Môžem užívať každý deň železo?

kukypink988
20. apr 2022

Ahojte nedávno som mala anémiu asi pred mesiacom som mala výsledky v poriadku a nemusela som užívať železo pravidelne ktoré my lekárka predpísala užívala som berretab comb a bolo my odporúčané lekárkou užívať železo len pri menstruaci a ostatne sa doplnky vraj stravou 🙂 no môj problém začal hneď po prvej menstruaci kedy som užívala železo asi 12 dni čiže aj pár dni po menzesu a potom železo neuzivala, začali sa my prejavovať príznaky ktoré som mala pri nedostatku predtým ako únava a vysoký pulz v klude nad 100 a keďže sa bojím užívať každý deň toto silne železo na predpis kúpila som si dnes voľno predajne železo s DM ktoré obsahuje aj vitamín C a kyselinu listovú neviem či s ním máte niekto skúsenosti no zaujimalo by mna či môžem pri menstruaci užívať železo od lekárky čiže na predpis a po menstruaci železo bez predpisu 🙂 kľudne my môžete dať vaše rady pokial máte tiež problém zo vstrebavanim železa a dlho sa vám neudrží v norme ako riešite tento problém po prípade čo užívate ďakujem

riskoh
20. apr 2022

Liecila som sa ma anemiu,uoravilo sa,pohorsilo a stale ten isty kolotoc....dokonca aj dietatu bola zistena anemia,v memocnici mam poradili narosan z justu,uzivame dlhodobo a hlafinu zelexa drzime....

melanta
20. apr 2022

No podstatné je, či prijímaš stravu bohatú na železo. Ak nie, tak potom to železo potrebuješ dopĺňať neustále.

maca283
20. apr 2022

Tiž si myslím ak je stále problem treba užívať dlhodobo Tiež odporučam narosan čučeriedkovy Ja som bola počas tehotenstva a mne pomohlo velmi aj pri malych detoch sa odporuca

kukypink988
autor
20. apr 2022

@riskoh ako je možné že sa toto ale deje ja som nikdy s týmto problém nemala začalo to s ničoho nič minuly rok a už to ostalo

kukypink988
autor
20. apr 2022

@melanta ale veď to mám od minulého roka stravu mám dávno upravenú aj keď som repu jedla že mi s nej zle bolo plus špenát a krvavé maso hlavne jatra a hovädzie tak nič ja zjem úplne všetko preto nechápem že mám tento problém

kukypink988
autor
20. apr 2022

@maca283 ak sa môžem spýtať užívate ten narosan pravidelne každý deň ? Nieje to ťažké na žalúdok po prípade nič s toho nehrozí ?

melanta
20. apr 2022

@kukypink988 ja som mala anémiu, pri menzese som odpadávala, upravila som to stravou, ale teda repu som na kilá nejedla, pečeň vôbec. Je kopec iných vecí a veľmi veľa, ktoré môžeš jesť a majú veľa železa. A hlavne viac ako špenát, ten až tak veľa železa nemá.

1angelika
20. apr 2022

odporúčam skúsiť aj tmavú cukrovú melasu , za lyžičku každý deň si dať..aj kokos je veľká zásobáreň železa. Pokiaľ máš málo tak Aktiferin sa dá aj kúpiť a užívať podľa príbalového letáka. Ak máš v norme tak lieky neber len v strave sa snaď železo dopĺňať.

kukypink988
autor
20. apr 2022

@1angelika mne povedala aj lekárka na hematologi že to mám v norme a mám užívať železo len pri menzesu keďže som mala železo nad normu aj zásobné železo Aj pulz sa my krásne upravil v klude pod 80 ale teraz ako to železo už neužívam každý deň tak stále cítim únavu,bolesť hlavy a pulz mám v klude 105 a úprimne mna to nebaví ja jem úplne všetko niesom vegetarián takze nechápem ako môžem byt chudokrvna skôr som s tým problém nemala a najviac mna trápi že nemám energiu na veci ktoré pre mna pred tým boli uplna banalita…nechcem užívať železo na predpis každý deň chcem nájsť niečo čo my pomôže a môžem to užívať každý deň a nemusím mat strach že budem mat zacpu a môžem sa predávkovať železom

1angelika
20. apr 2022

@kukypink988 chápem,asi máš to čo ja, problém so vstrebávaním železa do krvi. Toto ti odporúčam https://biocare.sk/eshop/produkt/trstinova-melasa

kukypink988
autor
20. apr 2022

@1angelika čo to je ?

1angelika
20. apr 2022

@kukypink988 klikni na link a prečitaj si 🙂

riskoh
20. apr 2022

@kukypink988 ja som cca od dospievania chudokrvna,teraz si to drzim,dufam,ze dlho budem

maca283
20. apr 2022

@kukypink988 áno kazdy den Praveze neni vobec tazko vobec po ňom nezapeka