Nadúvanie a odgrgávanie

siskaa86
20. okt 2020

rada od Vás na trávenie nadúvanie aj odgrgávanie
jem veľa vlákniny zelenina napr
strukoviny som už vyhodila aj mliečne veci aj múku, inak gastro ok
pozerala som betain HCL a mastichu

akinom0077
20. okt 2020

uprava stravy, sama musis zistiti co ti travenie zhorsuje a naopak sebapozorovanim a probiotika najst vhodne ktore vyhovuju tebe a uzivat fakt dlhodobo a pravidelne, ja uzivam januari budu 2 roky, travenie sa zlepsilo, vyskusala som mnohe a vela z nich boli doslova vyhodene peniaze ziadne zlepsenie, ale nasla som si dvoje ktore mi vyhovuju a vyhovuje mi uzit to vecer pred spanim na prazdne brucho. Fakt dokazu urobit zazrak. Nevrila som kym som nevyskuala. A mavala som problemy zlnikove aj s travenim aj s nepravidelnym wc....aj nafuknuta tak ze sa ma kazdy pytal ci som tehu uz mi bolo az do placu pri tych otazkach....bodaj..by ale ked to ma clovek z ineho dovodu a maju poznamky ze .... neni to prijemne.... posielam linky: https://www.benulekaren.sk/probio-fix-cps-1x30-...
https://www.benulekaren.sk/linex-forte-cps-28

siskaa86
autor
20. okt 2020

@akinom0077 ahoj
užívam probiotiká aj ja
na wc chodím to nie je problém skor záha a aj pocit naplnenia a nadúvania

ichbinich
20. okt 2020

@siskaa86
Ja som mala palenie zahy, k tomu pocit kamena v zaludku, takej tazoby a grganie. Nakoniec po gastroskopii z toho bol helicobakter... ☹ Tak som fasla trojo(!!!) antibiotik, nejak tie 2 tyzdne pretrpela, ale odvtedy klop-klop, mam pokoj.
Nemala som sa tak dlho trapit, ako som sa trapila. Daj sa vysetrit a potom budes vediet viac. Drzim palce.

zuzi56
20. okt 2020

Ja som mala najprv to grgani a bolesti žalúdka, išla som na gastro, nič nenašiel, ale dal mi atb neaky oprazol- neviem presne.
Pokoj som mala dlho, teraz po Adi 10 r. mám príšerne nafukovanie, bolesti z nafúknutá , a ak ma nenafukuje tak prdim ako robotník no smrad ukrutny😂
Najviac mi pomôže pancreolan , ale nesmiem strukoviny, cicer, vajca , cestoviny a smot. omáčka
A zdravá strava ako surová zelenina a prsia je moja smrt.

siskaa86
autor
20. okt 2020

@zuzi56 zuzi aj zo zeleniny? mna ano

zuzi56
20. okt 2020

@siskaa86 aj z čerstvej zeleniny v kombinacii z mäsom ,
Kamarát mal stále hnačky a bolesti brucha, jeho priateľka ho stala napchavala ovocím a zeleninou že je tlusty a musí zdravo zit, po návšteve lekára nesmie ani ovocie a ani zeleninu, to mu robí zle.

katkasav
20. okt 2020

Niekedy to môžu byť aj rôzne črevné parazity, pokiaľ máte možnosť toto dať vyšetriť, aj keď lekár niekedy "ich" testami toto nezistí.

siskaa86
autor
20. okt 2020

@katkasav kati máš s tým skúsenosti

smolinka024
20. okt 2020

a test na helicobactera si si nerobila? lebo toto su aj priznaky na neho. Da sa kupit v lekarni, pripadne ho urobia na gastre...

siskaa86
autor
20. okt 2020

@smolinka024 nemám robili mi

siskaa86
autor
20. okt 2020

Skôr tie parazity máme psov,ale stolicu som mala ok

akinom0077
22. okt 2020

@siskaa86 pomohli mi aj v pocite naduvania a nafuknutia. Ake uzivas a ako dlho?

siskaa86
autor
22. okt 2020

čo ti pomohlo?

pikuli
24. okt 2020

@siskaa86 možno že máš niečo so žlčnikom

siskaa86
autor
25. okt 2020

@pikuli nie to nemam

pikuli
25. okt 2020

Skús regalen od energy

siskaa86
autor
26. okt 2020

@pikuli to je čo

pikuli
26. okt 2020

@siskaa86 sú to také prírodné kvapky na trávenie

fogl1
30. dec 2020

@siskaa86 ja mam tie iste problemy mas aj nafuknute brucho a svrbi ta pri konecniku