Názor na používanie tampónov

aneta1020
7. jún 2014

ahojte zienky 🙂 pouzivate tampony? ak ano,ake? pouzivate aj v noci? aky mate celkovo nazor na ich pouzivanie?!

frozenelza
7. jún 2014

@aneta1020 pouzivam nonstop...den noc...ja by som s vlozkou nezaspala...pouzivam z Lidlu a ku koncu OB mini, pouzivam uz cez 20rokov 😉

seahorse27
7. jún 2014

Na noc ich neodporucaju ani gynekologovia. Mne sa najviac pozdavaju o.b. pro comfort. Moj celkovy nazor je taky, ze nevadia pocas dna, ale musia byt dodrzane urcite pravidla: dokladne umyte ruky pri vymene a pravidelna vymena po 3 hodinach, aby nedoslo k syndromu toxickeho soku. Na noc urcite nie. Asi tak 🙂

lili_mia
7. jún 2014

Ak musím, tak musím, napr. pri cestovaní, či pri náročnejšom dni v práci. Ale na noc vložka, aj pre pocit, že mi tam trochu prevzdušní. Ak zacítim mokro, tak vymením. Používam tie z lidl.

beruska141
7. jún 2014

nepouzivam uz vobec, odkedy som citala odbornu studiu o tom, cim sa bielia, ze uvolnuju do tela toxicku latku dioxin. nevedela som bez nich byt, ale nasla som nahradu - menstruacny kalisok a som nesmierne spokojna 🙂

simi229
7. jún 2014

Taktiež ich používam už možno 5.-6. rokov. Najčastejšie O.b alebo Kotex-ky. 🙂

drobcek26l
7. jún 2014

Ja používam iba tampóny aj cez deň aj v noci, vložky si dávam tak akurát posledný deň keď už je MS slabšia. Som s nimi spokojná a tiež kupujem najčastejšie Kotex alebo OB

babulina
7. jún 2014

Cez den pouzivam probioticke tampony a v noci vlozky

saska.t
7. jún 2014

@aneta1020 pouzivala som dlhe roky den/noc,ale odkedy mam 6 r.menstruacny kalisok nemozem sa stazovat a je to omnoho pohodlnejsie a zdravsie ako tampony,vlozky som pretrpela len po porode,inak ich priam neznasam

sissy27
7. jún 2014

@aneta1020 tampóny už asi "100" rokov,značky rôzne, najčastejšie ob alebo tampax, ale je to v podstate jedno,účel splnia všetky rovnako. Ak viem, že nebudem spať viac ako 6 hodín, tak aj na noc,ale to je max, inak mením po 3-4 hodinách, v prípade potreby aj skôr, nikdy som nemala žiadne problémy. Toľko ospevovaný hit kalíšok je pre mňa neprijateľný z hygienického hľadiska, neviem si predstaviť výmenu napr. v práci na spoločných toaletách,kde sa bežne pri umývadle stretneme s kolegyňami...

lili_mia
7. jún 2014

@beruska141
@saska.t Baby a ten kalíšok, chápem ako sa používa, ale tá výmena mi nie je jasná. On sa naplní, ja si ho vyberiem, vylejem a potom znova dnu? Či dať iný a ten použitý potom vymyť? Neviem si predstaviť ako ten istý ešte predtým vymyjem a som na pracovných záchodoch.

jajona
7. jún 2014

keďže som na MD, čiže väčšinou stále doma, tak používam vložky. ale keď niekam ideme, tak si dám tampón. v noci používam len vložky...

anatalia77
7. jún 2014

Baby,co sa tyka kalisku,tak sa odporuca mat 2,prave pre pripad vymeny mimo bytu. Vlastne aj doma je to tak lepsie,lebo ja mam oddelene wc,a nechcelo by sa mi behat s gatkami pod kolena do kupelne ho umyt.

beruska141
7. jún 2014

@lili_mia no je to troska komplikovane, ale urcite to stoji za to. vyberies, vylejes, oplachnes a zasa dnu. my mame vecka aj s umyvadlom v praci, takze je to v pohode. ak nemate, odporucaju nosit 0,5litrovu flasu malu v kabelke zo sebou, oplachnes a dnu.ja by som sa k tamponom uz nevracala, ani keby ich vyhram plny kamion 😎 a vojde tam vela, ked som mala slabsiu MS, tak az doma som si menila, netreba to po 8 hodinach, ci ako je to s tamponmi, uz si ani nepamatam

lili_mia
7. jún 2014

@beruska141 A pocitovo, ako by som .. no ja používam vložky a cítim, ked zo mňa tečie. Cítiť to aj pri kalíšku? To potom budem na vécku každú hodinu 🙂 A doma potom ako? My máme oddelené wc a kúpeľňu, tam asi tiež s pohárom vody..

simsalabim
8. jún 2014

@lili_mia samozrejme, ze je citit, ked poharik tecie...ked je uz "plny" (vacsinou 2/3 objemu), tak citit take "bublinkovanie" - jasny znak, ze poharik treba vyliat. Ak som niekede na navsteve, kde je oddelene WC a kupelna, poharik si nemenim na zachode, ale v kupelni - vytiahnem, vylejem, oplachnem, vlozim naspat. Povacsine so sebou nosim vlhcene utierky Laktacyd a ked musim ist na WC napr. v kine a vyliat poharik, tak ho poutieram utierkami. Resp. niekedy so sebou nosim malu flasku vody. Ale pri pohariku si treba uvedomit, ze sa vylieva tak 2x za den - rano a vecer, takze vylievanie poharika mimo domova je zriedkave.

A k tamponom - nepouzivam roky rokuce, od kedy mam poharik. komfort neporovnatelny, a navyse nehrozi riziko toxickeho soku.

hennyinnsbruck
8. jún 2014

Ja pouzivam tampony len do prace a v lete, na noc a ked som doma vlozky.tampony len ob-cka mini.

monika11m
8. jún 2014

ja len vložky pir tamponoch som mala orovske bolesti hlavne na zaciatku ciklu.aj ja som citala ze su tampony nezdrave ,tak ded to ma raz vitiect tak nech je tak...

saska.t
8. jún 2014

@saska.t kalisok staci menit 2x denne,menim rano aj vecer,takze ziadne verejne toalety nie su zapotreby a Doma si ho mozes krasne oplachnut,nikdy sa mi nestalo,ze by pretiekol a to prve 3 dni mam menstruaciu dost silnu,nie je to nehygienicke,kedze krv kym neopusti telo sa nerozklada... 😉 takze tie co kalisok nikdy nepouzivali by sa ani nemali moc vyjadrovat o Hygiene,kedze vobec netusia o com rozpravaju...

horana
8. jún 2014

Ja nedam dopustit na klasicke vlozky, mne vyhovuju, som na ne zvyknuta. Tampony su ale nenahraditelne ked idem plavat, do bazenu, na dovolenke pri mori a tak. Bez nich by sa nedalo, cize mi davaju v tomto slobodu a ja mam vodu rada.

Kalisok som vyskusala, ale neohromil, nejak mi tak vadi mat nieco vnutri stale, aj ked netlaci ani nic. Na prechodnu dobu ako ten tampon do bazena OK, ale dlhsie nez par hodin nie.

beruska141
8. jún 2014

@lili_mia necitim ani kalisok, ani vytekanie 🙂 a posledne leto som prezila uplne nadhernu dovolenku pri mori s rodinkou a MS 🙂 uplne bez obmedzenia 🙂

buba1993
8. jún 2014

Používam stále a neviem si to bez nich predstaviť. Používam OB /aj v noci / a príde mi to ako najlepšie riešenie...

guiseppinka
8. jún 2014

ja pouzivam tampony na prve 2 noci, ale kombinujem ich aj s vlozkou. niekedy sa mi stane, ze aj napriek tomu tu prvu noc preteciem. bez tamponu si noc neviem predstavit. inak cez den len vlozky. co sa tyka tamponov, tak najradsej mam kotex, tie mi vyhovuju. napr. ob mi vobec nevyhovuju, pretoze sa zo mna vysmykuju (netusim preco). len skoda, ze kotexy a rie v rakusku nepredavaju...

misaelka
8. jún 2014

@aneta1020 mila anetka aj ja sa priklanam ku kalisku ja ani neviem, ze mam menzes. uzasna vec a aj ekonomicka stoji cca 30€ na 10rokov. Jedno balenie tamponov 2-3 € takze uspora je znacna. a presne pokial nepouzivate, zbytocne sa vyjadrujete k hygiene. ja trpim tym ze mam nadmerne silny menzes a nemam potrebu menit ho v praci. vycistim rano a potom poobede, ked dojdem domov.mimo domu ozaj nemenim.

dejka77
8. jún 2014

Baby a tie kalisky su uz ako dlho na trhu? Posledne tyzdne o tom citam tu na mk. Asi si to kupim aj ja 🙂.

saska.t
8. jún 2014

@dejka77 zu to bude peknych par rokov,ja osobne ho mam cca 7-dmy rok a to zu nebola taka novinka 😉 mam Lady Cup a moon Cup druhy som dostala za 9,-eur,prvy stal 14,99,ale ja nezijem na SK takze neviem ako sa ceny tam pohybuju 😉

misaelka
8. jún 2014

7@dejka77 ja ho mam 7rokov, urcite bol aj skor.vyskusaj budes spokojna. ja teda za reklamu nic nemam, ale je to super vec.

ynett
8. jún 2014

tiež som používala tampony aj v noci, potom čím som bola staršia tak som cez noc prešla na vložky, zdalo sa mi to zdravšie. a ked sa objavil na trhu kalich tak som prešla naň. tampony ma úplne vysávali, po dvoch dnoch som mala problém ho zaviesť. s kalichom som max spokojná. tiež som málokedy musela vymeniť mimo domu. ráno som dala a poobede ked som prišla domov som vyliala🙂

asimama
8. jún 2014

@saska.t
@beruska141
@ynett
@misaelka tiez nad nim uvazujem..ale bojim sa,ako ho menit v praci..potom som citala,ze ho v praci nemenite?sa nebojite,ze pretecie?ako ho potom vytiahnete,aby ste sa nepoliali..a ako najdlhsie ho tam bez vyliatia mozem mat?fakt si to neviem dako predstavit..je to taka chulostiva tema..ale neviem,ako inak sa to mam opytat..

habibi78
8. jún 2014

@aneta1020 používam od 15 rokov, vložky som mala akurát po pôrode a to som vola na psychiatriu zrela kvôli nim... Používam ob comfort classic. Gynekologické problémy, zápaly, mykozy som nikdy nemala klop klop a to uz mam 35 rokov 🙂

habibi78
8. jún 2014

@asimama tampón je nasiaknutý krvou takze nič ta neobleje 😉 pri pravidelnom menení podla intenzity zo začiatku cca každé 4 hodiny sa ničoho nemusíš báť 🙂