Mykóza na začiatku tehotenstva

vanulienka
28. okt 2013

Ahojte, mala z Vas niektora na zaciatku tehotenstva vtedy ako ste zistili ze ste tehu mykozu? Ci by to mohol byt aj jeden z priznakov.je mozne ze dr este v case zistenia mykozi nevidel nic? Nemala som ani ziadne priznaky mykozi..len uz po vylieceni ma pobolieva v podbrusku uz Asi tyzden..dnes som 24dc a na 16dc som mala po pohl.styku trosku krvi.dakujem za kazdu radu

aristka
28. okt 2013

rada je smer dr.

zita19
28. okt 2013

@vanulienka Nie sma majitelmi kristalovych guli. Smer DOKTOR je ten najlepsi.Modry kon Ta nevysetri, nevylieci.

vanulienka
autor
28. okt 2013

ahojte jasne zajtra idem dr,len som sa chcela spytat,či sa to niektorej nestalo kedze mykoza sa vyskytuje aj v tehotenstve...

koniarova
28. okt 2013

@vanulienka No ja som z tvojho príspevku "mongol". Vôbec nerozumiem, čo sa vlastne pýtaš. 😒 Si už tehotná?Či niesi? Asi si sedím na kábli. 😀

vanulienka
autor
28. okt 2013

@koniarova ci som tehotna este neviem 😕 .Len sa pytam ci mala niektora na zaciatku tehotenstva mykozu.niekde som citala ze v tehotenstve sa vyskytuje mykoza ale nepisali v ktorom trimestri ..nemavam problemi s mykozou ..teraz sa snazime o babo tak preto sa pytam

cinnamon111
28. okt 2013

Ja som mala, bolo to veľmi nepríjemné dr. mi nič nemohol predpísať, lebo v I. trimestri sa nesmie nič dávať. Asi mal pravdu, lebo aj v každej lekárni, mi to potvrdtili. Dal mi čípky , nepamätám si presný názov , ale niečo ako Betadin - bola to len taká dezinfekcia...Ja som si nasadila probiotiká 2 x denne, lebo to môžu uživať aj tehu...po pár týždňoch mi to prešlo.

vanulienka
autor
28. okt 2013

s testom chcem pockat asik tyzden este ..len som uz nedockava 😅 a obavam sa ze ak som tehotna ci ta mykoza nenarobi problem

cristi
28. okt 2013

ahoj,tak ja som mala na zaciatku tehotenstva mykozu a to som ju predtym nemala tri roky... 😉 doktorka mi vravela, ze je to sposobene zmenou hladin hormonov v tehotenstve 😎

vanulienka
autor
28. okt 2013

@cinnamon111 a v ktorom tt si mala mykozu?mala si aj priznaky mykozi?lebo ja nic ..mne dal krem jenamazol 2%..

blackcat8885
28. okt 2013

@vanulienka Ja som išla k lekarovi s mykozou a zistil,že som tehotná.A počas tehu som mala mykozu 3x

cinnamon111
28. okt 2013

@vanulienka Ja mám pocit, že som otehotnela s nedoliečenou mykózou. Ja som v jan. brala veľmi silné antibiotiká, a dostala som riadnu mikózu, ktorá sa mi stále vraclala 😖 . V máji som otehotnela a proste som furt cítila, že som neni OK.
Tie probiotika mi pomohli a kúpila som si aj probiotické čípky.

vanulienka
autor
28. okt 2013

@cristi a ako si zistila ze si tehu?nepobolievalo ta podbrusko?ja som tyzden pred mrchou ale nikdy ma takto dopredu nebolelo brucho 😨 uz aby ten tyzden ubehol aby som mohla spravit test 🙂

vanulienka
autor
28. okt 2013

@cinnamon111 a nemala si ziadne problem potom?aj s mimi .ja sa bojim aby ked som bolo vsetko ok.

cinnamon111
28. okt 2013

V II. trim. sa už môže liečiť klasicky a urobil mi testy a povedal, že sú OK, a le to som už aj ja cítila, že je to dobre. Tak potom to môžu preliečiť....všetko bolo s malou v poriadku a auž ani počas tehu som nemala probl. ale tie probiotiká som užívala stále, aby som mala istotu 😉

vercatore
28. okt 2013

Ajoj ja sim mala mykozu a ked.som.isla k dr dr.mi.potvrdil.ze.som tehotna.pri.druhom co.sme neplanovali🙂sme sa vfatili z dovolenky a mala som.mykozu ale.hned.som.utekala si test.kupit a vslu dve ciarky🙂dr mi.predpisal canasten aaz v 16tt antubiotika ale pomalahali mi aj tie vypachy s rosalginom.

vanulienka
autor
28. okt 2013

@cinnamon111 tak vyskusam aj ja tie probiotika 🙂

vanulienka
autor
28. okt 2013

@vercatore ahoj,tak to je super najlepsie je naozaj neplanovat 🙂 ja mam tak dcerku 🙂 ani neviem ako a bola na svete.len je to uz 5 rokov a prve tyzdne si nepamatam uz 😀 a mala si aj nejake priznaky mykozi?

vercatore
28. okt 2013

hej vytok a svrbenie

vanulienka
autor
28. okt 2013

@vercatore no ja praveze nic 😒 preto som sa aj cudovala ked mi to dr oznamil..no tusim zajtra testnem 😀

vercatore
28. okt 2013

a ty si bola na normalne j prehliadke? alebo kvoli comu si tam sla?

vanulienka
autor
28. okt 2013

v septembri som bola na preventivnej a aj kvoli tomu ze v auguste som mala namiesto mrchy hnede spinenie.bral mi vyter a robil aj sono.na sone nevidel zeby som bola tehu.no a vysledky z vyteru mi volala pred dvoma tyz. -mykoza..

adka12
28. okt 2013

Ja som mala hned na začiatku, v 5tt a dostala som krém a čapíky, ale už si nepamätám aké. Pri staršej dcére som mala mykozu celé tehotenstvo a vždy som aj používala podľa trimestra lieky. V tehotenstve sa mení PH, preto tá mykoza.

cristi
28. okt 2013

@vanulienka jednoducho som si urobila test 😉 ja som obe tehotenstva planovala a merala som pri druhom aj bazalnu teplotu....ano, pobolievalo ma podbrusko a mala som hustejsi hlien ako inokedy...a na tu mykozu som robila vonkajsi vyplach s rosalginom.Test som si robila v den predpokladanej ms a nasla som si // ciarocky 😵 drzim prstiky, nech to vyjde 😎 😉

15tibetan3
25. aug 2017

@blackcat8885 ahoj, viem ze starsia tema ale chcem sa opytat pisali ste, ze ste isli na zenske s mykozou a tam vam doktor povedal ze ste tehotna. Prosim Vas vtedy Vam este menstruacia nemeskala alebo uz ste boli v temine, ked ste mali dostat menstruaciu? Ide o to, ze ja som mykozu nemala uz viac rokov az teraz..... snazime sa o babatko, minuly tyzden som mala plodne dni, tak sme to vyuzili, lenze po nejakych 2 - 3 dnoch ako sme to vyuzili ma zacalo rezat, svrbiet, boliet pri moceni tak som sla ku doktorke, tam ze infekt mocovych ciest (krv, hnis, bielkovina v moci) a dostala som antibiotika. Lenze antibiotika som douzivala a ja mam stale mykozu, svrbi ma. Mam staleho partnera uz 8 rokov a ani raz sa nam toto nestalo, zeby som mala takyto problem.

15tibetan3
25. aug 2017

@vercatore
ahoj, viem ze starsia tema ale chcem sa opytat pisali ste, ze ste isli na zenske s mykozou a tam vam doktor povedal ze ste tehotna. Prosim Vas vtedy Vam este menstruacia nemeskala alebo uz ste boli v temine, ked ste mali dostat menstruaciu? Ide o to, ze ja som mykozu nemala uz viac rokov az teraz..... snazime sa o babatko, minuly tyzden som mala plodne dni, tak sme to vyuzili, lenze po nejakych 2 - 3 dnoch ako sme to vyuzili ma zacalo rezat, svrbiet, boliet pri moceni tak som sla ku doktorke, tam ze infekt mocovych ciest (krv, hnis, bielkovina v moci) a dostala som antibiotika. Lenze antibiotika som douzivala a ja mam stale mykozu, svrbi ma. Mam staleho partnera uz 8 rokov a ani raz sa nam toto nestalo, zeby som mala takyto problem. Menstruaciu mam dostat v nedelu alebo v pondelok.

amelie2017
26. aug 2017

@15tibetan3 rezalo ta, svrbelo a bolelo z infektu mocovych ciest. Ten sa preliecil antibiotikami. Lenze z antibiotik, ak sa neuzivaju sucasne s probiotikami, vznika mykoza. Takze teraz ta svrbi z mykozy. S tehotenstvom nema nic spolocne. Aj ked vylucene nie je, ale v case, ked si mala zapal by tam gynekolog aj tak nic nevidel.

15tibetan3
26. aug 2017

@amelie2017 probiotika som si nasadila ked aj antibiotika, takze to si nemyslim, ze z antibiotik. No uvidime, aj ked pochybujem, zeby som bola tehotna.

vercatore
3. sep 2017

@15tibetan3 ahoj, bola som pred menzesom asi tyzden,a mykoza ma prenasledovala az do 16tt, a partner sa preliecil tiez? no ak mate dnes dostat menzes, ste si test nerobili? uz by mohol ukazat dve ciarky, hmmmm?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre