Nechutenstvo po viróze

livocka21
27. apr 2017

Ahoj mamimy. Moj 3 a pol rocny syncek prekonal prave brusnu virozu- krce, hnacky, vracanie. Nastastie uz tri dni nevracia a nehnackuje no papa ako mala mucha ☹ doteraz to bol riadny papkac, no teraz rano zahryzne trikrat do chlebika...na obed zje tri lyzice a vecera to same...pije dost 1, 5 l caju denne, berie probiotika...skusala som uz vsetko ryzu, cestoviny, varene kuracie, varenu mrkvu a vsetky tie potraviny co sa jedia po prekonani virozy...nechce nic...ak aj nieco chce, raz zahryzne a povie, ze ho boli brusko...mate nejake overene tipy ako ho rozpapat? Dakujem

bazoskaa
27. apr 2017

ešte mu daj možno trošku čas ak tak doplnila by som aspoň vitamíny vo forme vyživových doplnkov keď nechce papať ..ako dlho je po viroze , teda ako dlho už nechce papať ?

pribinak
27. apr 2017

ved pockaj, on sa musi zotavit, to moze trvat aj mesiac nez sa da dokopy. nechaj ho, pomaly mu ponukaj a ona sa rozpapa

je dost mozne, ze ho brusko stale boli, proste potrebuje cas

sardinka336
27. apr 2017

@livocka21 sak to je uplne normalne....čo my pozname tvoje dieta? ty vieš čo mu chutí, čo rád jedava...tak mu ponukaj to. Cele je to ešte čerstve aj on sa chudak asi boji ze čo zje či zase nebude grcat, tak preto sa stazuje na ,,bolest brucha,,. A okrem toho ma stiahnutý zaludok, preto teraz jedava malo. Ja by som mu dala čas, hlavne nerob z jedenia vedu. Ziadne dieta, ktoremu sa nukalo jest ešte nezomrelo od hladu..ale x detí ktorým rodičia okolo jedla začali robiť ,,tanečky,, tak začali vymyšlat lebo videli ze ked budu robit cavyky tak mama da ,,Brumika,, ustupi lebo ved ,,aspon niečo zje,, a netrva na riadnej strave....(nič proti Brumiku samozrejme, ale vieme ako to je...takych problémov je tu potom na mraky ze dieta jedava len par veci...sušienky, dáky jogurt atd..)

dominika6
27. apr 2017

@livocka21 kurací vývar,piškoty,detskú výživu...

livocka21
autor
27. apr 2017

@bazoskaa no su to tri dni...4 dni mal virozu a 3 dni uz bez hnacky a vracania...mozno paniarim skoro...ale ked mal 15 masiacov, mal taku istu virozu a rozpapal sa za dva dni bez problemov...vobec nebyva chory, tak to asi prilis prezivam...

bazoskaa
27. apr 2017

@livocka21 zrejme mu bolo dosť zle a zapamatal si to..a tak má možno aj trošku strach ale je to normálne že telíčko potrebuje viac času na zotavenie sa..isto má aj žalúdok stiahnutý a vtedy ani dospelému nechutí, neboj rozpapá sa..náš náš tiež fázu že odmietal jedlo ale mal aj zdravotné problémy ,,vtedy som mu dávala narosan čučoriedkový ten je dobrý aj na podporu chuti do jedla , obsahuje veľa vitamínov skupiny B ...

livocka21
autor
27. apr 2017

@bazoskaa dakujem. Je na predpis?

bazoskaa
27. apr 2017

@livocka21 konkrétne narosan len cez poradcov Justu..sú aj mnohé iné sirupy čučoriedkové ktoré sa dajú zohnať v lekárni no treba čítať zloženie......zložením, chuťou, a účinkami je stále top ten z Justu..je tu aj téma čučoriedkový narosan kde si môžeš prečítať aké sú s nim skúsenosti 🙂

siska53
27. apr 2017

@livocka21 dala by som mu cas a probiotika. On sa rozpapa,len ma asi svrknuty zaludok po tom vsetkom.