Nafúknuté brucho - čo mi pomôže?

labela76
31. mar 2021

Ahojte už dlhšiu dobu ma trápi nafúknuté brucho. Stále mám pocit že tam mám vodu a cítim sa byt nafúknutá. Viete mi poradiť, pomôcť. Ďakujem krásne

anjelicek26
31. mar 2021

Tak idealne preventivne odcervit, clovek toto strasne podcenuje. Po kure treba probiotika aspon mesiac brat. Ked sa to potom do 6 tyzdnov nezlepsi, zacat si sledovat stravu, co ti robi zle a co nie, niektore potravinove intolerancie sa objavia az vekom.

vulka
31. mar 2021

Zmena stravy

jankapepe
31. mar 2021

@labela76 napíš svoj jedálniček plus pitný režim. Lieky, výživové doplnky.

ruzasipova
31. mar 2021

@labela76 Odsledovat, co to sposobuje. Ja som kedysi mohla vsetko, dnes ked sa prejem, po jarnej cibulke a po presiolenom jedle. Chcem tym povedat, ze niektore veci prichdzaju vekom.

kataina
31. mar 2021

@anjelicek26 ako sa treba idealne preventivne odcervit? Dik

anjelicek26
31. mar 2021

@kataina povedat obvodnemu, nech ti vypise lieky. Kedze mame aj domace zvieratka, deti sa hrabu v hline cele leto, robime to cela rodina preventivne 1-2x rocne. Ziadne vedlajsie ucinky a aspon viem, ze sme "cisty"... myslim, ze nam imunita za to dakuje, deti neboli chore styri roky ani jeden, predtym mal maly mononukleozu, ale to proste neoklames..

labela76
autor
31. mar 2021

@anjelicek26 môžem sa opýtať aké probiotiká by mi mohli pomôcť?

anjelicek26
31. mar 2021

@labela76 ja mam tieto, ale najlepsie poradit sa priamo v lekarni. https://www.amazon.de/Hochdosiert-Lactobacillus...

zuzi56
31. mar 2021

@anjelicek26 prosím tá, ako sa vola ten liek na odčervenie, môj maly mal tiež mononukleózu a ťažký priebeh, lekarka nám toto neporadila a ani nikto z lekárov.

kataina
31. mar 2021

zuzi56
mononukleoza nema nič spoločne s odčervovanim. Mononukleoza je vírusove ochorenie pečene, na začiatku môže vyzerať jak angina, zvacsia sa uzliny, Dr. dá antibiotiká, ale pri mononukloze sa antibiotika nepodavaju, takže stav sa môže zhoršiť,... a lieči sa dalej. Možno preto ste mali tažky priebeh, že Dr neurčila hned spravnu diagnozu. Nepotrebuješ dieťa odčerviť kvoli mononukleoze.

petruska19
31. mar 2021

@zuzi56 u nás sa odcervuje Vermoxom. Opýtaj sa dr.