MUDr. Kráľ ml. zo Serede verzus MUDr. Trajanov zo Šale

salma306
30. aug 2012

Ahojte, vie mi niekto poskytnúť bližšie info, resp. nejaké skúsenosti, odporúčania a pod... o doktorovi V. Kráľovi ml. zo Serede alebo o doktorovi Trajanovi zo Šale? Chcela by som prejst k inému gynekologovi, ktorý má lepšie vybavenie ordinácie a pod... len sa neviem rozhodnúť, keďže o Trajanovi som dostala aj pozitívne aj negatívne informácie a o Kráľovi viem len od známej že je spokojná inak nič.... obaja majú myslím súkromnú ambulanciu, tak ak by mi niekto vedel povedať či sú ceny primerané alebo prehnané...
A tiež či nemá niekto skúsenosti u nich napr. s liečbou neplodnosti... Zatial u mna môj gynekolog o neplodnosti nehovorí, no chceli by sme druhé bábo a už sa nam asi 10 mesiacov nedarí, tak by som to rada začala riešiť a dúfať,že sa to čoskoro podarí..
Ďakujem za každú odpoveď.🙂
papa

anjelka1
30. aug 2012

@salma306 ahoj, tých dvoch síce nepoznám, ale jednoznačne odporúčam MUDr. Františka Janíčka zo Serede, je tu o ňom vo fóre aj téma. V živote som takého človeka nestretla, mladý chalanisko, neskutočne citlivý a milý. Pri ňom som prvýkrát zažila bezbolestné gyn. vyšetrenie.

salma306
autor
31. aug 2012

Anjelka1, dakujem za info a odporúčanie , čítala som tú diskusiu, len neviem či berie nové pacientky kedže z diskusii sa mi zdalo,že má toho dosť veľa...

anjelka1
31. aug 2012

@salma306 ale áno berie, včera som tam bola a hneď za mnou išli 4 nové baby na registráciu. Sestrička mi hovorila, že každý deň kopec nových pacientok pribúda. Tam je skôr iný problém, že už veľmi nechce brať rodičky, ktoré chodia k inému lekárovi a len na pôrod chcú ísť k nemu. To je také, že nestíha, lebo má dosť veľa pôrodov vlastných pacientiek.... určite to aspoň skús, na kedy by ťa objednali, lebo úprimne hovorím, to neoľutuješ!

salma306
autor
31. aug 2012

Oki snáď sa tam dostanem, vyskúšam.... a ceny má primerané?
každopádne uvítam aj skúsenosti s so spomínanými lekármi ak by niekto mal...teda Kráľ a Trajanov..

megies777
31. aug 2012

@salma306 ja chodím k Dr. Kráľovi už dlhé roky. Mám 2 deti a 3. na ceste. Kedysi dávno som chodila k Dr. Čimovej, ale keďže som mala určité problémy a ona to nejako nemienila riešiť, dokonca ssom sa od nej nikdy nedozvedela (aj keď som sa pýtala), tak som sa rozhodla prejsť k Dr. Kráľovi. Ale ako hovorím, je to už dávno. Ja som s ním veľmi spokojná, vždy mi všetko podrobne vysvetlí, mám pocit akoby som sa rozprávala s dobrým kamarátom. Počula som na neho aj negatívne ohlasy, ale k tým sa ja nemôžem pripojiť. Čo sa týka poplatkov, neviem porovnať s inými. Ja platím 15,-eur za ultrazvuk. Neviem či je to v porovnaní s ostatnými lekármi veľa alebo nie, ale ani nemá záujem to zisťovať, pretože som s jeho službami nadmieru spokojná. Neviem či ti to postačí, ak máš nejaké otázky, kľudne sa pýtaj 😉

anjelka1
31. aug 2012

@salma306 určite, poskúšaj všetkých lekárov. Čo sa poplatkov týka, tak registračný poplatok je 20 eur - ale to iba prvýkrát. No a inak sa napr. počas tehotenstva platí 3x za sono, to sú soná ktoré neprepláca poisťovňa - po 10 eur. Ale tie ostatné ultrazvuky sú zadarmo a robí mi ultrazvuk pri každej kontrole, takže by som povedala, že o poplatkoch sa ani nedá u neho hovoriť...

salma306
autor
31. aug 2012

A ešte otázočka 🙂 sú veľmi mladý? 🙂 viem že mladý lekár, možno viac a lepších informácií ako starší, ale neviem či by som sa cítila vo "svojej koži" pred mladým lekárom 🙂

megies777
31. aug 2012

@salma306 záleží čo to znamená mladý 🙂 25 už nemá ale ani neviem presne koľko má rokov.. Cez 40, možno 45, neviem nechcem oklamať. Podľa výzoru vôbec neviem odhadnúť - je udržiavaný 🙂. Mne tiež robí ultrazvuk na každom vyšetrení. Možno je to veľa 15 eur za ultrazvuk no ja hovorím že to stojí za to. Každý ultrazvuk mi dá na USB a robí aj 4D ultrazvuk.

salma306
autor
1. sep 2012

🙂vdaka, a lieči, resp.vie vyliečiť alebo dopomôcť, alebo aspon skúsiť nejaké metody pri snahe o dieťa bud mudr.král alebo mudr.janíček? nedarí sa nám už totiž skoro rok, pri prvom sme problém nemali, a môj terajší lekar mi povedal len tolko že ked sa nam nepodarí o cca 2 mesiace, tak ma pošle do nemocnice na nejaké vyšetrenia... tak by som chcela vedieť či sa to da riešiť aj nejak inak ešte pred nemocnicou alebo to každý lekár takto hned rieši? a u dr. krála sa platí aj nejaký ročný poplatok alebo za každé vyšetrenie zvlásť? a anjelka1 - u dr.Janíčka sa platí len ten registračný poplatok alebo aj nejaký ročný prípadne niečo iné? on má tiež súkromnú ambulanciu? je na poliklinike v seredi? vdaka za info babenky 🙂

megies777
1. sep 2012

čo sa týka liečby neplodnosti, tak to nemám šajnu.. Našťastie som to nikdy nepotrebovala. A čo som počula ani rok bezvýsledného snaženia nemusí byť neplodnosť. V každom prípade želám veľa šťastia. Mimo tehotenstva idem na prehliadku len raz ročne a vtedy zaplatím 15 eur, takže raz za rok je to v pohodke. Teraz platím za sono na každej poradni - t.j. každý mesiac. No uznávam že to nie je málo aleako príčinu na zmenu lekára to nevidím. Na druhej strane keby som si vyberala nového tak by som brala do úvahy aj poplatky aj vybavenie 🙂 Ešte raz prajem veľa šťastia aj pri výbere lekára a hlavne pri liečbe

salma306
autor
1. sep 2012

Vdaka megies, viem že ani rok snaženia nemusí nič znamenať, ale už nechcem strácať čas a zda sa mi , že ten môj doktor sa nejak k hladaniu problému nemá... preto sa tu snažím nazbierať rady a skúsenosti na lekárov, nech nenatrafím na podobného ako teraz :(... tak papa a vdaka 🙂

jarka101
1. sep 2012

Ja som od MUDr. Kráľa odišla aj známa a aj mamina, rodila som unho prveho syna. Ak ta zaujima viac tak do IP ti môzem napisat.
Odporucam MUDr. Barána v GA, mamina chodi Trajanovi a je spokojna. 🙂
Ešte k tomu plateniu, u MUDr. Kráľa som vždy platila za každy ultrazvuk 15 eur resp. 450 Sk, u Barána platím tuším 10 - 20 Eur na celý rok, za všetko, môže mi robit aj 200 ultrazvukov., mne ide hlavne o ten prístup, tu je to ľudský prístup, tam to boli peniaze.
A na MUDr. Janíčka tiež viem len dobré referencie.

salma306
autor
2. sep 2012

Jarka kde do IP sa tu píše? nevyznám sa tu, ale veľmi by ma zaujímalo info o spomínaných lekároch...

emaelasofia
3. sep 2012

ahoj ja som tiež chodila k mudr. kralovi a tiež som odišla a nemam na to pekne spomienky isla som do tt a dobre som urobila pekný den

salma306
autor
3. sep 2012

emaelasofia vedela by si mi tiež poskytnúť bližšie info?

anjelka1
3. sep 2012

@salma306 no tak dr. janíček, tam sa platí úplne prvý poplatok 20 eur, a potom ročne po 5 eur. Inak sa v podstate za nič neplatí, takže je to super. On slúži aj v nemocnici v Galante, ale tiež má vlastnú ordináciu doma v Seredi, robí tam 3 dni v týždni. Čo sa veku týka, je to mladučký lekár, cca 30 rokov. Poviem ti, neviem ako to robí, ale ja pred ním necítim hanbu. Správa sa tak prirodzene a toľko okolo všetkého vysvetľuje rozpráva, že ty ani nemáš čas vnímať, čo s tebou robí, alebo kde sa ti pozerá. Správa sa veľmi úctivo k ženám a tak prirodzene, že proste vieš, takto to má byť, sme ženy a máme takýto údel, že sa tam musíme rozčapovať 🙂 rozumiem ti, ja som roky vyhľadávala iba lekárky, ale pri žiadnej som sa necítila tak komfortne ako pri ňom. Hlavne, že je veľmi jemný, nič nebolí, nie je tam stres, no paráda.

emaelasofia
3. sep 2012

napišem len jedno ze vdaka bohu ze mam noveho doktora ktorý sa o mna staral ked som bola 2 krat tehotna na mam dve krasne zdrave dcerky inak nechcem sa uz k tomu vracat a radsej neodporučam mudr.krala nikomu 🙂

salma306
autor
4. sep 2012

mala si nejaké problémy v tehotenstve alebo nerobil vyšetrenia tak ako mal a pod...?

tynaaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mariahodzova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dnalorik
16. jún 2014

@jarka101 Súhlasím s Tebou..tiež chodím k MUDr. Kráľovi, ale keď sa mi narodí bábo, odídem, pretože za všetko berie peniaze a nehorázne, nevypíše ani PN - pretože citujem ,,za všetkým sú peniaze,, a teším sa, ak si nájdem iného gynekológa a lepšieho..

emaelasofia
5. nov 2015

mne sa nepacil jeho pristup dosť taký arogantný a ked mi oznamil ze moje babetko uz nežije tak to povedal ako keby sa nic nestalo a to ma uplne vtedy polozilo ale dnes mam krasne zdrave deti chvala bohu