Nechutí mi jesť, je mi na zvracanie a bolieva ma hlava

16. feb 2021

Ahojte. Nechcem aby ste ma tu znicili ani sa nechcem stazovat skor poradit. Mam dve deti som s nimi doma na materskej. Manzel pracuje. Medzi detmi je rozdiel 15 mesiacov jedno ma rok a pol druhe tri mesiace. Doma varim pratam neviem si oddýchnuť staram sa onich uspavam jedno drihe chodime aj von a vsetko to zvladam. Aj ked som dost unavena najma ak mladsia noc preplace (ma reflux). No casto sa mi toci hlava zle sa mi dycha (covid test negativny), je mi na odpadnutie bolieva ma hlava a celkovo sa necitim dobre nechuti mi jest a ked nieco zjem je mi tazko na zaludku ako na vracanie. Myslite ze pomozu nejake vitaminy? Alebo to moze byt z unavy? Manzel pomaha no pracuje dlho do vecera...Bojim sa ze ked sa budem stazovat rodine neuveria mi ze som u avena a povdia ze som lemra alebo flakacka nwm preco mam ten pocit...

babovka2321
16. feb 2021

Mas plne pravo byt unavena. No tie ostatne veci neviem, neviem, ci suvisia iba s unavou a vycerpanim, nepodcenovala by som to uplne. Ale snad necakas tretie 😅

pseudomonas87
16. feb 2021

Vieš čo, podľa mňa by si mala ísť k dr, nech ti pekne zmeria tlak, vyšetrí ta a hlavne vezme krv na všetko , ja to tipujem možno aj na nízke železo.vitaminy ber, aj vitamín D.Dve tehotenstv dajú žene zabrať a jasne že starostlivosť o deti.spi, keď deti spia a rodina by ti mala verit a podržať ta.

nafka0483
16. feb 2021

Problem su teda zdravotne problemy alebo to co na teba povie rodina? Preco by ta mali trapit reci ostatnych? Ty vies co doma robis, ty vies ako to mas narocne, ty vies kolko spanku a oddychu, tak ty vies povedat ci sa citis unavena.
A ak ti rodina neuveri, ze sa tak citis, tak to je dost smutne. Preco by to mali spochybnovat? Niekto sa neunavi ked po prebdenej noci cely den funguje, die si zacvicit a citi sa v pohode a niekto ma problem fungovat aj po 6tich hodinach spanku.

Na tvojom mieste riesim zdravotnu stranku - krvny obraz ci ti nechybaju dolezite vitaminy.

erickatt
16. feb 2021

Skus na zaciatok magnezium

domak2
16. feb 2021

Ja by som sa skôr bála že niekde odpadnes a okolo budú akurát dve maličké deti čo nepomôžu ani tebe ani sebe a nie či budeš za flakacku. Byť tebou tak zapriahnem niekoho z rodiny, vysetrenie u dr by veru nebolo na škodu a oddychujem koľko sa dá. Tiež mi napadlo čo @babovka2321

naobedbuduspagety
16. feb 2021

Tiež som mala takéto zdravotné ťažkosti, malé dieťa, škola práca. Nakoniec ma doslova "vyplo" (odpadla som počas prechádzky so synom keď som tlačila kočík). Doktor na pohotovosti mi len toľko povedal " zo zdravotného hľadiska je všetko ok ,ale teraz pôjdete domov, budete spať minimálne 8 hodín a oddychnete si. A ma druhý deň si oddychnete zas, a na ďalší zas aj keby ste doma mali mať neporiadok alebo v škole zlé výsledky. Odvtedy to tak robím, a už mi nič nie je.

luccija
16. feb 2021

Si unavená, stres zvolni, aby si psychicky nevyhorela či si nespôsobila iné zdr.problemy

autor
16. feb 2021

Myslite ze by som mala poprosit manzela aby si vzal volno? Pomoze par dni...alebo to bude zbytočne? Bojim sa ze si pomysli ze som neschopna alebo slaba...mame dobry vztah len mam vo zvyku vsetko zvladat sama a mam zly pocit poziadat o pomoc hanbim sa zato

elizabet173
16. feb 2021

Mala by si zmenit dve veci - co si mysli rodina, na to sa vykasli, prvorade je tvoje zdravie, nie to, co povie rodina. Druha vec - systemom - neviem si oddychnut, vsetko zvladam sama si sa zrejme dostala do tohoto stavu. Chod k lekarovi, potrebujes dokladne vysetrenie, neboj sa poziadat o pomoc. Mas dve malinke deti, ktore potrebuju zdravu mamicku, nie vyblyskanu domacnost. A bat sa poziadat muza o pomoc, ked sa necitis dobre? To myslis vazne? A ked to prerastie do vaznejsich problemov a budes musiet ist do nemocnice? Je tak isto rodic, ako ty. Este by som zvazila psychologa, to uplne vazne. Nesmies sa bat poziadat o pomoc, nesmies mat strach z toho, co kto povie, ked nevladzes

simca06022011
16. feb 2021

treba ti oddych a riadnu stravu, podla mna je to unava, skombinovana tym, ze ked malo jes, nemas dostatok zivin, napr. zeleza... vykasli sa ty na kazdodenne pratanie, var raz za dva dni a najedz sa, radsej si s detmi lahni ... ja som takto frcala dlho aj to len s jednou dcerou + praca, ale ako prisli choroby malej, tak som padala na hubu a este aj stres z jej chorob detskych.. nejedla som, spala som iba ekd som musela... a nakoniec som nebola schopna riadne ani chodit ako sa mi tocila hlava a skoncila v nemocnici, ked proste mi na prechadzke prislo zle a rovno som isla na urgent - nezistili takmer nic, ale vyspala som sa s guajacuranom a pravidelnou stravou :DDD AK by ti to po oddychu nepreslo, strava, pitny rezim... tak by som sa dala vysetrit u lekara. A volno manzela.. no ak nebyvate doma napr. cely vikend spolu, tak samozrejme nech si vezme volno, aspon predlzeny vikend by bol fajn, ak ma tu moznost... oddychnut si spolu, deti spolu von, navarit si, vyspat sa... 🙂 Inak to ked ta citam, to ako o sebe keby som.. ja aj dnes normalne som nesvoja ked mam niekoho poziadat o pomoc, ked babke volam raz za rok, nech mi vezme malu zo skoly, lebo nestiham, az mam krce v bruchu... ale teda ocka som sa uz naucila zapriahat po tom, ako som lietala po lekaroch par rokvo... bez vysledku..

adula12
16. feb 2021

Toto som mala aj ja a bola z toho celiakia...

torysheer
17. feb 2021

Ja som takto od leta schudla 10 kíl...vždy som bola vychýrená kuchárka a pekarka, no teraz keď s home office a troma deťmi s online vyučovaním musím každý deň popritom chystať, variť, piecť, začala som jedlo nenávidieť a trpieť nechutenstvom, často ma dokonca napína pri pohľade na jedlo. Takže môže to súvisieť aj s únavou a situáciou, v ktorej žijeme.