Necitlivosť v nohách po spinálke - vaše skúsenosti

jonkaamisiko
7. apr 2016

Ahojte maminy, uz je to 8 mesiacov od sekcie a po spinalke a stale ma necitlivost v oboch nohach od kolien az po clenky. Je to pocit ako keby stale neodznela ta chemia..Je to velmi neprijemny pocit a rada by som sa tohto pocitu zbavila a chcela by som mat opat taku istu citlivost ako predtym. Stretli ste sa s tym aj vy? Viete mi niekoho, alebo nieco odporucit? Moja gynek. mi odporuca ist k neurologovi, ale pochybujem, ze by mi tam pomohli. Dakujem

mircalla
7. apr 2016

@jonkaamisiko jezis, nie. no urcite chod k tomu neurologovi, ved normalne do par hodin sa ma citlivost vratit
netusim, cim to je. ja som sa trochu bala, lebo zrovna tam, kde sa picha spinal som mala operovanu chrbticu, ale bez problemov

jonkaamisiko
autor
7. apr 2016

@mircalla ja viem, ze to nie je bezne 😒 , ale bohuzial som jedna z mala. Napadlo ma, ci to nemoze byt psychickeho povodu, lebo mam zo sekcie traumu..

ruthike
7. apr 2016

Praveze - jedine neurolog ti moze pomoct. A stavat sa to stava, zriedkavo, ale moze. Zrejme sa ti poskodil nerv pri vpichu

jonkaamisiko
autor
7. apr 2016

@ruthike Mas s tym nejaku osobnu skusenost? Neurolog by vedel napravit poskodeny nerv?

ruthike
7. apr 2016

@jonkaamisiko a je to fyzickeho razu. Ak vies po anglicky vygoogluj si to, spomina sa to vsade ako mozny neziaduci ucinok, spolu s migrenami a podobne. Nestava sa to casto, mala si smolu. Znama je neurologicka a ma muza anesteziologa a dost sa preto skriepia - on si spinalku nevie vynachvalit a ona, co ma pacientov s komplikaciami ju neznasa

ruthike
7. apr 2016

@jonkaamisiko len co som si nastudovala a co mi 2 doktori povedali. Nie som proti, len si myslim, ze dr dostatocne neupozornuju na mozne komplikacie. Ci ti to napravia zavisi od rozsahu poskodenia, ulozenia nervu. Ale urcite chod za neurologom, lebo by sa ti to eventuelne mohlo zhorsit

jonkaamisiko
autor
7. apr 2016

@ruthike ok, dakujem velmi pekne, skusim si to pozriet 😉

shia
7. apr 2016

určite to treba riešiť, ja som tiež pri sekcii mala spinálku, nepamätám už presne koľko hod po to prešlo, ale prešlo to úplne ešte v ten deň, takže niekde bude chyba, určite to nenechať tak...pre začiatok skúste neurológa, možno by nezaškodilo ani gynekológa sa spýtať, ako postupujú v tomto prípade (mimochodom . to ste vpohdoe odišli z pôrodnice s necitlivými nohami?? lebo mne pri spinálke "podžubali" to, že ma sestrička pár hod na to vyhnala do sprchy, dostala som strašné migrény, bola som až na infúzkach z toho, a chceli ma pustiť takú domov (lebo dcérka bola OK), ale ja som sa nedala - že ja nikam nejdem, kým ma nevrátia nazad do stavu, v akom som prišla, nech si ma láskavo "opravia"..že hádam neodídem s týmito migrénami domov čo mi porobili so spinálkou..takže ma "museli" doliečiť, kým mi neprešli až potom som odišla 🙂 Veď čo by som si sama doma ako už pomohla... :/

jonkaamisiko
autor
7. apr 2016

@shia mna stavali na nohy po 12h. Nikdy v zivote ma predtym nebolala hlava a je pravda, ze som mala cele 4 dni strasne bolesti hlavy a tiez mi na to davali infuzky. Ja som mala vtedy ine starosti takze ja som to najskor v nemocnici ani nevnimala a vsimla som si to az doma.

siska53
7. apr 2016

@jonkaamisiko urcite chod najskor k neurologovi.
Citlivost ss ma vratit do par hodin..
Ja som prvu sekciu (spinalom) znasala zle (zimnica,dlzsie spamatavanie sa), ale toto som nemala.