Myóm na maternici

monika123654
10. jún 2018

Ahojte zeny minuli tyzden mi bol diagnostikovany myom na maternici.gynekologa son navstivila kvoli silnemu krvacaniu pocas menstruacie ,mam hrozne bolesti v krizoch a nustale nafuknute brucho.PRI vysetreni zisfil ze mam myom a cystu na lavom vajecniku.docitala som sa ze vo vecsine pripadov byva odobrata maternica .stretli ste sa s niecim takym.zajtra idem k nemu take son zvedava co mi povie.dik za kazdu info

zibi
10. jún 2018

@monika123654 ahoj nestresuj, urcite ti nezoberu maternicu, najma ked si mlada, hlavne si najdi dobreho lekara a nemocnicku, kde ti to vyberu.
Mne tiez operovali a maternicu mi nikto nevybral. Vacsinou to navrhnu starsim zenam, pripadne takym co uz odrodili a mozu sa im myomy opakovat. Vacsina myomov ide operovat lehko, len tie v sliznici sa horsie operuju.

ivuska027
10. jún 2018

Ja mám myom, len mi ho roky sledujú. Mala som aj polypy, robili mi kiret. Cysta môže aj prasknut(mne síce nie, mala som ich veľa na oboch a aj na 2x operovali) Aj som 2x rodila potom
Nerob vopred paniku 😉

monika123654
autor
10. jún 2018

Dakujem baby no ja som uz rodila mam tri zdrave deticky , dalsie SME uz vobec neplanovali ...no take sa skusim upokojit a vydrzat do zajtra co mi povie

digehe
10. jún 2018

Tiez mam myom,sledovany 34 rokov,od 1-ho porodu,kazdy rok na preventivke je ok,ze nerastie len cez menzes to bolo neskutocne krvacanie,teraz je to uz bez.....

janinah
10. jún 2018

@digehe onkomarkery ti brali? 34 rkov je dosť dlhá doba,nenavrhli operáciu?

digehe
10. jún 2018

@janinah som onkopacient ale na inu dg, (C73), nie nenavrhli,až keby začal rást

adma11
10. jún 2018

Otehotneli ste niektorá s tým,že ste vedeli,že máte myom?

digehe
10. jún 2018

@adma11 mne zistili po prvom porode, potom som ešte mala dve deti, inak bez problemov tehotenstvá

mircalla
10. jún 2018

@monika123654 Ja som mala 2 myomy a po nich 2 tehu, ziadne problemy a dokonca som myomy zmizli. Otazka je ako ho mas velky, ale brat maternicu len v krajnom pripade

neperliva
10. jún 2018

Nemala som ani 30, keď vyberali 4,5 cm myom v nepriaznivej lokalizacii (zasahoval az do dutiny maternice). Kym som sa dopracovala k planovanemu tehotenstvu, mala som dalsie 2 male myomy 2 a 2,5 cm, pocas tehotenstiev pribudalo myomov v maternici ako maku, nastastie nerobili ziadne tazkosti. Po prvom porode sa pri prepustani na usg nedali ani spocitat, po sestonedeli to bolo pekne stiahnute. Dalsie tehotenstvo ohladom myomov ako cezkopirak, nerobili ziadne tazkosti. teraz 2 roky po druhom porode, viditelne 2 myomy, nerastu.Zatial.

monika123654
autor
10. jún 2018

@mircalla no mam ho velky 5 cm ale mne to Roby dost problemy citim obrovsky tlak v podbrusku strasne ma bolia krize a stale mam nafuknute brucho a pocas menstrucie dost vela krvacam v noci musim vstavat aj tri krat menit vlozky a to si davam dve takto to trva a CCA pol roka

mircalla
10. jún 2018

@monika123654 aha, tak ja som mala male. kamoska mala 8 cm, chceli jej zobrat maternicu, napokon ju niekde operovali v cechach a este aj rodila

monika123654
autor
10. jún 2018

@mircalla a take uz do rana to nejak vydrzim a uvidim ake info mi da moj lekara Lebo s nim komunikovat to je katastrofa

janinah
10. jún 2018

@monika123654 toto treba operovať,existuje jeden liek na zmenšenie,nenapadá mi teraz názov,aj tu na MK sa o ňom písalo,ale už sa nesmie používať,lebo má vážne nežiaduce účinky,to ti píšem preto,ak by ti na myom núkal dr. nejaký liek...možno niekto napíše jeho názov a vygoogliš si

eliska13
10. jún 2018

@monika123654 asi budeš aj anemicka aj ja mám myom a idem na operaciu tiež silný menzes beriem železo.Mna neboli nič nie je veľký, ale radšej nech to ide preč aj kvôli tej anemii.nemyslim si, že by Ti brali maternicu kvôli tomu
Myomy polypy cysty majú žiaľ ženy bezne

dadus_ka
10. jún 2018

@monika123654 ano stretla moja mama to mala diagnostikovane a vybrali jej maternicu. Je to narocny zakrok. Povedali jej ze z toho moze vzniknut rakovina a preto je lepsie tu maternicu vybrat no ona uz mala svoj vek aj 2 dospele deti

sirell
10. jún 2018

ja som s myomom bojovala niekolko rokov, po 2. porode pomaly rastol, operaciu som odkladala. Skusali sme hormonalnu liecbu, nepomohlo. Nakoniec som sa odhodlala na vybratie maternice a lutujem len to že som to tak dlho odkladala. Vyriesil sa kopec mojich zdrav. problemov - silne krvacanie pocas menzesu, anemia, oslabena imunita...

jameena
10. jún 2018

Ja mam 2, zistili mi ich keď uz som bola tehu, silnu menstruaciu a bolesti som mala od 13 rokov, nebrala som to ako symptomy. Počas tehotenstva vyrástli na 12 a 8 cm, aj som si poležala v nemocnici so zápalmi maternice, našťastie som dcérku donosila, aj ked musela ist cisárskym. Este na intenzivke sa ma lekar pytal, ci chcem dalšie deti, že by mohla ist maternica preč, a to som mala 30 rokov! V žiadnom prípade by som do toho nešla, našťastie moj gynekológ je super, on len hlavou krutil neveriaco ked o tom počul, že veď to má obrovský dopad na hormonálny systém ženy, atď. Po porode isli dole na 5 a 2cm, takze super, uz len dalsie babo, nech sa stratia uplne. Lebo ako ako mi povedal na ultrazvuku jeden lekar, najlepším spôsobom prevencie myomov a zároveň liekom je tehotenstvo;)

monika123654
autor
11. jún 2018

@sirell bed Toto ja nechcem nic natahovat a odkladat radsej by son podstupila na vybratie maternice....kedze uz deti ziadne neplanujeme ved mam krasne tri zdrave deticky ,radsej chcem byt plne funkcna pre ne.

monika123654
autor
11. jún 2018

@eliska13 mozem vediet any ho mas velky ??

bielavila
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bielavila
11. jún 2018

@monika123654 fuha a ty si vies predstavit ak vazny to je zasah vybratie maternice? Predcasna menopauza ,navaly, zmeny nalady, priserne hormonalne zmeny, bolesti pri sexe, suchost posvy atd... 5 cm myom ti bez problemov vyoperuju laparoskopicky a mas pokoj

bielavila
11. jún 2018

@adma11 ano otehotnela uz druhy krat bez problemov

neperliva
11. jún 2018

Aby som dala na poriadok niektoré "overená" informácie. Vybratie samotnej maternice nespôsobuje predčasnú menopauzu a s tým vymenované problémy. To je len, ak sa vyberajú aj vaječníky, a to sa pre myóm na maternici nerobí (je to v prípade, že sa maternica vyberá pre podozrenie na zhubné ochorenie - nález na krčku, alebo na endometriu). V závislosti od veľkosti a lokalizácie myómu a celkového počtu myómov je možné len vybrať myóm so zachovaním maternice.

truthy
11. jún 2018

Kamaratke teraz brali maternicu. Ma 3O.... Uz v podstate nebolo inej cesty. Vajecnik jej nechali len jeden a povedali tak, ze aj ked ostal uz len jeden, tak predcasnej menopauze by sa mala vyhnut

monika123654
autor
11. jún 2018

@truthy ahoj a aky velky myom mala?? A ako dlho ho mala?? Ja som bola dnes u doktora povedal ze sa to bude sledovat ci myom rastie ja mam an cystu na vajecniku ....MBE myom Robi dost tazkosti co moj lekara odignoroval.dnes som volala druhemu lekarovi take v stredu idem zase k nemu

truthy
11. jún 2018

@monika123654 7x5 mala ona... Polroka ho mala... A ty ho mas ako velky?

monika123654
autor
11. jún 2018

Ja ho nemam taky velky doktor mi povedal ze je velky 5cm a ze sa to bude este sledovat ci narastie viac o vobec neregistroval to ze ja mam s toho tazkosti.

eliska13
11. jún 2018

@monika123654 tak si mu to mala prízvukovat, že Ťa to boli pri sexe ci bežne.

eliska13
11. jún 2018

@monika123654 môj bol 3 cm najprv len pozorovali potom ma bolelo pri športe, sedení a nakoniec anemia a išiel von