Na prstoch a intímnych častiach mám vitiligo

lauren223
1. júl 2021

Dobry, objavilo sa mi vitiligo. Mam ho na prstoch a na intymnych partiach. Kozna lekarka mi zatial odporucila Vitix gél, ktory si natieram. Len som sa chcela spytat ci ten gel mozem pouzit aj na intimne partie? A ake mate vy skusenosti s vitiligom?

katka17787
1. júl 2021

@lauren223 ahoj manžel ho má od 3 rokov , skúšal všetko a v podstate nič nezabralo . Žiadne zázračné krémy . Niekde sa mu vytvoria nové, iné zacelia, ale za celé tie roky neprišiel na to ,žeby mu niečo konkrétne zaberalo. Existujú na leto opaľovacie krémy špeciálne na vitiligo tak na leto by som skúsila túto možnosť a v zime tá to podľa mňa až tak obmedzovať nebude ,keďže dlhé oblečenie veľa zakryje 🙂 každopádne z našej skúsenosti ti môžem odporučiť len to ,aby si do liečby či zázračných prípravkov veľa neinvestovala, nemá to cenu. Ja som mimochodom čítala ,že pomáha rocinový olej a aj som ho kúpila ,ale manžel to nepoužíva , jemu vitiligo nevadí a mne tiež nie 🙂 ale skúsiť to môžeš 😉

katka17787
1. júl 2021

@lauren223 prepáč nimbovy olej , teraz pozerám, že som napísala blud 🙂

lauren223
autor
1. júl 2021

@katka17787 Dakujem pekne, ja len preto sa snazim pretoze ja uz jednu autoimunitnu chorobu mam a naozaj som nechcela dalsiu. A fakt ja sama neznesiem pohlad na flaky ako je napriklad vitiligo, pretoze mam trypofobiu uz od malicka a proste naozaj, aj ked chcem nemozem, tak dost sa bojim ako to budem znasat na mojom vlastnom tele.

katka17787
1. júl 2021

@lauren223 mrzí ma to a rozumiem , predsa my ženy to znasame citlivejšie ,ale ak ti môžem poradiť , skôr sa zameraj na krytie, ako na liečbu. Udajne to vitiligo ide ruka v ruke aj s inými autoim.ochoreniami a u nás resp.v prípade manžela to tak naozaj je. Skús tu nimbu, prípadne ten opalovak ... Ten vitic čo viem je dosť dráhy, ale veď keď Chces skús jedno balenie ,možno ti pomôže. A zas jedno balenie tá až tak veľa štát nebude. Ináč ešte jedna vec, používaj 50 faktor na slnku , neopali tá a tým pádom ti to nezvyrazni rozdielnosť pokožky a faktom je ,že pobyt na slnku s foktorom asi pomáha, ale na tvári manžel vitiligo nemá, resp.minimalne . 🌞 Nie je vôbec vidieť . Tak držím prsty a všetko dobre. Musíš len skúšať, čo ti bude vyhovovať.🌼

lauren223
autor
1. júl 2021

@katka17787 Dakujem pekne😀

3009
1. júl 2021

@lauren223 ja mám vitiligo na rukách, na tvári, ale tam to nie je moc vidieť aj na intímnych miestach. Nedá sa s tým nič robiť, len natierať 50 opaľ. krémom ak ideš na slnko alebo zakrývať. Vyliečiť sa to nedá. Ja ho mám už 20 rokov.

qetka
15. júl 2021

ahoj, ja mam vitiligo nieco cez 15 rokov a mne teda pomohol vitix gel velmi. Ale on v podstate podporuje opalovanie, Cize ja som si dala na biele miesto vitix, vedla 50tku ochranny faktor a opalovala sa. Biele miesta mi zruzoveli a neskor stmavli, ostatne ostalo a vyrovnalo sa mi to. Na miestach, kde sa neopalujem ho stale mam. Na rukach a na tvari sa mi to posuva, daco zmizne, ine sa opali, dalsie sa zas zjavi. Nemam to az tak strasne, v podstate to ludia ani nevidia, pokial si cez leto nezabudnem vitix natierat 🙂 Chodila som aj na koznu kliniku, na tie specialne solarka, fungovalo to, ale trebalo chodit casto 🤷‍♀️

zdencaaaa
4. apr 2022

@lauren223 ahoj, vitiligo mam uz cez 25 rokov. Mam ho v rôzne veľkých ložiskách po celom tele. Ma ho aj môj brat, obom nám to zacalo v 11 rokoch. Ja mam ešte dve pridružené autoimunitne ochorenia. Momentálne sa mi pigment vracia a ložiská pomaly miznú. Môže to súvisieť s mojou liečbou myasthenie gravis a to je prednison a imunosupresiva. Som aj po ťažkej operacii tymusu, detskej žľazy.s vitiligom som sa naučila žiť, nie je to nič strašné, sú aj horšie choroby ako napríklad ta moja myasthenia. Používaj vysoký faktor na opalovanie

saunaster
12. jan 2023

@lauren223 Ahoj, vyliečiť sa to dá, ale chce to pevnú vôľu, zmenu životného štýlu, stravy. Kamarát mal vitiligo a po istom čase liečby sa jeho koža repigmentovala, biele škvrny zmizli. Aj na intímnych partiách. Jemu pomohli ľudia z vitiligoshop.sk Skús sa na nich obrátiť aj ty, isto ti pomôžu tiež. 🙂