Mám 19 rokov a nepociťujem smäd

miska_12345
29. máj 2020

Ahojte, som tu nova, neviem v akom veku sa tu môžu ženy/dievčatá prihlasovať no mám 19 rokov a prihlásila som sa sem aby som sa mohla poradiť. už skoro 2 roky nepociťujem pocit smädu. Keď mi priateľ nepovie aby som sa napila tak ma to samu nenapadne. Vôbec mi voda nechýba a keď sa stane ze som smädna tak je to len výnimočne. Hovorí sa že po kave je človek smädný, no ja vypijem denne 2 kávy a vôbec nie som smädna. Neviem ci to je dobre. Mam 53kg, športujem, venujem sa cvičeniu, zdravo jem ale tá voda mi proste nechýba. Co s tým? Ďakujem za každú cennú radu

katie1604
29. máj 2020

@miska_12345 ahoj, som natom podobne😊 mám 17 a mám to už dlho..dokonca sa neviem naraz ani veľa napiť musím pomaly po kúskoch..mne pomôže akurát keď si to kontrolujem a všade nosím so sebou vodu, len nato musím myslieť.. skús si to kontorlovať, ja keď si poviem že doobeda vypijem napríklad 0,5l tak si to postrážim😊

janka_266
29. máj 2020

Ja to mám tiež tak, niekedy potiahnem víkend na 1 pohári 😂 ale treba na to myslieť. Mat so sebou vodu, tiež pijem tak, že to ani nevidno, ale v práci sa snažím aspoň liter a pól vypiť Za deň, aspoň v lete, v zime to niekedy nedám ani na 1/2 litra. Víkendy sú vždy katastrofálne.

miska_12345
autor
29. máj 2020

@katie1604 uff, už som myslela ze som jediná kto to ma takto. Samozrejme snažím sa ale po čase ma to prestane vždy baviť a zase som v tom istom. Ale to už je o mne a o tom co preto urobím. Samozrejme ďakujem krásne za odpoveď ❤️

marlent
29. máj 2020

Ja to iste mam pripomienky v telefone

eliska13
29. máj 2020

@miska_12345 strašne Ti budú trpieť obličky.Ja mám nízky tlak a hneď som unavená
malatna, keď nepijem pravidelne.Ale syn pije malo treba mu pripomínať a aj má problém s vyprazdnovanim

eriksonka1234
29. máj 2020

@miska_12345 do svojich 37 rokov som veľmi málo pila, v pohode denne 2-3dcl.Az choroba ma zmenila. Časom z toho môžeš mať problémy, ver mi, nie je nič horšie, keď sa ti zapáli slinna žľaza a spuchnes. Naučila som sa piť. Každú hodinu aspoň glg vody musí byť. Aj keď nie som smädna.

sunny8
29. máj 2020

To aj ja tak mám 🙂 som smädná len keď je horúco a som vonku. Doma ma nesmadi vôbec tak prirodzene nepijem keď necítim potrebu. Tiež ma nenapadne sa napiť keď nie som smädna

november1111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oliviakatka
29. máj 2020

Ja tak isto, úplne mi na deň postačujú 3dcl vody, dokonca mi pitie 'vadí' nemám rada ten pocit vody v žalúdku 😬

kucikuc
30. máj 2020

Ja som tiež niekedy nepila ale už asi 3 roky dodržujem pitný režim je pravda najhoršie je víkend furt zabúdam 🙈. Ale pozor ako píšu vyššie pokiaľ nebudeš piť sa to v budúcnosti podpíše na tvojom zdraví sa ti upchavaju cievi a je to záťaž na srdiečko a tekutiny majú vliv na tvoju pokožku aby si zachviľu nebola sama vraska 😉

miska_12345
autor
30. máj 2020

@eliska13 musím priznať ze nízky tlak som mávala aj ja. Aj som odpadla ale nebrala som nato nejako ohľad. Vôbec nebývam dehydrovana. Išla som s tým nízkym tlakom k doktorke a povedala ze v mojom veku je v poriadku mat taky nizky tlak.. Veľmi som tomu neverila pretože nejakú príčinu to mať muselo. Každopádne si naozaj cením tieto rady. Aj som vedela ze mi budete toto radiť ze si to mam kontrolovať a piť pravidelne no neviem sa k tomu dokopať. Ako hovorím keď ma to nenapadne tak nepijem.

miska_12345
autor
30. máj 2020

@kucikuc ďakujem krásne určite si to vezmem na vedomie 🙂

miska_12345
autor
30. máj 2020

@eriksonka1234 to je jasne. Mama mi vždy hovorila ze ked celý deň nič nepijem a náhodou na chytí smäd že už je neskoro vtedy piť. Najlepší účinok to ma keď pijem priebežne celý deň a nie iba vtedy keď som smadna.

eliska13
30. máj 2020

@miska_12345 naša pediatrická spravila synovi prednasku ako celé telo funguje na vodu takže bude unavený, nízky tlak,bude mať hustú krv, môže odpadnúť, mať zapchu časté zápaly mechúra, lebo moc bude koncentrovaný a bolo vybavené odvtedy sa zľakol a pije ako tak pravidelne
On má zápchu už mu hrozila kamera do zadku dali mu poslednú šancu začať piť😊a zabralo.
Nájdi si niečo čo Ti chutí odstavený pomaranč s citrónom, čaj ovocny, mäta zaliata, ja kúpim ovocie mrazené, alebo jahody podrvim zalejem sódou do toho limety, mätu a popijame.
Moja suseda odpadla ráno pri robení desiaty hneď dostala infúziu a odvtedy pije ako má😊každý by mal hneď ráno po noci vypiť aspoň pohár dva body čaju...ja mám veľmi nízky tlak ja to veľmi cítim, keď menej pijem

miska_12345
autor
30. máj 2020

@eliska13 ďakujem pekne. Určite začnem aspoň ráno po zobudeni vypiť pohár vody a počas dňa tiež nech si nato pomaly začnem zvykať. Potom dám vedieť ci sa polepšilo 🙂

airaw
30. máj 2020

Ja som tiež veľmi málo pila, kúpila som si flasu, dala som si ju na stôl a povedala som si, že ju do 12 musím vypiť.. potom som si ju naplnila znova a do 19 som ju musela vypiť 🙂 pohár vody na nočnom stolíku a dať si ju hneď ráno.. prípadne nejaké aplikácie v mobile s pripomienkami