Nemám si s kým založiť rodinu

deguska
10. dec 2012

Ahojte, možno odveci úvaha ktorá nesúvi ani s touto stránkou, ale chcem Vám všetkým, ktorý máte rodiny a deti napísať aké mate šťastie ... . aj ked so starostiami .čítam tu príspevky či si nechať dieťa alebo nie...len sa nad tým usmejem....ja by som detičky už tak chcela ale nemám s kým založiť rodinu a bolí ma z toho srdce.. :(

deguska
autor
30. máj 2013

nieže nevyvohuje, len ma take obdobie že ma dosť veľke problemy a ked ich nevyrieši bude zle nedobre a veľmi sa zmenil nechce sa rozpravať, tvrdí že sa nerozprava ani s otcom mamou že kým si nevyrieši problemy tak to iné nebude a bud počkam alebo sa zariadim bez neho. Ja osobne by som nezabudla na to, keby ma niekto opustil v tažkéj chvíli ale zase že mi nedvihne telefon a nereaguje iba ak ho postaším že je medzi nami koniec, tak to mi príde pandnute na hlavu.

deguska
autor
3. júl 2013

@danjelca bol to veľky klamar, najvačší akého som v živote stretla, všetka česť je to učiteľ.

amelie123
3. júl 2013

@deguska nečítala som všetky príspevky, len úvodný. a môžem povedat, že som kedysi tiež mala tieto úvahy. Doštudovala som vysokú, začala pracovať a skončila som neperspektívny vzťah. Moje spolužiačky boli už vydaté, mali deti... trvalo niekoľko rokov, našla som toho pravého, čakám bábätko🙂 moje spolužiačky majú vo väčšine prípadov už škôlkarov, niektoré školákov🙂 ale teraz neľutujem, mám pri sebe úžasného človeka a som rada, že som si na NEHO počkala. nemá zmysel zakladať rodinu s HOCIKÝM. 🙂 mnohé baby na koniku ti to len potvrdia. možno majú teraz hlavu v smútku lebo sa zbytočne ponáhľali a teraz ľutujú a hľadajú odpovede na otázku, čo majú robiť, keď sa chlap nevie vzdať koníčkov a prispôsobiť rodine, keď veľa pije, keď sa nestará o deti, keď si nevie zvyknúť na novú situáciu..... mala som dva vážnejšie vzťahy. Počas vysokej skončili oba. Ani s jedným som si nevedela predstaviť založenie rodiny. Teraz som šťastná. Síce to trvalo, ale som rada, že som si počkala. Držím palce, ja verím, že čo má prísť príde🙂

deguska
autor
3. júl 2013

@amelie123 v prvom rade ďakujem a podporu a prajem veľa zdravia rodinke..je to dar mať ju 🙂 a čo sa týka témy, príbehy s dobrým koncom sa stále dobre počúvajú a ako vravíš nieje dobre sa unáhliť a potom ľutovať, neľutujem ani jeden svoj skončený vzťah, len si pripadám ako v nejakom kolobehu a aj muži okolo mňa mi prídu taký nejaký rovnaký... a je ťažké po tom všetkom niekomu opäť veriť, opäť dúfať a stále to môže skončiť. Zvyknú mi hovoriť aby som bola spokojná sama so sebou a že muž potom príde keď to nebudem vôbec čakať, len je ťažké zabúdať na niečo po čom túžite z celého srdca. 😒

amelie123
3. júl 2013

@deguska ale máš pravdu, aj ja mám pocit, že dnešní muži okolo mňa sú akísi čudní...možno je to aj dobou... ale ja keby som nemala toho môjho, stále som sama... 😒 a ja tiež neľutujem - každý vzťah je skúsenosť. bez nich by som si nevedela vážiť to čo mám teraz🙂 je nemožné zabudnúť na niečo čo chce človek z celého srdca - tomu rozumiem,lebo ja som dlhé mesiace čakala na dve čiarky na teste. to zúfalstvo bolo hrozné a tiež mi každý hovoril, že na to nemám myslieť a ono to príde. je to ťažké....

deguska
autor
3. júl 2013

@amelie123 ano človek stále na niečo čaká a chcela som tým povedať že neviem sa uspokojiť s tým že som sama a nemyslieť na to že chcem nájsť už toho ,,pravého,, aj keď by to bolo možno lepšie sa s tým zmieriť že je to ako to je a byť len milo prekvapená 😎 len to čakanie je strašne

danjelca
4. júl 2013

@deguska od klamárov ruky preč 😠

amelie123
4. júl 2013

@deguska verím, že je ťažké sa s tým zmieriť a uspokojiť s takou situáciou, tiež som to prežila, čas sa nenormálne ťahal a mne sa zdalo že ostanem navždy sama... a prišla som na to, (možno to bolo už aj vekom a a skúsenosťami) že radšej ostanem sama, ako si začať s hocikým... jediné, čo mi pomohlo bolo to, že som sa sústredila na niečo iné. mala som svoju prvú prácu po skončení vysokej a tak som sa sústredila na to, pred tým na štúdium na výške, chodila som von s kamoškami a robila všetko možné aby som sa zamerala iným smerom... chlapi sa okolo mňa premieľali ale mňa ani jeden ničím neupútal. časom bolo pre mňa stále ťažšie chodiť na návštevu k spolužiačkam s malými deťmi, trhalo mi to srdce, lebo som vedela, že mňa to tak skoro nečaká....mala som pravdu. aj keď som stretla toho pravého, nechcela som ho vystrašiť tým že hneď chcem dieťa, a museli sme sa aj navzájom oťukať...a bola som rada že to dobre dopadlo🙂 takže jediné, čo na ten - čas kým to prišlo - pomohlo, bolo sústrediť sa na niečo iné, čo nie vždy pomáha...teda som to v podstate musela len prežiť... čakanie je najhoršie čo môže byť, hlavne preto, že ak by človek vedel, dokedy má presne čakať, bolo by to znesiteľnejšie.

deguska
autor
4. júl 2013

@amelie123 ako keby som čítala svoje myšlienky 🙂 je to až neuveriteľné, ale aspoň vidím že to tak nepociťujem sama, a hnevám sa aj na seba že cele svoje šťastie staviam na tom, či budem mať muža rodinu atď. alebo nie. Dnes ma čaká takéto stretnutie s kamoškami manželmi detičkami a neviem čím ešte a sa mi tam až nechce isť lebo v pretvarovaní nie som veľmi dobra 😒 aj keď im to prajem, ved tiež si svojim prešli len je to také zvláštne bolestivé .

adelsa
4. júl 2013

ahoj, mam kamosku s tym istym problemom, chcela by deti az velmi ale priatela stale nema a este ani nemala. a to ma 29 rokov. ono je to tak, ked niekto nieco chce velmi, tak to nejde. poznam to aj na sebe, vela veci som chcela a nic. treba cakat a neponahlat sa, lebo ono to pride samo. do nicoho sa netreba nasilu tlacit.ked to nechas tak, a nebudes na to mysliet tak to pride a ani sa nenazdas. drzim ti palce 🙂
@deguska

katkanova
4. júl 2013

@deguska ja som presne opacny pripad a nikdy by som nebola verila ze uz v takomto veku sa niekto moze citit ako ty ... ja mam tvoj vek, jedno dieta doma, druhe na ceste a stale sa na to citim daka prilis mlada 🙂 mam vsak kamaratku v mojom veku ktora so mnou vzdy svorne tvrdievala ze deti mat nechce a teraz vidim ze mi zavidi (nic v zlom tym nemyslim samozrejme), takze chapem ze citis to co citis, ale - 28 rokov v dnesnej dobe vobec nie je vela, este mas pred sebou velmi vela casu kedy sa vsetko moze zmenit, tak si ho patricne uzi, rob vsetky veci ktore s rodinou uz nebudes moct - ani netusis ako vela ich je 🙂 a vobec neries ci to raz pride alebo nie, to aj tak teraz nezistis a zivot si budes musiet co najprijemnejsie zariadit vzhladom na to co ti prinesie do cesty 😉 ja viem ze sa to lahko hovori, ale vacsina z nas co tie rodiny mame tiez mame svoje trapenia ...

denka7231
4. júl 2013

Ahojte kocky,citam si to tu obcas,ale to co zazivam ja mi asi nikto neuveri. Mam uz 40 a poviem Vam,doteraz som mala smolu na muzov,zazivala som vela stresov kvoli tomu,preplakala vela dni,noci az sa mi to odrazilo na zdravi,rok po vysadeni AHK mi vymizol menzes,v januari som ho mala naposledy vyvolany hormonalnymi liekmi,a aj ovulku..Ale potom zase sama neprisla.Chodila som k lekarovi,dal mi spravit vysetrenia na AMH a mam dost nizke ,vraj v menopauzalnom stadiu..ze ak chcem skusit mat babetko,tak cez asistovanu reprodukciu.A viete co je najhorsie,ze som spoznala muza,ktory je ale na opacnom konci SR a vie uz o mojom probleme ,ale co to,ked je pracovne vytazeny a bohvie ci on,co uz ma dve dospele deti by chcel este nejake.Vidite ako som skoncila? Tazko mi je zmierit sa s tym 😢

usacek79
4. júl 2013

@deguska nuz moja sestra ma 27 prec a teda vobec na zakladanie rodiny este nepomysla bez ohladu na to, ci by mala s kym alebo nie 🙂 a teda ja som v tom veku tiez vooobec na to este nemyslela, tolko inych veci som mala este v plane 😉
ale chapem, ze to nie je o veku, ale skor o nejakej tuzbe a ta holt moze prist asi aj v 18tich 😅 a u niekoho zase nikdy pre zmenu...
v kazdom pripade si myslim, ze mas este v pohode casu a najma - nikdy nevies, kedy stretnes toho praveho a vtedy to moze byt otazka par mesiacov a rodina je zalozena 🙂

mam dve kolegyne - jedna mala v case tohto pribehu 31 rokov a teda cely zivot uplna smola na chlapov, vlastne mala len jeden vazny vztah, aj to z uplnym kretenom despotickym.. Potom bola par rokov sama a teda aj uz horekovala, ze vsetci chlapi su hovada, ze len sex chcu atd. A jedneho dna, znenazdajky na chodbe v praci narazila na novu tvar a do roka sa brali a to uz cakali babo a su uuuuzasni par, cakaju uz druhe 😉

druha kolegyna este horsi pripad - mala prave 35 rokov, za sebou otrasny vztah, kde bola roky podvadzana, tiez uz zmierena, ze nebude mat proste rodinu, ved co uz...
a jedneho dna ju ina kolegyna zavolala na kavu do mesta a sedela tam so zopar znamymi a medzi nimi aj onen pan Bozsky 😉 to bolo v septembri... v januari uz cakali babo, v aprili sa vzali a su uplne stastni, on ju miluje (bol to stary mladenec..) a je za nu osudu nekonecne vdacny, ona jeho tiez, maju krasnu dceru a ruzova buducnost pred nimi 😵

jaj a este treti - lezala som po potrate v nemocnici a na izbu mi prisla pani.. Zacali sme sa bavit a ona ze ide na nejaky zakrok, bo jej zistiil cosi v maternici, co jej branilo otehu. A ja teda uplne netaktne som sa jej musela opytat, ze teda vidim, ze nema uz davno 20, ze preco to az teraz riesi...? A ona proste az TERAZ nasla toho praveho.. Bola par rokov vydata, ale tradicne za kretena a bola stastna, ze nemali dieta, bo ju aspon nic k nemu neputalo ked zistila, ze je to blb.. Nuz a teda tesne pred 40tkou stretla tiez kdesi fakt na ulici (taky filmovy pribeh, ako do seba omylom ludi narazia 😀) chlapika a laska ako hrom. Takze ako vyse 40 rocna isla riesit tehu a teda napokon to aj dobre dopadlo (co sme si par krat potom napisali 😉) a su stastni 🙂

a takychto pribehov by som sem vedela dat este niekolko! ja nehovorim, ze je super cakat az kdesi do 40tky, ale je to len o tom, ze osud ma proste niekedy ine plany, ako my a teda neostava nam, ako ich prijat 😵 ja ale verim, ze na kazdeho kdesi caka ta jeho polovicka, je to len otazka casu a teda toho ty mas este par rockov urcite v pohode 🙂
a ostatne aj ja som podobny pripad - mala som predtym 7rocny celkom v pohode vztah, ale furt som citila, ze to nie je otec mojich deti zrejme... A zrazu, uplne ako blesk z jasneho neba prisiel ON a bolo vymalovane 😉 a to som mala prave 30 rokov 😉 a dva roky sme sa vzali a teda hadam sa tento rok dockame aj tej povestnej uplakanej ceresnicky na torte 😉

stastie praje pripravenym! hlavne netreba nikdy stracat nadej 😵

deguska
autor
4. júl 2013

@adelsa Ďakujem 🙂 áno máš pravdu na silu to nejde a keď človek niečo veľmi veľmi chce tak priviera oči a nevidí to úplne ako to je. príkladom je toho môj posledný vzťah už tak veľmmiii veľmiii som chcela že som nevidela aký naozaj je a skoro som ostala slobodná mamička....a mohla by som si za to sama.

deguska
autor
4. júl 2013

@katkanova súhlasím s tebou, vieš že veľa vecí sa budem musieť zrieknuť a už nebudem môcť chodiť s kamarátmi od vidím do nepočujem, len tie dni sú také prázdne také jednotvárne a s vankúšom sa v posteli zle objíma 😀 a viem aj to že by som sa mala nastaviť na to, že si užívať ešte slobodu len to nejako nejde !

deguska
autor
4. júl 2013

@denka7231 to mi je ľúto :( ale nadej umiera posledná 🙂 a moja susedka mala dieťa v 45 dievčatko sa im pošťastilo, keď jej synovia už končili vysokú 🙂

katkanova
4. júl 2013

@deguska ja viem, tebe to znie ako hrach na stenu, lebo tuzba je silnejsia, to je take typicke ludske, ked tuzime po niecom co nemame a zda sa ze ani nemozeme mat, tak nas to vie riadne zozierat ... musis len verit ze coskoro budes objimat taky chlpaty strapaty vankus kazdu noc, a este jeden maly vonavy 😉 si este straaaaasne mlada, nehadz flintu do zita ani nahodou 😉

deguska
autor
4. júl 2013

@usacek79 no dobre sa to číta všetko 🙂 zlate ste kočky že ma podporujete 🙂 ja dúfam a verím že môj prípad bude podobný a príde nejaký ten božský lebo zatiaľ to bola jedna tragédia ale budem mať o čom rozprávať mladším keď na to príde 🙂 a ako vravíš ide o to ako to človek cíti a nie koľko ma rokov, napríklad jedna moja kamoška ma 23 ! a úplne hystericky chce dieťa až tak že vidí decke oblečenie v obchode a začne plakať, to je aj pre mňa nepochopiteľné ja 23 som ani nepomyslela na dieťa. Len keď to tak človek cíti veľa so sebou nenarobí.

deguska
autor
4. júl 2013

@katkanova no už sa na tie vankuše neviem dočkať 🙂

katkanova
4. júl 2013

@deguska uz len tak na odlhacenie - ja som dnes do rana spala s tym mojim malym a udajne milym vankusikom, celu noc ma kopal, slintal, kecal, a kradol deku a ja som dnes v praci ako zombik 😝

deguska
autor
4. júl 2013

@katkanova no na porovnanie mne sa dnes v noci snívalo s tým svojim geniálnym posledným frajerom a prvá myšlienka ktorá ma napadla po prebudení bola že ho nenávidím 🙂 tak opakujem si celý deň mantru..odpúšťam ti, odpúšťam ti, nehnevám sa na teba, môžeš odísť, dúfam pomôže 😀 😀 😀

katkanova
4. júl 2013

@deguska uvidis aky ti bude tak o desat rokov cely ukradnuty ak nie aj k smiechu 😝

deguska
autor
4. júl 2013

@katkanova hanbím sa už teraz za to že som s ním bola...a fakt neviem ktorého si budem pamätať o 10 rokov :D

denka7231
5. júl 2013

@deguska Dakujem za podporu aspon cez pismenka, ja som sa vzdala uplne vsetkeho a chcem sa tesit z kazdeho dna.

bystrik1985
Autor odpoveď zmazal
Zobraz