Nafukovanie po jedle

timejicka
12. nov 2016

Chcela by som poradiť 🙂 Možno máte niekto problem ako ja.Po jedle ako napr.franc.zemiaky,kapusta,strukoviny ,biele pečivo a ani neviem čo ešte všetko...ma neskutočne pichá v bruchu ,nafukuje ako keby v črevách to nepracuje...ak máte niekto taky isty problém ,čo Vám pomáha?Viem,že najlepšie sa vyhýbať takým jedlám ale už ma to štve😞.Idem si skusiť dať espumisan lebo prasknem ...😀

janinah
12. nov 2016

vyšetriť žlčník

timejicka
autor
12. nov 2016

@janinah vsetko vysetrenie som tento rok absolvovala aj fibroskopiu...ale kvôly inym problemom a všetko bolo ok...mňa neboli žaludok ale spodok brucha ...napr.dnes som zjedla naobed franc.zemiaky a teraz už asi hodinu mam čreva ako keby "pomotane"brucho nafuknute s pichanim ako keby klince mi pichali

lucinka511
12. nov 2016

@timejicka ja to mam tiez a napr dnes som zjedla kapustu a tusim prasknem.neviem mne to pride na lenive creva alebo drazdive crevo...

mihula
12. nov 2016

@timejicka ja mam tento istý problem,tak cakam kto poradi

timejicka
autor
12. nov 2016

@lucinka511 presne tak...asi poriadne lenive😀ja uz mam z toho nervy ,lebo bud to nemozem zjest ...radsej to nechcem ,ked viem ako to dopadne ...ale niekedy neodolam...a dam si to poto odtrpim...a co pomoze Vam?

lucinka511
12. nov 2016

@timejicka ja cakam kym nevyfucim☺ nic neberiem.teda ziadne tabletky .cakam kym odfucim

timejicka
autor
12. nov 2016

@lucinka511 no to by som aj ja cakala ale to nestastne pichanie uuuff😓

janka279
12. nov 2016

@timejicka ja som to mavala po smotane a masle. Taktiez po strukovinach. Cicer je pre mna zaberak. Pomohlo mi vyradit tieto potraviny co najviac. Kupujem si bezlaktozove produkty. A ked si dam z casu na cas aj tieto potraviny, tak to nie je take hrozne. Mne espumisan nepomohol napriklad.

dexter2016
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
timejicka
autor
12. nov 2016

@janka279 hej aj ja pravdepodobne zo smotany lebo do franc.zemiakov davam smotanu a dnes som ich jedla...😞

euphoria
12. nov 2016

to moze byt laktozova intolerancia.. ja som s nafukovanim a bolestami brucha mala take problemy, az som skoncila na gastroskopii a vysledok laktozova intolerancia

janka279
12. nov 2016

@timejicka tak tu nepomoze espumisan, ale odstranit pricinu. Skus bezlaktozove produkty. Pripadne, laktazove tabletky. Pred jedlom obsahujuce mliecne vyrobky si daj jednu, dve tabletky a laktaza ti pomoze rozlozit laktozu. Nemalo by ta potom tak nafukovat.

lucinka511
12. nov 2016

@janka279 ja mam na ranajky jogurt. a nenafukuje ma. alw ked sa najem poobede alebo vecer. a niekedy jem to iste a jeden den ma nafukuke.druhy nie. no dnes to bolo z kapustnice.

murka2222
12. nov 2016

Ja mám ten istý problém,mám pocit že ma nafukuje po všetkom čo zjem.

gabrielkaa
12. nov 2016

ja mám ten istý problém. čítala som už všeličo a čo ma zaujalo bolo, že za tým všetkým môžu byť aj parazity v črevách... Može to byť príčina ale aj nemusí 🙂

janka279
12. nov 2016

@lucinka511 aj u mna je to raz lepsie, raz horsie. Ale od kedy som znizila prijem laktozy, tak je to omnoho lepsie. Ja som mavala presne to, co @timejicka. Nafuklo ma, az ma pichalo v crevach, bolelo. Teraz je to rozhodne lepsie. Sem tam si dam aj cestoviny so smotanou (normalnou, nie bezlaktozovou) a v pohode. Inokedy ma hned nafukne. Mam pocit, ze to zavisi aj od toho, ako sa mnozstvo jedla s laktozou naakumuluje pocas dna, pripadne pocas nasledujucich dni. Ked si to vezmem, laktoza je takmer vsade. V restauraciach je minimum jedal bez mliecnych vyrobkov.

maluri
12. nov 2016

@timejicka moja mamina ma rovnaký problém (resp. mala 🙂) a ešte k tomu ju zo všetkého bolel žalúdok a mala celkovo veľmi zle trávenie. Ja sa snažím hľadať pomoc v prírode preto som sa zašla poradiť a jedna milá pani v obchode so sypaný mi čajíkmi mi poradila čaj "bylinkové zlato" od Sunny Tea 🙂 píla ho 2 týždne po 2 šálky niekedy len jednu a niekedy aj zabudla 😀 a trávenie sa jej upravilo na výbornú 🙂 nevýhodou je trpká chuť kvôli obsahu paluby, ale ona si na to vraj zvykla 🙄 ja si ho dávam keď mám nejaký žalúdočný problém a zaberá už po prvej šálke 🙂 držím palce aby sa to napravilo 😉

maluri
12. nov 2016

Oprava: obsahu paliny, nie paluby 😃

alexa358
12. nov 2016

Mne zaberá propolis v kvapkách, ale prírodná verzia...na cukor si nakvapkám 20 kvapiek a mám po probléme po 5 minutách. Teraz ho užívam každé ráno, preventívne a trávenie sa mi zlepšilo, brucho tiež bolelo dávno a to jem aj také, z čoho ma pred užívaním propolisu bolelo. Neviem či pomôže aj vám, ja som toho poskúšala už tiež dosť a toto mi zatiaľ zaberá 😊 😉

manuskazv
13. nov 2016

Odporucam articokovy sirup, je perfektny na nafukovanie a podobne zaroven sa precistite http://www.justnahrin.sk/produkty/articokovy-napoj plus nasadot aj probiotika....pre viac info kludne sprava

milkosk
13. nov 2016

najlepsie pomoze prejst sa alebo si zacvicit. z volne dostupnych liekov by som odporucil espumisan alebo pancreoolan, najdete ich napriklad na www.pilulka.sk a ak by ste chceli si uplatnit zlavu nech sa paci posielam zlavove kody http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/

katarinamarkova
13. nov 2016

@timejicka čo piješ k daným jedlám?

timejicka
autor
13. nov 2016

@katarinamarkova pocas jedla nezapijam jedlo ...a pijem väcsinou cistu vodu

katarinamarkova
13. nov 2016

@timejicka prečo počas jedla nezapíjaš?
čistú vodu - sýtenú? nesýtenú?

timejicka
autor
13. nov 2016

Nesytenu...nemozem perlivu.

katarinamarkova
13. nov 2016

@timejicka minerálku, či čistú vodu z vodovodu?

katarinamarkova
13. nov 2016

@timejicka
@timejicka a prečo počas jedla nezapíjaš?

murka2222
13. nov 2016

Ja tiež pijem len čistú vodu bez bubliniek. Ak by som vypila bublinkovú asi by ma roztrhlo.

timejicka
autor
13. nov 2016

Nezapijam lebo pocas jedla by sa nemalo zapijat...preco ?

timejicka
autor
13. nov 2016

@katarinamarkova cistu vodu z vodovodu