Musím dodržiavať karanténu?

22. nov 2021

Dobrý deň, dcéra je pozitívna na odber bola 15.11. ,my ostatní členovia rodiny sme boli v piatok 19.11. sme negatívny, chcem sa opýtať či musí syn dodržať 10 dňovu karanténu alebo môže po 7 dňoch s negatívnym výsledkom do školy, lebo nieako sa neviem vysomarit z toho niekde píšu tak inde tak.. ďakujem za odpovede

anjelicek26
22. nov 2021

Neockovane dieta nemozes vypustit s karanteny, aj ked ma negativny test, stale si ju celu odkruti... dcerka sa moze nakazit od clena rodiny aj posledny den jeho karanteny, takze tak... je xy pripadov, kedy to tak je, ak je doma pozitivny clen domacnosti, proste sedi doma. Keby je to karantena kvoli kontaktu (mimo domacnosti) - ma moznost na siedmy den s negativnym vysledkom nazad ist do skoly... ale to vas pripad nie je...

andrejka1974
22. nov 2021

Mali ste pcr testy ak je neockovany musi dodrzat karantenu ako posledny clen rodiny co je pozitivny

nicollette332
22. nov 2021

ano, syn ma byt v karantene a aj vy, ak nie ste zaockovani, no proste cela domacnost okrem plne ockovanych clenov.

vivincek
22. nov 2021

ano,10 dni musi byt dcera doma,vy ak nie ste ockovani,tiez musite ostat v karantene s nou. Moj syn tak bol,neockovany,2x ho RZVU poslal na PCR test,ale musel byt 10 dni doma s nami.

katrin69
22. nov 2021

Nechala by som ho určite doma. Budete to mať troška ťažšie s učením, ale prejaviť sa to môže za 5 dní... Môže to z vás chytiť ktokoľvek, či ste očkovaní, alebo nie... Lebo poznám očkovanú, ktorá to zvládla s problémami s dýchaním a druhú, čo mala horúčky 40 a rodina s ňou tiež ležala pozitívna... Takže ak sa nenahneváte, nedávala by som na to, že očkovanosť nás v tomto 100% ochráni.

moniikka
22. nov 2021

Boli ste skoro na testy. Nam vyšla dcéra 13.11.pozitívna PCR testom, my všetci na testoch 20.11. Všetci negatívny a dnes syn AG pozitívny

marina447
22. nov 2021

Ono je to tak, že pokiaľ človek nie je očkovaný, má byť v karanténe tak či tak, aj keď je negatívny.

autor
22. nov 2021

@moniikka boli sme tak ako nám povedali z úradu že máme ísť

autor
22. nov 2021

@anjelicek26 volala som s doktorom a on povedal,že na siedmy deň môže do školy,ak nemá príznaky a má negativny PCR test

anjelicek26
22. nov 2021

Tak ri nepovedal dobre, keď má v domácnosti pozitívnu osobu a nie je ockovany, má dokončiť karantenu. V škole ho aj tak otočia.

moniikka
22. nov 2021

Nám bolo povedané ze aj keď nám vyjdu PCR negativne, karanténu musíme dokončiť

autor
22. nov 2021

@anjelicek26 neotočia vraj môže ísť s potvrdením od doktora,že nemá príznaky

anjelicek26
22. nov 2021

Ale on sa kedykoľvek môže doma nakaziť... Príznaky ani dostať nemusí. Tak je to tvoje rozhodnutie, ak sa následne nakaziť pol triedy, bude radosť.

autor
22. nov 2021

@anjelicek26 nakaziť sa môžu hocikde ... nepôjde jediní do ich triedy po siedmich dňoch..tak nám bolo povedané,vraj to je vo vyhláške,že môžu ísť,a nakaziť sa môže pol triedy aj na chodbe školy.. nebudem to tu rozpisovať ...sme v domácnosti jednej ale dcéra má vlastnú izbu a aj kúpeľňu, takže ak by sme mali byť pozitívni myslím že už by sme to mali keďže ona zistila že je pozitívna 12.11. a odvtedy sme všetci v karanténe a 15.11. išla na PCR

lolita555
22. nov 2021

Nechápem trochu tvoje myslenie tak keď si vydržala 7dni tak už asi tie 3 dni vydržíš nie?😔by som ti ukázala teraz moje 7rocne decko čo leží v horúčkach,lebo veď spolužiak naco by bol doma keď on nemá príznaky 😔

tatiana1329
22. nov 2021

Na toto ti poviem len to co bolo u nas... syn mal byt v preventivnej karantene kvoli pozitivnej spoluziacke. Ma izbu spojenu s dcerou, pytala som sa ucitelky ci teda aj ona je automaticky v karantene a odpoved? Nie ona moze do skolky bez problemu... asi tolko.

autor
22. nov 2021

@lolita555 moje myslenie je úplne v pohode...ja som si to nevymyslela,a nič mi ukazovať nemusíš dcéra malá tiež horúčky..lebo lebo ja len píšem čo mi povedali

autor
22. nov 2021

A tri dni?? Vydržala som 7? My sme v karanténe od 12.11. a je 22.11.zajtra 23.11. a na siedmy deň od PCR to je tabuľkovo

jana005
22. nov 2021

A nič synovi nie je? Ani hlava ho neboli? Ani raz nezakašle?
Mojej dcére sa objavili prvé príznaky až na šiesty deň,zatiaľ čo druhej dcére už na tretí.
Keby sme išli na PCR skôr,tak je negatívna,tak ako mala aj antigen negatívny.
Neriskuj a počkaj ešte.
Ja by som tiež najradšej mala deti v škole,veď najstaršia už bola od septembra trikrát v karanténe kvôli niekomu pozitívnemu v škole a teraz mala ísť konečne po 16tich dňoch našej karantény do školy,lenže od zajtra máme druhý stupeň zavretý,čiže zase doma.
Ale v takom prípade ako máš ty by som si určite nezobrala na triko,žeby niekoho v škole nakazili.
Keď ho tak veľmi chceš dať,tak aspoň obetuj päť eur a chod ho otestovať antigenom

andrejka1974
22. nov 2021

Moj priklad u mna 17.11. pozitivny antigen 19.11 potvrdeny pcr pozitivny deti testovane 17.11. Antigen negativny objednala som pre istotu starsiu na pcr na nedelu 21.11 dnes vysledok a pozitivna manzel negativny takze sa mladsej dcere koli tomu ze nie je ockovana predlzuje karantena o 10 dni a to sme my ostatni ockovani aj tak sme to dostali najmladsia zatial ockovana byt nemoze ma len 9 rokov a je autistka takze pcr ani neda len antigen s bojom a ten mala negativny v piatok pojde na dalsi a uvidim ci aj ona uz nebude pozitivna starsia dcera je uplne bezpriznakova ja som mala slabsie priznaky

autor
22. nov 2021

@jana005 nič mu nie je a otestovany už je aj PCR aj antigen je negatívny

elfa
23. nov 2021

v spolocnej domacnosti platia ine pravidla!
Clenovia domacnosti mozu ist na test az na 10. den od pozitivneho testu clena domacnosti (na test sa chodi na piaty den po poslednom kontakte, pre osoby v spolocnej domacnosti sa za piaty den pocita piaty den od pozitivneho testu). teda, u vas najskor 25.11., ak bude test negat., tak karantenu treba dodrzat do 27.11. vratane.
ockovani sa maju co najviac zdrzat socialnych kontaktov a dat sa otestovat.
testy pre osoby v kontakte su zadarmo.

autor
23. nov 2021

@elfa všade platia iné pravidlá? Každý hovorí iné,dnes som volala na UVZ a povedali že na testy sme mali ísť 19.11.20.11. dali nás ako bolo voľné,syn do školy môže na 7 deň ak nemá príznaky a doktor dal potvrdenie už ani neviem komu veriť..

anjelicek26
23. nov 2021

Nikde nie su ine pravidla, ak je V SPOLOCNEJ domacnosti pozitivna osoba, tak sa vykupit negativnym PCR testom neockovane dieta nemoze. Proste tu karantenu si odsedi tak ci tak. PCR Test ma len ten zmysel - ked je pozitivne, nech ma potvrdenie o prekonani a vlastnu karantenu, ked negativne, je to informativne pre teba, ze to nedostal.

vivincek
23. nov 2021

podla mna syn by mal karantenu 10 dni dokoncit.Potom sa necudujme,ze su skoly plne chorych deti a siri sa to tam nekontrolovane.....

autor
23. nov 2021

@vivincek dokončí

vivincek
23. nov 2021

skoly su velmi rizikove,syn doniesol covid zo skoly.Aktualne v skole najmladsieho zavrete 4 triedy z 10. dalsi syn mal karantenu,bol 3 dni v skole a zase uz je v karantene doma.....snazme sa byt zodpovedni. Mozno ten vas bude uplne ok,dufam,ze ano.....