Môžem si privolať menštruáciu, keď kojím?

suz2
28. jan 2014

Ahojte baby, nenašla som tu takú tému, tak otváram novú, možno mi niektorá budete vedieť poradiť. Mám 15 mesačného synčeka, ktorého pomerne často na požiadanie kojím. Radi by sme ale s manželom mali druhé dieťatko, no menštruáciu som od pôrodu ešte nedostala a ako mi pred týždňom gynekológ povedal, ani to nevyzerá, že by som ju mala v najbližšej dobe dostať. Možno je to blbá otázka, ale neviete či existuje nejaký normálny spôsob, ako si "privolať" menštruáciu? ale nechcem malého ešte odstaviť, je totiž dosť závislák na mojom mliečku....

veraba
28. jan 2014

@suz2 tak to by som chcela vediet aj ja mala ma 18 mesiacov a chceme zachvilku pracovat na druhom babatku. A nevies dr. Ti nenavrhol vyvolavacku ci to nepomoze?

saska.t
28. jan 2014

@suz2
@veraba otehotniet mozete ci menstruaciu mate,alebo nie,takze v klude smelo do toho 😉 plodne dni mat mozete a nemusite...

siska53
28. jan 2014

Neviem preco mi to neulozilo..
ak si ten,typ,co ja a vyzera,ze hej,tak mrnzes dostanes najskor vtedy,ak maleho obmedzis na 1 kojenie. Ja som,pred mesiacom zredukovala dojcenie uz len,na,ranne a menzes sa presne,po mesiaci dostavil a to moja bude mat o par dni 22m.
aj pri synovi,ktoreho som ale musela odstavit uz v 11m,prisiel mesiac po odstaveni.
neviem,o nicom,co by mohlo menzes v tvojom,pripade vyvolat. Prosto su zeny,ktore menzes dostanu az po odstaveni,ci vyraznom zredukovani dojcenia..prosto kazda z,nas,je inak nastavena a cyklus sa sprava podla seba.
ine neviem.ale pisala som,asi tyzden,dozadu na mamaaja do poradne ohladom,mojej situacie (vtedy som,mrchu este nemala) a odpisala mi,ze su naozaj zeny,ktore dostanu menzes az po odstaveni dietata.

siska53
28. jan 2014

@suz2 a aj,moja bola zavislacka,cez den aj 20x dobehla. 🙂

suz2
autor
28. jan 2014

@veraba povedal, že vyvolavacka nie je dobre riesenie, ze najlepsie bude, ak dostanem prirodzene MS

suz2
autor
28. jan 2014

@siska53 no aj moj Misko je zavislak a riadny, aj cez den aj v noci....asi ho skusim trosku oblafnut vodou, alebeo nejak odputat pozornost, ale asi to bude narocne... ☹

suz2
autor
28. jan 2014

@saska.t no, len mam nizku vystelku stale v maternici, takze keby som aj otehotnela, tak sa to nema kde uchytit zatial ☹

siska53
28. jan 2014

@suz2 mozno to bude lahsie cez den,ked je viac aktivit,urcite skus postupne,ja som,si octovala prsia,inak to neslo.lebo ked som,jej nedala,bol plac.ked boli naoctovane a dala,ked chcela,zistila,ze to nie je dobre,fujka,tak po cca tyzdni som,si uz octovat nemusela,nepytala.🙂
nuz,volba je na,tebe,ci ho do par mesiacov odstavis alebo tomu nechas volny priebeh. A stalo sa i to,ze daktore ovulovali,nevedeli o tom,lebo menzes este nemali,mali styk v pravy cas a namiesto menzesu si nasli pozitivny test. 🙂) to na,povzbudenie. 🙂

suz2
autor
28. jan 2014

@siska53 juuuj, som sa zasmiala, viem si presne predstaviť, ako by aj môj Miško fujkal, keby som si natrela prsia octom 🙂)) ale ak to inak nepôjde, asi budem musieť zvoliť rovnakú taktiku .... veď uvidíme....čo má byť, to bude....