Mykóza nechtov - úprava

2ivana5
14. jún 2021

Dobrý deň chcem sa spýtať ako si upravujete nechty na nohách napadnuté mykózou ? Keďže sa blíži leto , chcem si ich občas nalakovať farebným lakom, ale všimla som si, že mi to zhoršuje stav...máte nejaké overené typi ? Alebo je lepšie zájsť k pedikerke a tá mi ich upraví ? Chcem nosiť otvorenú obuv v lete len sa hanbím za tie nechty na nohách , mám to na oboch palcoch , nič hrozné , je to len biele zatiaľ .

1xenia1
14. jún 2021

A prečo to neriešite s dermatológom? Veď sa to môže zhoršiť alebo preniesť na iného člena rodiny.

momi1_1
14. jún 2021

toto si mala riešiť s dermatológom ešte pred letom, dovtedy by sa ti to zlepšilo a mohla si mať po probléme

lasona
14. jún 2021

K doktorovi...a žiadne lakovanie, pokial sa lakuju plesnivé nechty tak pleseň ostáva aj v laku, v štetci...takisto pilník len na jedno použitie...lebo inak pleseň ostáva a prenesie sa opäť

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
14. jún 2021

@2ivana5 v lekárni kúpiš sadu na ošetrenie, obsahuje aj priesvitný lak, nanáša sa raz za týždeň, nie každý deň @viestta a je voľnopredajný. Na ten priesvitný si môžeš aplikovať aj farebný.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
2ivana5
autor
16. jún 2021

Ja som to už riešila u lekárky niekoľkokrát , aj sa tam chystám aj mám lak z lekárne. Skôr mi išlo o to ako to prakticky riešite