Nechutí mi jesť, som slabá, točí sa mi hlava, je mi na zvracanie. O aké vyšetrenia mám žiadať?

5. aug 2022

Mám potvrdenú tetaniu.. zase ma čaká návšteva neurologa, ku obvodnému mam prísť opäť na krv. Naposledy bola krv ôk... z ledva vybojovanych 47,5kg mam 45kg. Nechuti mi jest, som slabá, mam závraty, točí sa mi hlava, keď mam tento stav je mi na zvracanie.. už sa neviem ani postaviť z postele, stoličky z gauča aby sa mi nezatocila hlava... pri varení, v obchode... hocikedy mi príde zle.... Často bývam sama doma s 2 malými deťmi, bojím sa, ze tu raz odkvecnem... o aké vyšetrenie mam ešte požiadať? Som už z toho zúfalá.. Ďakujem.

loginexistuje
5. aug 2022

psychiater a teda urgentne podla toho co pises

autor
5. aug 2022

@loginexistuje a co z tým má psychiater?

danielahamar
5. aug 2022

Štítna žľaza vyšetrena? No Tetania je psychika, takže možno zato psychiater

loginexistuje
5. aug 2022

tetaniu lieci psychiater a aj vsetky tie priznaky co uvadzas su v jeho kompetencii liecit

autor
5. aug 2022

@danielahamar nie, tú nemám vyšetrenú... no zatiaľ,podľa vyšetrenia mam slabú tetániu, zatiaľ mi len odporučil doplniť horčík, vápnik a vyhýbať sa stresu.

loginexistuje
5. aug 2022

ked sa ti zastabilizuje stav liekmi od psychiatra potom mozes skusit pstchoterapiu

martul
5. aug 2022

@danielahamar no neviem, tu na MK je to v poslednej dobe asi modny trend pod každú diskusiu písať smer psychiater....roky rokúce mám tetaniu nikdy nepadlo slovo psychiater, liecim sa a chodím na kontrolu k neurologovi, užívam lieky a vitamíny. Je to diagnóza na celý život, hlavne treba pracovať na sebe sledovať sa a ,,vychytat " muchy čo ti pasuje a robí dobre. Šport životospráva, pravidelný režim sú veci ktoré keď som začala robiť a vytrvalo tak to spraví zázraky
A ešte je dosť dôležité naštudovať si pojmy psychológ a psychiater to by sa tu mnohým zišlo

deti95060810
5. aug 2022

tiež si myslím že psychiater.... Vyzerá to na celkom slušné depresie...
Netrpíš migrénami? Lebo takéto stavy mám aj pri migrénach, popr. aj v tehu - ale však to by si hádam už vedela čo a ako keď už máš 2 deti...

autor
5. aug 2022

@loginexistuje myslíš nejaké oblbováky? Máme v rodine tetániu, a nechodí dotyčná ku psychiatrovi ani nemáva každý deň takéto stavy.. prejaví sa jej len keď sa dostane do veľkého stresu.

deti95060810
5. aug 2022

@martul inak psychiater a neurológ môžu predpisovať tie isté lieky... takže v podstate to máš jedno či chodíš k neurol. , alebo k psych... lieky od oboch pôsobia na mozog...

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
5. aug 2022

@deti95060810 vylučujem, že mám depresie. O tom by som asi niečo vedela... A migréna som trpela, keď som bola mladšia. Už som dlhšie nemala.

loginexistuje
5. aug 2022

dnes su uz normalne lieky nemusia byt oblbovaky ak mas problem s nechutenstvom zavraty atd ako naco cakat
tebe sa to takto prejavuje a ano ak nezabera standardba liecba tetanie (co je vlastne doplnanie vitaminov a mineralov) tak sa to lieci u psychiatra tebe liecba od neuro zjavne nezabera tak nechapem preco sa tomu branis ale jasne je to na tebe

autor
5. aug 2022

@deti95060810 to je možné , len zatiaľ neurolog lieky vylucil.. spomínal mi, že môže predpisat aj silné lieky, ale že to on nerád robí. Že len v kritických prípadoch.

loginexistuje
5. aug 2022

preco potom nejes ? ta vaha je velmi nizka ake mas BMI ?

autor
5. aug 2022

@loginexistuje nebránim, len zatiaľ neurolog nevidí dôvod na lieky. Ale idem ku nemu na kontrolu, z výsledkami od druhého neurologa tak uvidím co mi povie..

martul
5. aug 2022

@deti95060810 prepáč za úprimnosť čítam tvoje postrehy a súhlasím s tvojimi názormi v mnohých témam ale toto je teda veľký nezmysel čo si napísala. Ale že vôbec to nie je jedno.

autor
5. aug 2022

@loginexistuje 17,3 BMI.... necítim hlad.. ako niekedy ano, ale väčšinou mi neberie na chuť.. jasne ze sa najem, sice nezjem veľa. Ale ráno,obed, večer a medzi tým si nejakú sladkosť, slabosť, ovocie dám.. ale naozaj malé porcie a som plná..

autor
5. aug 2022

@martul ako to myslíš, že to nie je jedno prosím ta??

martul
5. aug 2022

Psychiater a neurológ neliečia to isté. Odpovedala som na názor @deti95060810 že je to jedno či ideš k neurologovi alebo psychiatrovi, preboha veď to sú dve rôzne lekarske povolania. Netvrdím že môžu spolupracovať a nemajú spoločné lieky na predpis ale jedno to nie je!

majla87
5. aug 2022

Ked mas krv ok, tak to moze uplne kludne suvisiet s psychickym zdravim (teraz bez suvislosti s tetaniou). Alebo nejaka porucha prijmu potravy (tiez psych.porucha) a z toho si slaba.
Slaba si a zavraty mas lebo nejes, nepijes..
Este ma napadol postkovid? Mozno este to.

autor
5. aug 2022

@majla87 covid som nemala.. aspoň som o ňom nevedela.

majla87
5. aug 2022

A teoreticky este Gastro, ORL a zubne vysetrenie na vylucenie fokusov. Ale ked ti vyslovene nechuti a necitis hlad, tak to bude asi najskor hlava.

majla87
5. aug 2022

Zelezo ti brali? Ci nemas anemiu? Cyklus mas ok?

loginexistuje
5. aug 2022

cize mas podvahu spolu s nechutenstvom tocenim hlavy a dalsim co uvadzas je to min nabeh na anorexiu ten psychiater je absolutne adekvatny ale tak je to na tebe

danielahamar
5. aug 2022

@martul nie každá to vie dat zmenou životného štýlu, takže ak to dotyčná nevie a nezvláda, psychológ jej lieky nepredpise, iba o to tu ide. A ak nedá lieky, aspoň vyšetrení a dotyčná sa môže pohnúť ďalej. A v dnesnej dobe psychiater, ani psychológ hanba nie je 😉

martul
5. aug 2022

@danielahamar samozrejme že to nie je hanba, mám s tým bohužiaľ skúsenosti roky rokúce s mojou mamou. Reagovala som na margo toho, že baba napíše problém na pár riadkov a hneď všetci smer psychiater. Môže to mať milión iných súvislosti

lindous
5. aug 2022

Uvdíš ako to dopadne u všeobecného a ten už ťa nasmeruje ďalej... mne prvá napadla anémia alebo štítna žľaza, no nie som doktor, to len podľa seba, keď som riešila podobné problémy, tak že načo sme sa zameriavali (mám podobnú váhu, pribrať sa nedarí a tiež sa mi často točila hlava)... nestresuj sa zatiaľ možno úplne zbytočnými vyšetreniami a behačkami po doktoroch kade tade, uvidíš aké budeš mať výsledky tej krvi

autor
5. aug 2022

@majla87 brali pred pol rokom a bola ôk... no cyklus mam posledne 3 mesiace strašne silný, aj dlhšie silno krvácam. Ale bola som pred pár týždňami u gynekologicky z tým, zistila ze mam myom 1,5cm, čo mi tlači niekde, a preto tak krvacam a mam bolestivú MS aj ovulaciu...

sonoio
5. aug 2022

No al je to tetania,nazvi to Ako chces,je to psychickeho pivodu.