Myóm a antikoncepcia

barunka28
19. sep 2014

ahojte, prosim vas bude mi niekto vediet poradit?Som rok po porode,bola som na IVF kvoli nepriechodnym vajcovodom.Chvalabohu uspesne IVF 🙂 Teraz mi lekar zistil myom,pytal sa ma kedy chcem znova otehotniet,ja som mu povedala,ze neviem este je skoro,este sme nad tym nepremyslali..tak mi predpisal antikoncepciu Desirett(tusim tak sa to vola),ze potom prestane ten myom rast.Spytala som sa ho dokedy to mam brat,povedal,ze asi do 50ky!!To ma zarazilo,pretoze,ja s mojou diagnozou som nikdy antikoncepciu nemusela brat,kedze som"neplodna" a mam z tych liekov hrozu,ved to je strasny bordel a ja to mam brat do 50?!!Nevie mi niekto poradit,ci je nejaka ina moznost,aby som nemusela brat lieky?

janinah
19. sep 2014

lekár ti môže odporúčať /lieky,antikoncepciu,vyšetrenia,liečbu../ ale ty to nemusíš brať ako príkaz a na všetko pristúpiť,mnoho žien má myomy a určite je aj iný spôsob liečby ako hak,pýtaj sa príp. zmeň lekára

h2
20. sep 2014

@barunka28 Ahoj, aj mne lekár pred mesiacom našiel myóm pri bežnej prehlaidke, nič som o tom nevedela, tak som si zisťovala. Vraj je to veľmi bežné (mne doktor povedal, že to má každá druhá, v skutočnosti je to skôr každá piata žena). Myómy sú neškodné, pokiaľ veľmi nenarastú, potom ich treba operačne odstrániť. Mne lekár neodporučil žiadnu liečbu, dokonca ma ani kvôli tomu nezavolal na kontrolu, ale ja už antikoncepciu užívam a ďalšie dieťa neplánujem. Rast myómov spôsobujú ženské hormóny, tak asi preto Ti odporúčal antikoncepciu až do 50-tky. Ja som sa tu, na koníku, dočítala, že rast myómov zastavuje (alebo spomaľuje) čaj z myšieho chvosta. Ja osobne Ti odporúčam, ak nechceš brať tú antikoncepciu, aby si ešte počkala, skúsila ísť o pár mesiacov na kontrolu, či Ti ten myóm vôbec rastie.

nutrimas
20. sep 2014

@barunka28 - Jeden z velmi ucinnych prirodnych prostriedkov, ktr. pomaha harmonizovat hladinu hormonov je pupalkovy olej. Vseobecne je uznavanym pomocnikom pri roznych "zenskych problemoch", bolestivej, nepravidelnej menstruacii, myomoch, cystach, menopauze, endometrioze atd.Odporuca sa jeho dlhodobe a hlavne pravidelne uzivanie, 1KL rano a vecer.
Okrem toho je aj z byliniek velmi dobra alchemilka, napr. vo forme caju.
Pupalkovy olej, ako aj mnoho inych prirodnych prostriedkov pre pouzitie v ramci alternativnej mediciny najdete u nas na stranke.

barunka28
autor
22. sep 2014

@janinah viem,ze nemusim na vsetko pristupit,no mne povedal,ze bud HAK alebo nejake koliesko co stoji 200€ na 3 roky..doktora menit nechcem,pretoze som s nim velmi spokojna 😉

barunka28
autor
22. sep 2014

@h2 mne uz ten myom videl pocas tehotenstva a potom zas nie..otehotniet asi este budem chciet 🙂 no zial tu HAK zatial brat musim,pretoze mi ho nasiel len vdaka tomu,ze som strasne zacala krvacat a musel prist na to preco..no na ten caj sa pozriem,dakujem 😎

barunka28
autor
22. sep 2014

@nutrimas dakujem za rady,popozeram sa po nich.. 😉