená. Keďže ešte stále užívaš lieky, liečba ešte nie je ukončená, aj keď problémy už necítiš, baktérie tam ešte môžu byť a sexom si môžeš pomôcť k opakovanému zápalu. Pri zápale moč. mechúra sa jednoznačne doporučuje nesexovať. 😉 🙂

victoriasju
22. dec 2014

ahojte baby,
potrebujem radu. s priateľom sa snažíme o babatko viac ako rok. Pred tromi dňami som začala používať vaginálne macmiror. Avšak dnes mám ovuláciu. Nerada by som ju nevyužila avšak neviem, či v prípade ak by sa nám zadarilo, či to môže mať vplyv na embryjko. Máte niektorá skúsenosť ? ďakujem.

sugerfree
20. máj 2016

Ahojte všetci chcela by som sa spýtať keď beriem antibiotiká Dalacin či môžem mať nechráneni pohlavný stik keď sa snažím otehotnieť...Bude to mať nejaký vpliv na babo?????Ďakujem

zuzka1120
24. júl 2017

@sugerfree Ahoj, ja by som potrebovala presne toto isté vedieť🙂
Nezistila si o tom niečo?

moncicatko
24. júl 2017

@sugerfree nie som dr. ani farmaceut, ale bola som tehu 2x. ATB a lieky vseobecne tehotne velmi nemozu, davaju sa len v nevyhnutnych pripadoch,lebo vsetky lieky mozu mat na vyvoj dietata negativny vplyv. Ziadne ATB by si nemala brat dlhsie ako 10-14dni,takze si myslim,ze radsej pockat, ako sa strachovat. Inak, musis mat aj pribalovy letak,tam to zvykne byt napisane alebo sa opytaj svojho doktora

ilaryja
24. júl 2017

@babina666 ahoj tak ja som brala Macmiror ale predpísané som ich mala od gynekológa a sex mi počas liečby neodporúčal...Najdôležitejšie je Tvoje zdravie......Držím palce