Nádcha už 2 týždne

ria168
6. mar 2017

Viete mi poradiť niečo na nádchu, manžel ju už má 2 týždne, nosné kvapky nezaberajú, už je z toho dosť nervózny, neviem čo mu kúpiť či nejaké homeopatiká alebo čo, nech mu to prejde, nejaká vaša skúsenosť s niečím čo by ste mi odporučili ??? Ďakujeeem

sissy27
6. mar 2017

@ria168 modafen, ale neužívať na noc
ak kvapky do nosa používal viac ako týždeň, tak je možné, že tam je problém - vzniká na nich závislosť, čím viac používa kvapky tým viac opúcha sliznica a má pocit plného nosa
príčinou môže byť aj alergia, tuším už čosi začalo kvitnúť, vyskúšaj nejaké voľnopredajné antihistaminiká z lekárne

ria168
autor
6. mar 2017

@sissy27 bol chorý pred týždňom, lebo v januári to nevyležal a vrátilo sa mu to, dával si kvapky to je pravda, len neviem či každý deň.ja som tiež na tom podobne, prešlo to aj na mňa, ale tým že som tehotná mám obmedzené možnosti v nejakých liekoch a ani nechcem si veľmi niečo dávať.
Musím mu niečo vymyslieť v lekárni, nech mu to pomôže, ďakujem za radu

sissy27
6. mar 2017

@ria168 ty ako tehotná veľa nevymyslíš, ale skúste obaja ešte preplachovania nosa morskou vodou - je na to taká konvička... a hlavne u teba ako u tehotnej sa skôr asi jedná o tehotenskú nádchu, to ozaj len prežiť...

sykorkauhliarka
6. mar 2017

@sissy27 tehotenska nadcha to co je ? :D

sissy27
6. mar 2017

@sykorkauhliarka no to normálne existuje 🙂 veľa tehotných máva "nádchu" (pocit plného nosa), súvisí to so zvýšeným prekrvením a teda aj opuchom slizníc.

sykorkauhliarka
6. mar 2017

@sissy27 jaj takto.. mne dost tiekla krv z nosa...ale to by musela byt blba casova zhoda