Negatívne výsledky cytológie

dani232
4. nov 2015

Zdravím, mám 20r a vyšli mi zlé výsledky z cytologie, gynekologička mi odporúča isť na ošetrenie laserom. Má s týmto niekto skúsenosti? Počula som, že výrus HPV sa prenáša aj sexuálnym stykom, mám/mala som len jedného sex. partnera, chcem sa opýtať, že ak mi tie bunky odstránia a partnera nevymením ... mám sa stále strachovať, že tam tie bunky od neho môžem mať znovu? či ako to je? Mení to nejak šance na otehotnenie? Nemám o tomto výruse veľa informácií, takže za každú radu budem vdačná.

seahorse27
4. nov 2015

Negativne vysledky su dobre vysledky. Zly výsledok je pozitivny 😉 HPV sa prenasa v drvivej vacsine sexualnym stykom, takze je vysoko provadepodobne, ze ho mas od partnera. Ty nemas od neho bunky ale virus a ten sposobil zmeny v bunkach sliznice krcka maternice. Robila ti dr. opakovane cytologiu po 3 mesiacoch? Lebo tie vysledky byvaju castokrat skreslene...Osetrenie krcka maternice laserom nema vplyv na samotne otehotnenie, len pocas tehotenstva by si bola viac sledovana - ci krcok dobre drzi. Ty tam virus uz budes mat stale a zavisi od tvojej imunity, ako si s nim poradi. Urcite budes mat robenu cytologiu castejsie, ako ine zeny.