Narazený necht pod gélovým nechtom

flower24
24. sep 2016

Ahojte, poradte prosim, co robit. Narazila som si silno malicek s gelovym nechtom az tak, ze sa mi odlupil (alebo zlomil, neviem) moj necht od lozka a vycnieva. Uz je dlhy a tak si ho stale niekam zavadim, udriem a pod. a potom ma priserne boli. Uz mi aj zakrvacal a pravdepodobne mi zacina pod nim hnisat. Radila som sa s manikerkou, kedze som chcela dat gelace dole, no povedala, ze mi to nemoze spravit, kym sa mi neht nezahoji. Ze si to mam dezinfikovat a nelepit. Mate s tym niekto skusenost? Co mam s tym este robit? Dakujem za kazdu radu.

tajka1986
24. sep 2016

@flower24 ja mam gelace uz 10 rokov a presne viem aka je to bolest. Sem tam sa to stane,neda sa riziko odstranit uplne aj ked si clovek dava pozor. Poradila ti dobre lenze s takym prstom je fungovanie tazke. Prelep si aspon cez den nech to nemas take citlive a hned ako to bude mozne zas odlep a nechaj vetrat. Ak mas framykoin skus si to potriet ak sa k rane da dostat(neviem ci ho mas rozlomeny a este drzi na tvojom nechce alebo odletel komplet)pripadny zapal eliminuje a nebude tak boliet...

flower24
autor
24. sep 2016

@tajka1986 Dakujem za radu. Ja ich mam 2x. v zivote a hned toto 😒 Gelac mi este silno drzi na mojom, prave to, ze je tak silno "nalepeny", ze sa mi namiesto toho, aby sa mi pri naraze odlupil, tak sa mi odklanaaj s mojim nechtom od lozka ☹

sunny8
25. sep 2016

@flower24 mne sa to tiez vzdy čelní pacilo pekne upravene gelove nechty ALE raz som ich mala dva dni a s velkou bolestou som ich musela dat dole a velmi som lutovala ze som si ich dala urobit ... Par hodin potom ako som ich mala urobene ma strasne zacali svrbiet bruska prstov a doslova mi horeli ocerveneli opuchli tak fajn zacala som si ich odlupovat dolu ...bolest plac no nikomu by som to nepriala zazit vsak vies ako silno na druhy den drzia .. A ked som pozrela na svoje nechty skoro so mnou hodilo do zeme ... Kozticka popalena poleptana krvava rozozrana do masa az ... Nechty puknute zlomene zrastene s koztickou. . viac ako mesiac sa mi to hojilo umyvanie riadu ci obycajne zapinanie gombikov bol pre mna bolestivy ukon... No odvtedy za mna NIKDY VIAC ! Urcite si to prelepuj a skusaj davat nejak dolu nie je to sranda

sunny8
25. sep 2016

Za prip chyby sa ospravedlnujem telefon mi prepisuje 😂

sardinka336
25. sep 2016

@flower24 ak ti to začina hnisat prečo nejdeš na pohotovost aby ti to vyčistili - pripadne strhli? Co ti pomoze manikerka? Potrebuješ odbornu pomoc...nechapem fakt, budeš sa radšej trapit pán boh vie kolko dni...az si tam nezenieš nejaku sepsu a pojdeš na čistenie. Moj muz zavadil palcom na nohe tak nešťastne ze do druheho dna uz sa mu tahal zapal po lytku, evidentne hnisave , smer Kramare a nechet mu strhli. Tak samozrejme nikto sme nevideli ake to mas ale ja by som s tým iste niečo robila - tu na nete to neporiešiš.

flower24
autor
25. sep 2016

@sardinka336 Myslíš že to nechávam tak a len tak z nudy píšem? 🙂 Vsak prave preto, aby som si pomohla. Cistim si to sama dezinfekcnym prostriedkom a hojím masťou. Manikerka, ktora sa tomu venuje, je ten človek, ktorému verím určite viac ako hocakemu lekárovi na pohotovosti, co možno gélové nechty vidi 1x. a riešenie vidí len v strhavani nechtu. Nemienim si ešte viac ublížiť a zničiť necht. Ak by to však u nej nešlo, pôjdem na chirurgiu.

flower24
autor
25. sep 2016

@sunny8 Uf, to by ma odradilo od gelacov navždy. Kto ti to robil? Ja som ich mala v pohode, kym som si ho tak nenarazila...Dávala som si len kvôli svadbe, inak bežné nenosím.

aristka
26. sep 2016

@flower24 ak to nemas na povrchu prasknute .nic s tym nerob .max gilotinou skrat nech a spevnuj leukoplastom .pekne to vyrastie .vydrz aj bolest pominie .kludne hod foto .ci by nebolo dobre skratit gilotinou ....

flower24
autor
26. sep 2016

@aristka Gelovy nemam prasknuty a na svoj nevidim. Ale tipujem ze nie. Akurat ze oddeleny od lozka s tym gelovym 😒 Idem za manikerkou, tak som zvedava. Tipujem, ze skrati.

aristka
26. sep 2016

@flower24 nech ti ho skrati a oblepuj .pekne to vyrastie ...gelace su ako tvoje .bohuziak poskodi sa aj tvoj necht ....ale da sa to doporiadku len trosku potrva.

flower24
autor
26. sep 2016

@aristka Skratila, povedala, ze to mam dezinfikovat a dat si tam mast na zapal, lebo vznika. A obvazovat, ked pojdem von. Pockat kym dorastie moj necht. No prisla jej tam nejaka znama, ze nejaka "doktorka" a ta ze mam ist na chirurgiu strhnut ho. Lebo ze to aj tak samo odpadne a bude velmi boliet. Ale ze aj po strhnuti bude velmi boliet. V lekarni mi zas magistra povedala, ze mala podobny problem s nechtom na nohe a ked jej sam odpadol, vobec to nebolelo...tak som na pochybach. Bojim sa ist k chirurgovi na strhnutie desne, no aj zapalu a prip. otravy krvi...

aristka
26. sep 2016

@flower24 nedavaj si to strhnut .ak je to az do mäsa .oblej betadinou a kup si cosmopor lepky a prelepuj .vyrastie to samo ...bolest postupne ustupi ...ak by sa ti nieco nezdalo kludne mi to odfot ....

natal12
10. nov 2018

Čaute 🙂 mám svoje gélové nechty (nie umelé. Sú to moje vlastné!)a dnes robote na palci som zaprela niekde a zlomil sa mi ☹️😭 bolesť jak hovado, krvácalo mi to.. lenže on sa mi zlomíl až tak že vidno tu kožu spopod nechta😲☹️ a ešte tam drží ten nechet. Trošku som ho zostrihala ale viac nie boli to a drží mi to na kúsku. Kolega mi nanho dal leukoplast zalepil mi to a trošičku stiahol preto aby som zas niekde nebrnkla s tým,aj keďsom mala pracovné rukavice bolo bolo cítiť 😕a tá bolesť. Krutá 😩 a teraz baby čo poviete mám ísť nechtarke nech mi ho dá dole i ošetrí alebo čo mám spraviť?ja to sama dole nedám bojím sa!,,