Môžem si dať tetovanie, keď ešte kojím?

aredhel
2. júl 2013

ahojte mamicky 🙂 mam rocnu dcerku a este stale ju kojim...chcela by som si dat tetovanie ale bojim sa ci by jej to nemohlo nejako uskodit...mate s tym niekto skusenosti? viete mi niekto poradit?

lavinis
17. júl 2016

@99miska66 no kiež by boli všetci veriaci s takýmto názorom, pekne si to napísala.

ja teda mám záujem o jediné tetovanie a to obočia 🙂 ale tiež ešte kojím

antic
27. apr 2017

@tiny77 tak vacsiu blbost som v zivote necitala :D:D:D
Cela cirkev a biblia je vyplod fantazie choreho cloveka, ktory zrejme od nudy nevedel co, a mal velmi bujnu fantaziu, tak to sklbil dohromady a vysla z toho neuveritelna sracka! :D Amen :D
#Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu#

antic
27. apr 2017

@tiny77 :D:D:D
1. Satan znamená ukájení choutek, nikoli odříkání
2. Satan znamená živoucí existenci, nikoli vymyšlené spirituální báchorky
3. Satan znamená neposkvrněnou moudrost, nikoli pokrytecký sebeklam
4. Satan znamená laskavost k těm, kdo ji zasluhují, nikoli lásku, vyplýtvanou na nevděčníky
5. Satan znamená pomstu, nikoli nastavení druhé tváře
6. Satan znamená odpovědnost vůči odpovědným, nikoli péči o psychické upíry
7. Satan bere člověka jako pouhé zvíře, někdy lepšího, mnohem častěji však horšího než ti, co kráčejí po čtyřech, člověka, jenž se díky "božskému duchovnímu a intelektuálnímu vývoji" stal nejzkaženějším zvířetem
8. Satan znamená všechny takzvané hříchy, jelikož vedou k fyzickému, mentálnímu nebo emočnímu uspokojení
9. Satan je nejlepším přítelem, jakého kdy církev měla, jelikož ji po celá ta léta pomáhal udržovat v chodu

tiny77
27. apr 2017

@antic samozrejme aj Ty máš slobodnú vôľu. Nemusíš nasledovať "chorých" ľudí.

adalee
12. aug 2017

@sissy27 by si sa divila, aké sterilné prostredie majú profesionálni tatéri... Také ani na hematológii, kde jedny rukavice používajú na odber krvi pomaly celý deň pre všetkých pacientoch, nemajú.

sissy27
12. aug 2017

@adalee nikdy nevieš, na aký salón natrafíš... môže to byť najsterilnejšie prostredie na svete - po tetovaní je vždy riziko infekcie či alergickej reakcie, pri dojčení si hormóny robia čo chcú, tiež to môže ovplyvniť tetovanie (napríklad nechytí dobre farba). A že sa teda bavíme o profesionáloch - tak ktorý z nich vedome ochotne potetuje dojčiacu ženu? Myslím, že ani jeden... Keď to počkalo x-rokov, tak to ešte počká pár mesiacov kým mamička ukončí kojenie, nie?

alenky
12. aug 2017

@aredhel Ja som si pocas kojenia nechala vytetovat obocie a nemala som ziaden problem. Ale radsej by som pockala, mala som pocit, ze to moje obocie sa hojilo dlhsi cas. Dietatku to urcite neuskodi, skor by som sa bala mokvania, alebo dlhsieho hojenia, ale to uz zavisi od teba ako sa rozhodnes. Ale plne chapem ja som tiez nevydrzala a riskla to.

bonovka
12. aug 2017

Fuuuuha..zase raz som sa o sebe na MK nieco dozvedela..mam asi 12 tetovani..najrozsiahlejsie je na chrbte pozdlz celej lavej strany od boku az po lopatku..crta sa mi otazka..su teda moje deti male Satancata???ono by to vela veci objasnilo.. 😀
Apropo..ja osobne by som kojacu maminu netetovala a ani by som sa pocas kojenia nedala tetovat.odhliadnuc od toho,ze pigmentova tetovacia farba je telu cudzia,ide o otvorenu ranu niekolkych vrstiev koze,ktora aj pri zachovani najprisnejsich hygienickych zasad pocas samotnej vyroby tetovaze zostava nachylna na infekcie.je poskodena aj po dokonceni diela a nejaky cas trva,kym sa zahoji..za ten cas sa moze koza zapalit,ci uz nespravnym osetrovanim tetovaneho miesta a jeho okolia,alebo napr. aj v dosledku zdrziavania sa na prasnom mieste,na slnku,vo vode,v teple atd. nikto nezaruci,ze sa to nestane..a potom uz problem s kojenim nastat moze..

adalee
31. aug 2017

@sissy27 ja napríklad viem, do akého štúdia vstúpim. Tatér je pre mňa človek, ktorému musím bezvýhradne veriť. Čo sa týka hygieny v štúdiu a na pracovisku na hematológii na Kramároch (horšie je v Ružinove), tak za tým si stojím. Tatér pri mne používa jednorazové sterilné ihly, niekoľko párov rukavíc, ktorými sa dotýka iba mňa a nikoho iného, dezinfekciu. Čiže radšej sa dám tetovať ako tu na Slovensku darovať krv, aj keby som rada, len bohužiaľ tie ženy na hematológii nemajú absolútny šajn o hygiene a sterilite pomôcok a prostredia. To v Rakúsku keď som sa pýtala, či používajú ku každému pacientovi nové rukavice, tak na mňa pozerala, či si z nej robím blázna, že samozrejme. A keď ku mne prišli 10x, tak 10x si tie nové rukavice natiahli. Ale aby som neodbiehala od témy, pýtala som sa svojho profesionálneho tatéra na tetovanie u dojčiacich žien a zjebal ma jak sirotu, či mi šibe, že to sa nesmie. Laicky povedané, niečo z tej farby môže cez krvné riečisko prejsť z matky cez mlieko do dieťaťa a spôsobiť nejakú reakciu.

sissy27
31. aug 2017

@adalee vážne si si potrebovala až u tatéra overiť, že fakt dojčiace ženy nie je vhodné tetovať? Keby sa dalo k zdravému rozumu prísť tak ľahko ako k novej kerke, to by bolo 😏
Mimochodom, som pravidelný niekoľkonásobný darca krvi a chodím na Kramáre aj do Ružinova, žiadny problém s hygienou ani sterilnosťou prostredia tam nie je.. Poniektorí z partie už majú zlaté a dokonca aj diamantovú plaketu a čuduj sa svete, za tie roky nikto z nich nakazený nebol a neviem ani o nikom ďalšom. Tak si prosím ťa neber do huby oddelenie, ktoré zachraňuje životy a kam sa ľudia radi a dobrovoľne vracajú... Neprajem nikomu nič zlé, ale aby ti ešte niekedy nebola dobrá krv z tohto "špinavého" pracoviska...

adalee
17. sep 2017

@sissy27 ja nehovorím o zlej krvi, ale o tom, že sestry pri odbere krvi používajú jedny rukavice pre všetkých darcov, čiže môžu preniesť choroby z jedného pacienta na ďalších 10tich. A budem si ich brať do huby, pretože majú používať ku každému darcovi nové čisté rukavice, ale nerobia to. Hlavne že sa pred nákazou ochránia ony, čo tam po darcoch. Toto je dôvod, prečo na SK nedarujem krv. Nepotrebujem prísť k žltačke, HIV alebo k nejakej inej nákaze.

eludka
17. sep 2017

neblbnite

sissy27
17. sep 2017

@adalee 🙄🙄🙄 ľudská blbosť fakt nemá hraníc... či len tehotenské hormóny ti dávajú zabrať?? choď už robiť niečo zmysluplné a neotravuj, táto téma okrem toho, že je o niečom úplne inom, tak je tak stará, že zakladateľke už kerka aj vybledla...

adalee
17. sep 2017

@sissy27 to ty tu rýpeš a nadávaš mi do sprostých. Tebe asi mlieko tlačí na dekel, nie mne. Bože, ty si riadna ovca.

nini1010
17. sep 2017

Boze zeny vy ste riadne ubohe.Na anonymnych forach mate drsne reci a siroke lakte alenface to face by ste sa inak chovali.nadhernu vychovu mate len co je pravda.

xili99
22. sep 2017

Fúha ženy akože ozaj? To vážne sa tu musíte skrz takéto veci osočovať? Každá máme iný názor na tieto veci a čo akože? Každý máme práve na názor a nemusíme sa zaň ešte aj odsudzovať. V ktorom storočí akože sme?

jeltica
22. sep 2017

Neriskovala by som to. Neviem, zalezi asi aj od toho, ako si nachylna na rozne infekcie a ochorenia, lebo ak by sa ti rana zle hojila, potom by si podla mna kojit nemala. tetovanie ti neutecie a aspon sa utvrdis v tom, ci ho vlastne az tak moc chces😉