Našla som si malú hrčku. Môže to byť vážne?

karolinava
31. máj 2013

ahojte vsetky maminky aj nemaminky,trosku mi je neprijemne tu pisat o takychto intimnych veciach,ale mam velky strach a bojim sa ist aj k lekarovi aby ma neposlal do nemocnice....tak aby som upresnila moj problem....dnes som si nahmatala dole v rozkroku medzi stehnom a vaginou malu ale bolestivu hrcku,viem ze uz som to raz mala,ale akosi sa mi to stratilo a nevenovala som vtedy tomu taku pozornost,ale vtedy bola ta hrcka malinka ako maly hrasok a teraz je vecsia ako mala fazulka a na dotik ma to pobolieva,bolest je taka ako keby to bol maly podkozny vriedik,ma s tym niekto skusenost,moze to byt len podkozny vred,vyskytuje sa aj na takychto intimnych miestach u zeny?

xlucia
31. máj 2013

podkozny vred, zapalena uzlina.. hocico

saska.t
31. máj 2013

takto sa prejajvuje zdurena uzlinka,ktora sa nachadzaa aj v tychto partiach,za normalnych okolnosti do 7 dni prestane boliet a zmensi sa,nic katastrofalne,ak nie treba navstivit Dr.

anjelicek26
31. máj 2013

Tam v tom mieste su uzliny, hlavne sa ukludni. Ak sa s nou da pohybat, je to pravdepodobne ono. Zle hrcky su tvrde a nepohyblive. Napriek tomu k lekarovi ist a dat si to potvrdit je priorita c. 1 a najskor. Budes lepsie spavat.

dejnas
31. máj 2013

môže to byť hocičo.... na diaľku ťa nezdiagnostikuje ani špecializovaný lekár, nieto kočky sediace za počítačom... máš to na rovnakom mieste?
ja som mala podobnú hrčku, veľkosti fazuľky - no po pár dňoch zmizla sama, išlo tiež len o podkožný vriedik, na dotyk bolelo...
sleduj sa, ak to dlhší čas nezmizne, resp. narastie, radšej choď k dr.

sirinka
31. máj 2013

Zrejme uzlina... Otazka je, preco je zdurena... Takze sup na gyndu....

mistrall
31. máj 2013

moze to byt lymfadenitida - zapalena uzlina, ako ti pisu kocky, alebo tzv. folikulitida, cize zapaleny korienok chlpka napr. po holeni, cize vyplnene najskor hnisom..tazko povedat..najlepsie nech to vidi chirurg .resp. gynekolog..aj bude gynda vylucena(nejaky gyn zapal atd.), castokrat to vyriesi chirurg

aristka
31. máj 2013

tu strach nie je na mieste,treba ísť k dr.len ten ti pomôže ,môže to byť zapálená bartoliho žľaza alebo ako hore píšu,zapálený folikul chĺpka,inak ak by ti išlo o život,tiež by si nešla do špitála... 😉

svano
31. máj 2013

Aj ja som mala hrčku,sice na inom mieste, ale bola to rakovina. Bolo to hrozné obdobie, mám 3 deti a najmladšia dcérka vtedy mala iba 1,5 iroka. Dodnes som sa z toho nespamätala.Určite nečakaj a bež k lekárovi.Držím palce.

vianocka25
10. feb 2016

Ahoj ja man tiez tam hrcku dr. my povedal zdurena uzlina mam to uz asi rok pracujem v studenom prostredi a dvyham taske bedne nechce my to odist neviete my nato nieco poradit boli to len pri dotiku dakujem

lusy002
23. apr 2017

@svano ahoj a na jakon mieste si to mala?lebo aj mne sa urobyla taka pohybliva hrcka vznutra na velkych pyskoch taka pohyvliva,nebolestiva taka asi 2 cm a mam to tak hlbsie

svano
23. apr 2017

@lusy002 na prsníku.

lusy002
23. apr 2017

@svano aha aj ja som mala naštastie to bola beginna hrcka

tinusicka
21. máj 2017

Ahojte ziebky. Ja som nasla takuto hrcku na ruke. Neviete co to moze byt?

majkam6
21. máj 2017

ja som nieco podobne mala a museli to operovat.bola to zapalena bartolyho zlaza.nic vazne za 3dni doma.a manzelske povinnost za mesiac ale sadnut som si mohla po dvoch tyzdnoch.takze odporucam gynekologa