Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nález na obličke

svettopanok
17. apr 2015

Kočky idem na Vás s prosbou. Mám papier od lekára z vysetrenia CT. Neviem sa v tom vyznat, vedel by mi niekto pomôcť ? ☹ ☹

trgypadl
17. apr 2015

@svettopanok co tam je napisane?

svettopanok
autor
17. apr 2015

Nález :
CT horný abdomen/ nat. + KL /, MPR - Cor , Sag,Tra / F: Nat., Ao , Ven ,
Del :
V pravo v strednej a dolnej tretiny pozorovat objemny,nepravidelny, polycyklicky,nehomogenne sa sytiaci TU velkosti 95x72x120mm..okolity tuk nehomogenny s jemnymi spikulaciami.popisovany TU tesne nalieha na c.ascendens,
V zavere :drobna cholecystolitiaza.

svettopanok
autor
17. apr 2015

@trgypadl Viete mi pomôct? 🙂

trgypadl
17. apr 2015

@svettopanok to si prepisala upllne vsetko,???v zavere mas popisane len zlnikove kamene

svettopanok
autor
17. apr 2015

@trgypadl
Záver :
Objemný TU pravej oblicky s intímnym kontaktom na popis štruktúry - z CT obrazu nemožno jednoznačne vylúčit ich prípadnú infiláciu V.s. cysta 6. seg. heparu . Sups. drobná cholecystolitiáza.

V pravo v oblasti strednej a dolnej tretiny pozorovat objemný nepravidelný , polycyklický , nehomogénne sa sýtiaci TU, velkosti 95*72*120 mm (LLxAPxCC) v renalis vpravo a VCI bez zn. trombozy . Okolitý tuk nehomogénny s jemnými spikuláciami - v.s. infiltrćia .
Popisovaný TU tesne nalieha na c. ascendens, ktroého steny vsak niesú zhrubnuté - však okrajovú nfiltráciu nemožno vylúčit.
Spikulácie z TU jemne zasahuju i k D1 a D2 úseku duodena .

trgypadl
17. apr 2015

@svettopanok liecis sa na nejake konkretne ochorenie?

svettopanok
autor
17. apr 2015

Iba vysoky krvny tlak , nieje tam nic spomenute s rakovinou alebo tak? 😒 ☹
@trgypadl

trgypadl
17. apr 2015

@svettopanok za akym ucelom Ta poslali na CT??lekar sa k tomu vobec nevyjadril?

trgypadl
17. apr 2015

@svettopanok nebude lepsie komunikovat cez ip?

svettopanok
autor
17. apr 2015

@trgypadl napisem ss 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli